Suddertactiek leraren faalt Deurwaarder stuurt onterecht nota's Klussende buren 16 ZEELAND 3 EO-SERIE TYPISCH: LAND VAN HULST - Commentaar Als het aanbod van Arie Slob bij nader inzien toch niet zo gek is, dan kunnen de spandoeken de kast in ALMANAK De buurvrouw had weleens la ten weten dat het gehorig was. Het stel had van haar weinig last. Zou het echt zo erg zijn? Duidelijk was wel dat de over last onevenredig verdeeld is: het stel is aan het klussen met alles wat daarbij hoort. Zagen, boren, schuren. Onlangs knapten ze de tussenmuur op. Flinke gaten za ten erin. Purschuim dat zichzelf opblaast in de kieren was de op lossing. Het zag er direct beter uit. Totdat de buurvrouw op het balkon stond te zwaaien. Met een stuk schuim in haar hand! ,,Is dit van jullie?" Ze had zeker niet overdreven GOES Politie deelt dertien boetes uit Een karikatuur is het. Opgezochte knulligheid. Maar ook: vrolijke, vertederende televisie. De Hulstenaren zijn verdeeld over de achtdelige EO-serie Typisch: Land van Hulst, sinds 21 oktober op NPO 2. Eén ding is zeker: ze hebben er bijna allemaal wel iets van gezien. Iwan Hemelaar van Brasserie 't Pe- ronneke heeft het druk. „Allerhei ligen en Allerzielen, dat zijn Bel- gendagen", geeft hij aan. Gisteren, met Allerheiligen, was het nog drukker. Ja, hij heeft er iets van ge zien, die EO-serie: dertig seconden om precies te zijn. ,,Niet echt inte ressant, voor zover ik me kan herin neren. Voor jongeren zoals ik al he lemaal niet." Het is waar: de EO-serie is een trage serie, vol grijze hoofden. En toch kan Yentl Morel van de gloed nieuwe winkel in streekproducten Alles Lokaal er wel van genieten. ,,Iedereen rondom mij zei: je moet toch eens kijken. Ik heb ze allemaal gezien, ja. Ze zetten het heel spot tend neer. Dat vind ik wel. Ik vind het eerder vertederend. Op de een of andere manier word ik er vrolijk van." Neem nu Peter Ummethum. Die kroegbaas, die asielzoeker Fermin (zijn beschermeling annex wel kome arbeidskracht) in de keuken de fijne kneepjes bijbrengt in onna- volgbaar Engels: 'Potatoes also zet ting on de fire. Eerst cooking and dan we doe baking. Two borden with sla. Je make first de borden clean. En now de potato erin'. ,,Ik lach er wel mee", zegt Yentl Morel, ,,maar het roept toch wel sympathie op. Je krijgt zin om eens iets te gaan drinken bij Umme- thum. Hier tegenover zit de winkel van Schillemans. Ik heb al tegen VLISSINGEN Een meevaller voor mensen met schulden die gedag vaard zijn voor de 'digitale rechter' e- Court. Het Amsterdamse gerechts hof heeft bepaald dat deurwaarders bij een dagvaardiging voor e-Court geen 'ambtelijke kosten' mogen re kenen. Onder meer zorgverzekeraars Menzis en CZ hebben in de periode 2016 t/m 2018 mensen met een pre mieachterstand voor de 'digitale rechter' e-Court gedagvaard. Deur waarderskantoor GGN stond de zorgverzekeraar hierin bij. Zo'n 34.000 mensen kregen een nota voor ambtelijke kosten. De Landelijke Or ganisatie Sociaal Raadslieden (LOSR) stapte naar de rechter om aan te tonen dat GGN ten onrechte geld in rekening bracht voor de op roep om voor de rechter te verschij nen. Benadeelden kunnen hun geld terugvragen via www.geejmijni6oeu- roterug.nl. LOSR gaat dan namens een of twee gedupeerden een proef proces starten in de hoop voor de hele groep het geld terug te krijgen. Van cliënten van e-court is bekend dat het vaak om mensen met 'multi- problematiek' gaat, die in de schuld sanering zitten. ,,Ik denk dat veel ge dupeerden niet weten dat ze door de uitspraak van het gerechtshof geld terug kunnen krijgen. Ik roep Zeeuwse schuldhulpverleners op dat voor hun cliënten op te pakken", al dus Jennifer Elich van LOSR. DUURZAAM ASFALT PROEF A maandag 4 november 2019 II Laten sudderen, met geduld en op een heel laag vuurtje. Dit is tot nu toe de tactiek van de onderwijsbonden om Den Haag te overtuigen van de noodzaak structureel veel meer geld vrij te maken. Dat is nodig om klassen te verkleinen, de salarissen te verhogen en het tekort aan personeel op te lossen. Maar er is onrust in de keuken. Vrijdag toont Liesbeth Verheggen zich namens de Algemene Onderwijsbond (AOb) blij met het jongste bod van minister Arie Slob. Hij komt met een flink eenmalig bedrag. Verheggen zegt dat de staking van aanstaande woensdag van de baan is. Zij maakt een grote inschattingsfout. Want het gaat heel veel lera ren allemaal iets te gemakkelijk. Exit Verheggen. De AOb roept zijn leden snel op woensdag toch in actie te komen. En dan? Deze regering weet precies hoe je actievoerders aan het lijntje houdt. Je toont maximaal inlevingsvermogen, je belooft nog eens op zoek te gaan naar geld en je doet uiteindelijk minder dan wordt gevraagd. De leraren moeten collectief een duidelijke keuze maken. Het sudderen is ongeloofwaardig geworden. Zijn de problemen in het onderwijs misschien toch iets minder groot, de verwach tingen iets minder somber en het aanbod van Slob bij nader in zien toch niet zo gek? Dan kunnen overal de spandoeken de kast in. Staat het water het onderwijs echt aan de lippen? Dan is het hoog tijd het vuur in heel Nederland eens goed op te sto ken. GOES Op de Hudsonweg in Goes ligt sinds afgelopen week einde duurzaam asfalt. Aannemer BAM Infra voorzag een proefvak van de Hudsonweg van Laag Energie Asfalt Beton (LEAB). Laag Energie Asfalt Beton wordt geproduceerd bij een temperatuur van 110 graden, in plaats van 160 graden. Het voordeel van een lagere temperatuur voor de productie van het mengsel is een energiebesparing van circa 40 procent en een CO2-vermindering van circa 30 procent ten opzichte van 'ge woon' asfalt. In augustus bracht aannemer H4A een stuk duur zaam asfalt aan op de A. Joachimikade. foto remco gerritse Tip? redactie@pzc.nl WISSENKERKE Motie van afkeuring tegen wethouder De PvdA Noord-Beveland wil tegen wethouder Schenkelaars (NBB) een motie van afkeuring indie nen. De fractie vindt dat de wethouder talmt met het beantwoorden van vragen over de kosten van de bewegwijzering in de gemeente. Begin dit jaar is besloten de bewegwijzering op Noord-Beveland te verbe teren. Dat kostte 50.000 euro. De gemeenteraad vond dat hoog maar de wethouder zei dat er wel iets van de prijs af kon. Begin september vroeg PvdA-raadslid Cor Quin- ten aan de wethouder, hoe het ermee stond. Daar is nog altijd geen antwoord op gekomen. VLISSINGEN Intocht Sint: gluten vrije pepernoten Sinterklaas neemt dit jaar bij zeven van zijn intoch ten in Zeeland speciale Pieten mee met gluten vrije pepernoten. Bij die intochten zijn deze Pieten te herkennen aan een speciaal schort en ze delen uit een felgroene tas zakjes glutenvrije, lac- tosevrije, melkvrije en tar- wevrije pepernoten uit aan kinderen met zulke eetbeperkingen. Zij kun nen zich bekendmaken met een speciale kleur plaat van de Nederlandse Coeliakie Vereniging. De glutenvrije pieten zijn bij de intochten in Ter- neuzen (16 november), Hulst (17 nov), Axel (23 nov) en Zaamslag (30 nov). In Oud-Vossemeer (16 nov) en Goes (23 nov). En in Vlissingen (16 nov). De politie heeft in de nacht naar zaterdag controles gehouden op verschillende plekken in en rond Goes. Er zijn dertien bekeuringen uit geschreven. Twee per sonen zijn aangehouden voor het rijden onder in vloed van alcohol. Drie andere mensen moes ten met de politie mee vanwege het vermoeden van rijden onder invloed van drugs. Bij hen is bloed afgenomen, waar over enkele weken de uitslag van volgt. Hulster tv: Ondine van der Vleuten Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16