Weerbericht bepalend voor Natuurwerkdag IN DE REGIO 18 WALCHEREN In 1936zat hier tot de oorlog hotel Sint Joris MIJN DORP, MIJN STAD Ron Bouwman, onder meer eige naar van de Bomont-winkelketen en ontwikkelaar van de Mezger Lodges in Domburg, Michel van Dis, onder meer ontwikkelaar van Residentie Soutelande in het hart van Zoutelande, en Danny Boer, fi nancieel adviseur hebben het ge bouw gekocht. Op voorwaarde dat het een hotel kan worden. Daar voor moet de bestemming veran deren. man. Het drietal raakte geïnteres seerd toen begin dit jaar een Rot terdamse ondernemer studenten wilde huisvesten in het vroegere gildehuis. Dat viel niet in goede aarde bij omwonenden en ook niet bij de gemeente. De drie zien het plan niet als commercieel project, stelt Bouwman. ,,We zijn alle drie We zijn mensen uit de buurt en doen dit vanuit ons hart voor Middelburg mensen uit de buurt en we doen dit vanuit ons hart voor Middel burg." Van Dis en Boer hebben diverse monumentenpanden aan het Damplein en de Markt herontwik- keld. Zij willen over twee of drie maanden, als de plannen verder uitgewerkt zijn, in gesprek met omwonenden. De historie van het gebouw aan de Balans, tegenover de Abdij, met de fontein, het slavernijmonument en de rode beukenbomen verdient iets moois, denken de drie. ,,We hopen daar een klein gevelterras aan toe te voegen. Toerisme in Mid delburg groeit." Zomer 2021 Het is de bedoeling het gebouw in de zomer van 2021 als hotel in ge bruik te nemen. „Gezien de grootte van het pand denk ik niet dat we bovenin de markt gaan zitten", zegt Bouwman. ,,Maar zeker niet op budgetniveau." Afhankelijk van het hotelconcept denkt Bouwman aan 45 tot 51 ka mers met in elk geval een ontbijt zaal. Of er ook een restaurant in komt, hangt af van de toekomstige uitbater. ,,Op loopafstand biedt het Damplein ook veel eetgelegenhe- den." Parkeren kan op de grote bin nenplaats vanaf de Haringplaats. Gilden Het jaartal 1582 op het hartgebouw van het complex misleidt enigs zins. Het is na de oorlog in oude stijl herbouwd. De hedendaagse aanbouwen stammen uit 1970. Het oorspronkelijke Sint Joris- doelen was het gildehuis van Sint Joris van den Voet- of Kruisboog. De gilden evolueerden in de loop van de achttiende eeuw tot socië teiten met eigen kasteleins en lo gies. In 1936 werd het gebouw een echt hotel, Sint Joris. Dat duurde door de oorlog maar kort. Na de herbouw diende het pand als arbeidsbureau, het kantonge recht hield er zitting en het diende als kantoor voor de griffie van Pro vinciale staten. De laatste twee jaar staat het leeg. Zaterdag trokken verspreid over Walcheren plukjes mensen met takkenscharen en snoeizagen er op uit, ook al zitten de wilgen nog volop in groen blad. Daarom lie ten de elfwerkers bij Beleef Groen Arnemuiden de wilgen langs hun sloot aan de Steigerweg nog onge moeid. Wel ging de overdaad aan wilgenroosjes uit de wadi, de laagte waar regenwater de bodem in kan zakken en moest de mei- doornrand er aan geloven. Mooi en ecologisch waardevol maar niet te doen, die stekeltakken, geeft voorzitter van de stichting Kees Asscheman toe. ,,Die haag is ge plant door Landschapsbeheer, maar het strookje gras tussen de rand en de wadi is zo niet te maaien. Verkeerd ingeschat." In de vijf jaar dat de natuurtuin naast het scoutingterrein bestaat, evolueert het terrein doorlopend. In de 22 tuinen met groenten, fruit en bloemen wordt zelden gespo ten met bestrijdingsmiddelen. Liever kijken de vaste tuinders bij elkaar de trucs af voor betere groei. De ploeg bestaat eigenlijk uit de mensen die elke zaterdag wel komen. Vaak jonge gezinnen, die genieten van wat de grond aan plezier, fitness en lekkers kan le veren. Met een tientje erop per jaar voor de vereniging, voor water en benzine voor de maaiers is dat te doen. Maar nieuwe gezichten levert de Natuurwerkdag niet op, beaamt Asscheman. Regen op Natuurwerkdag is een bepalende factor. ,,Mensen mel den zich niet meer vooraf aan", merkt provinciaal coördinator Sylvia Tuinder. „Iedereen be schikt over het laatste weerbe richt, dus mensen bepalen pas op de ochtend zelf wat ze doen." Toch zijn zaterdag over heel Zee land 800 mensen aan het werk. Zelf haakt Tuinder 's middags met zoon Quiniver aan bij het veertien man sterke familieteam Van Cit- ters op buitenplaats Schoonoord in Oostkapelle. Langs de grasrand aan de watergang wordt onder de struiken die vol hangen met ligus terbessen, bottels en sleedoorn bessen het teveel aan begroeiing weggehaald. ,,Zo vinden insecten beschut ting en toch zon", wijst mede-ei genaresse Annette van Citters. Een paar keer per jaar wordt de fa milie verzameld om het bos op de buitenplaats te onderhouden. Vrijwilligers zijn welkom, maar er laten zich maar twee mensen zien. Workshop WhatsApp Bijeenkomst werken en leren in de techniek KOUDEKERKE maandag 4 november 2019 Sint Jorisdoelen wordt weer hotel WA Sjouwen met snoeisel bij buitenplaats Schoonoord. Rechtsvoor Annette van Citters en met groene jas Sylvia Tuinder. foto lex de meester Drie Middelburgse zakenman nen willen de Sint Jorisdoelen aan de Balans in Middelburg weer tot hotel maken. Het uit 1582 stammende gebouw met de twee moderne zijvleugels staat al twee jaar leeg. Tot het in 1940 werd verwoest, was het ook vier jaar hotel. Claudia Sondervan Middelburg „We hebben twee keer gespro ken met het college en dat wil me dewerking verlenen", zegt Bouw - Ron Bouwman Natuurwerkdag is het startsein voor het seizoen van de wil- genknotters van stichting Landschapsbeheer Zeeland. Die dag hopen ze ook anderen warm te maken voor wat hand werk in de buitenlucht. Claudia Sondervan Oostkapelle OOSTKAPELLE Stichting Welzijn Veere geeft vanmiddag in sa menwerking met de ZB een workshop Whats App voor senioren. Deelnemers leren tij dens de workshop om berichten te ontvangen en te versturen, te bel len via WhatsApp en het programma up-to-date te houden. Geïnteresseerden zijn vanmiddag van 14.00 tot 16.00 uur welkom in het gebouw van SWV, Schoolstraat 4 in Oost- kapelle. Deelname kost 12,50 euro per persoon en aanmelden voor de workshop kan door een e-mail te sturen naar info@welzijnveere.nl of door te bellen naar 0118 58368. Deelnemers die nen zelf een smart- phone en oplader mee te nemen. MIDDELBURG De Zeeuwse Bibliotheek houdt vandaag een Walk&Talk bijeenkomst in de Bibliotheek Vlissin- gen. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die op zoek zijn naar In Oostkapelle is vanmiddag een workshop WhatsApp voor senioren. foto jeroen jumelet werk en interesse heb ben in techniek. Tijdens de bijeenkomst zal er verteld worden over het werken en leren in de techniek en over hoe je jezelf kunt laten om- scholen. De bijeenkomst begint om 10.15 uur en is gratis bij te wonen. Aan melden kan via de agenda op www.dezb.nl of door te mailen naar mvandeplasse@dezb.nl. Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gym nastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', Bur gemeester Adelaar straat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Ver gulde Baars, 13.30 15.00 uur: Volksdan sen; Cinema Middel burg, 14.00 uur: Ver toning 'Downton Abbey'; Van Eijkeren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 16.00 17.00 uur: Kleutergym VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30 10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combi- natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaars- traat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 per sonen WESTKAPELLE Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp. Ron Bouwman, Danny Boer en Michel van Dis (vlnr) voor de Sint Jorisdoelen in Middelburg. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18