'Later willen we in Tunesië gaan wonen' GELD GELUK Sparen vindt Rached niks, hij koopt liever goud voor Ahlem. ,,Dat zie ik als spaarpot.'' Ahlem: ,,Ik doe elke dag boodschappen in de supermarkt, daar geef ik zo'n 15 euro uit. Ik heb een pasje van de reke ning van Rached.'' Rached: ,,De rekening is van ons samen.'' Ahlem: ,,Een keer in de week gaat Rached naar de markt.'' Rached: ,,Op vrijdag. Dan koop ik halal geslacht vlees, voor 50 euro.'' Ahlem: ,,We eten twee keer in de week vis. Ik koop niet zomaar iets voor me zelf, ik vraag dan altijd of Rached het goed vindt. Mijn kleding koop ik meest al in de kringloopwinkel.'' Rached: ,,Het enige waar we veel geld aan besteden is Youssef. Misschien krijgt hij wel voor 1200 euro per jaar aan kleding. Ik ben twee keer eerder getrouwd geweest. Mijn dochtertje uit mijn vorige huwelijk overleed toen ze anderhalfjaar was. Bijna twintig jaar ben ik vreselijk verdrietig geweest. Dertien jaar geleden ontmoette ik Ahlem in Tunesië. Zij werkte voor een reisbureau van een vriend. Het heeft even geduurd tot haar ouders ons leef- tijdverschil accepteerden.'' Ahlem: ,,Mijn vader is maar iets ouder dan Rached.'' Rached: ,,Ik ben geen uitgezakt oud mannetje.'' Ahlem: ,,Ik heb in Nederland twee jaar Ahlem Rached Beste koop Slechtste koop 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Ahlem Ourimi (39), werkzoekend Rached Rekik (68), gepensioneerd. Was decorbouwer en rekwisie tenmaker, zat daarvoor in de mode. Ahlem en Rached wonen in een bovenwoning in Den Haag met hun zoon Youssef (9). Ahlem: „Oorbellen met diamantjes, van Rached gekregen. Ze zitten al dertien jaar in mijn oren. Ze kostten 400 euro.'' Rached: ,,Zwarte instap schoenen van Sebago. Ik kocht ze voor 49 euro, terwijl ze normaal 400 euro kosten. Ze lopen heerlijk. Goed leer.'' Ahlem: ,,Sportschoenen van Nike. Ik vind ze niet volwassen staan. Ik kocht een wit en een roze paar, maar beide paren zitten al twee jaar in de doos.'' Rached: ,,Een trainings pak, via internet. Het was zogenaamd van Adidas, maar het is hartstikke nep.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94