Jeugdzorg is geweld tegen medewerkers meer dan zat sandd. EUWS 11 President verstuurde tijdens zijn ambtstermijn al 11.000berichten Toen hij net was aangetreden, ver stuurde Trump ongeveer negen tweets per dag. Maar in de laatste maanden heeft hij het tempo flink opgevoerd. Hij lijkt zijn aantal tweets per maand zelfs te gaan ver driedubbelen, becijferde The New York Times. In zijn drukste week, de tweede week van oktober 2019, kwamen 271 tweets van @realdonaldtrump. Hij verstuurde in 33 maanden presi dentschap ruim 11.000 berichten op Twitter. De krant las ze allemaal en interviewde tientallen medewer kers, ex-medewerkers en bondge noten van Trump over zijn twitter- gedrag. Twitter maakte vorige week be kend dat het niet langer betaalde politieke advertenties accepteert. Dat kan in het voordeel van Trump werken. Dankzij zijn enorme aan tal volgers heeft hij zulke adverten ties veel minder nodig dan potenti ële opponenten in de verkiezingen van volgend jaar. Hij is er een mees ter in Twitter vanaf zijn eigen ac count naar zijn hand te zetten. Populair Het account is een onmisbaar on derdeel van zijn presidentschap ge worden. Dagelijkse persconferen ties zijn al maanden niet gehouden - in plaats daarvan houden journa listen @realdonaldtrump in de ga ten. Trump maakt beleid via Twit- ,,De maatschappij lijkt weg te kij ken en aangiftes van jeugdbe- schermers worden door politie en justitie vaak onterecht afgewezen vanwege gebrek aan capaciteit", al dus de opstellers. 'Het kabinet be loofde eerder professionals in overheidsdienst - dus ook die van jeugdbescherming - goed te be schermen. In de praktijk is daar van niets terechtgekomen. Minis ters en politiek: maak er werk van', zo staat in het pamflet. In het pamflet, dat volgens Jeugdzorg Nederland overigens 'niet actief naar het kabinet is ge stuurd', wordt de politiek opgeroe pen maatregelen te nemen die een eind maken aan de bedreigingen en onveilige werksituaties. Ook zou Den Haag 'met internetplat forms en -providers een conve- nant moeten sluiten waarin ze be loven websites te blokkeren en be richten te verwijderen als jeugd- beschermers met naam en toe naam besmeurd of bedreigd wor den.' Onmacht ,,Niet alleen worden medewerkers in hun werk bedreigd, agressieve cliënten en ouders weten de jeugdbeschermers namelijk ook steeds vaker in hun privéleven te raken. We begrijpen de wanhoop en onmacht van ouders, maar keu ren agressie nooit goed." De orga nisaties waarschuwen dat aantij gingen en dreigementen die op so ciale media worden gedaan 'voor altijd op het internet staan'. Jeugdzorg Nederland meldde vorige week dat het aantal jonge ren dat jeugdzorg ontvangt in de eerste helft van dit jaar met 5000 is toegenomen tot 366.000, in verge lijking met dezelfde periode vorig jaar. De verantwoordelijkheid voor jeugdzorg ligt sinds 2015 bij gemeenten. Belangrijke mededeling voor verzenders van post kunnen ingrijpen en woorden weg te kunnen piepen. Dat plan liet het Witte Huis snel varen - het zou beschamend zijn als het zou uitlekken. Trump heeft zo'n hekel aan de lees bril die hij nodig heeft om het scherm van zijn telefoon te kun nen lezen, dat hij zijn tweets vaak dicteert aan Dan Scavino. Soms is het Scavino die tweets opstelt en verschillende op ties - uitgeprint in extra groot let tertype - voorlegt aan Trump. Geen profielfoto De president heeft 66 miljoen vol gers verzameld. Minder dan een vijfde is een volwassen Amerikaan die kan stemmen, schat The NY Times. En bijna een derde van de ac counts die Trump volgen, zo'n 22 miljoen, heeft geen persoonlijke details of profielfoto ingesteld, een teken dat ze inactief zijn of zelden worden gebruikt. Hoe dan ook creëert Trump veel twitterverkeer, met bijna duizend berichten per minuut waarin hij wordt genoemd. Trump re-tweet ze geregeld, ook als ze van dubieuze accounts komen die racistische ideeën propageren, complottheo rieën verspreiden of gelieerd blij ken aan buitenlandse inlichtingen diensten. In meer dan twintig ge vallen stuurde de Amerikaanse pre sident berichten door van accounts die later door Twitter gesloten wer den. ter. Toen hij eind vorig jaar aankon digde troepen terug te trekken uit Syrië, liet hij zijn directeur sociale media Dan Scavino dat omstreden besluit verdedigen. De likes bewe zen dat het bijval kreeg, meende de president volgens bronnen van The New York Times. Per tweet vecht hij de handels oorlog met China uit en dreigde hij de complete grens met Mexico te sluiten, en in een tweet kondigde hij aan te erkennen dat de Golan- hoogten Israëlisch is. Een geolied team dat hem verdedigt in het afzettingsonderzoek van het Huis van Afgevaardigden komt maar moeizaam van de grond - de president gebruikt in plaats daar van Twitter. ,,Hij moet tweeten, zo als wij moeten eten", zei een van zijn trouwste adviseurs, Kellyanne Conway. De helft van zijn berichten is een aanval op iets of iemand - zulke tweets verstuurt hij meestal 's och tends vroeg, als hij Fox News kijkt. Soms denkt hij er dagen over na. Dat hij de pornoster die zegt het bed met hem te hebben gedeeld 'paardenhoofd' zou noemen, zou hij bijvoorbeeld al dagen in zijn hoofd hebben gehad. Zulke grofhe den, samen met af en toe gebrek kige spelling, maken Trump in de ogen van zijn team ongepolijst en authentiek, waar andere politici vaak voorgekauwde berichten ver spreiden. Zijn staf overwoog aanvankelijk nog om Twitter te vragen tweets van de president te plaatsen met vijftien minuten vertraging, zoals tv-zenders shows vertraagd uitzen den om bij onacceptabele taal te maandag 4 november 2019 Trump bestuurt VS via Twitter Het is de kern van het Ameri kaanse politieke debat gewor den: het Twitteraccount van Do nald Trump. De president tweet meer dan ooit. Karlijn van Houwelingen Washington Acht op de tien jeugdbescher- mers en jeugdreclasseerders kregen het afgelopen jaar te maken met agressie, uiteenlo pend van schreeuwen en schel den tot ernstige bedreigingen en fysiek geweld. Dat schrijven jeugdzorginstellingen in een pamflet. Ze dringen aan op maatregelen. ANP Den Haag Acht op de tien jeugdbe- schermers krijgen te maken met geweld. foto robert vos Sandd en PostNLgaan hun postnetwerken samenvoegen. Met één sterk Nederlands postnetwerk houden we de postbezorging voor iedereen in Nederland betrouwbaar, bereikbaar en betaalbaar. We streven ernaar om alle post vanaf begin 2020 vanuit het Post NL-netwerk te bezorgen. U kunt de Sandd zegels tot 1 februari 2020 gebruiken om post te versturen via een Sandd postpunt. Vanaf 1 februari 2020 zijn de Sandd zegels niet meer geldig en kunt u hiermee dus geen post meer versturen. Voor meer informatie: sandd.nl nerican continue seen over Donald J. Trump ,~~j @realDonaldTrump A great new book by Howie Carr, "What Really Happened, How Donald J. Trump Donald J. Trump O @realDonaldTrump the Do Nothing Democrats FAIL People, and continue the Scam, my Administration to deliver REAL RESULTS, over the past month! PM Oct 31, 2019 Donald J. Trump O Bk jLSJ @realDonaldTrump Trump stuurt soms tientallen tweets per dag. foto hollandse hoogte Many people listened to my phone call with the Ukrainian President while it was being made. I never heard any complaints. The reason is that it was totally appropriate, I say perfect. 5:40 PM* Nov 3, 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11