Vijf misverstanden over raambekleding 2 1 3 4 5 Met een lange winter voor de deur is het geen overbodige luxe te investeren in goede gordijnen of (jawel!) lamellen. Als je dan maar niet de volgende denkfouten maakt. 7 MARLOUS SNIJDER Raambekleding is het on dergeschoven kindje van het gemiddelde huishou den. We steken ons geld liever in supersonische televisieschermen, homecinemasets en abonnementen op streaming- diensten die ons elke avond transporteren naar parallelle universa. Raambekleding is meer zoals het achtuurjour naal. We kijken ernaar omdat we nu eenmaal willen weten wat er speelt in de wereld, niet omdat we er vrolijk van worden. Maar raambekleding is essenti eel voor de sfeer, privacy, verduiste ring en akoestiek van een ruimte. Het kan geen kwaad om wat langer na te denken over wat je voor de ramen hangt. Of over wat er zou kunnen hangen. Om dwalingen te voorkomen, geloof je de volgende fabeltjes nooit meer. Lamellen kunnen alleen in een kantoor Plooigordijnen mogen de grond niet raken Onzin. Heb je een meetfout gemaakt en krijg je per I ongeluk te lange plooigordijnen geleverd, prijs jezelf dan geluk kig. Interieurspe cialisten zullen je bewonderen om je keuze voor deze moderniteit. Waar de Europese man- nenpantalon steeds verder boven NAP schuift, zijn plooigordijnen zo als de gemiddelde Amerikaanse man zijn broek draagt: er mag een partij stof over de grond slepen waar je u tegen zegt. Zeg een centi meter of 5,6. Of meer, als u het meetlint verkeerd hield en inches opschreef in plaats van centimeters. Dit laatste is ook een uit komst bij een (zeer) on gelijk vloerverloop. Ook niet waar. Ben je gezegend met enorme glaspartijen in huis? Dat is geweldig, maar het vraagt om serieus denkwerk om al dat glas te bekleden. Het was misschien niet direct bij je opgekomen, mis schien ben je zelfs nog niet over je kantoortrauma heen, maar lamel len zijn ideaal om toe te passen op dit soort raampartijen. Ook de lamellenfabrikanten heb ben niet stilgezeten. Lamellen zijn tegenwoordig verkrijgbaar in allerlei kleuren, mat of glanzend, van textiel of kunststof, met of zonder patroon. Ze kunnen helemaal open en dicht, maar ook halfopen tegen inkijk en dat allemaal zonder te moeten inboeten aan zonlicht. Alleen al voor het licht- en schaduwspel dat lamellen op een zonnige dag leveren zijn ze de moeite van het overwegen waard. Voor lamellen geldt wel: geniet, maar pas toe met mate. Een heel huis bekleed met lamellen kan alsnog worden aangezien voor bedrijfspand. Fluweel hoort thuis in een hoerenkast Mis! Moest je vroeger Lodewijk de Veertiende heten, een boudoir of hoerenkast hebben om fluweel (of velours) zonder verontschuldiging te mogen gebruiken, anno 2019 mag je fluweel toepassen van bank tot raam. Fluweel heeft een subtiele glans, wat een ruimte een luxueus gevoel geeft. Het is ook een zwaar mate riaal dat een groter stofpakket met zich meebrengt. Daarom is het slim om fluwe len gordijnen te laten uitvoeren in een enkele plooi. En om in het geval van een (hoog) smal of klein raam te kiezen voor een flu welen vouwgordijn. Fluweel is trou wens verkrijgbaar in alle kleuren van de regenboog. Wat ons bij het volgende punt brengt. Kleurtjes zijn voor Circus Bozo Welnee joh. We leven in heerlijke tijden. Je hoeft geen Bozo de Clown te heten noch in het bezit te zijn van een woon wagen om gekleurde gordijnen voor de ramen te hangen. Kies daarom eens niet voor veilig neutraal grijs, wit of zwart, maar voor raambekleding in een zachte sorbet- of aardetint. Optisch zijn de kleuren van dat palet niet al te enerverend, maar ze geven een ruimte wel schwung en contrast. Als je dan toch aan het diepte-investeren bent, mag het resultaat ook gezien worden, toch? Plissé is altijd een goed idee Niet per se. Plissé zou het beste van alle werelden in zich moeten dragen: je kunt plisségordijnen openen en sluiten als plooigordij nen, of inkijk tegengaan zoals je doet met vitrage. Plissé is het poldermodel onder de raambekleding. Deze middenweg is echter niet goud, maar zo grijs als de hoeveel heid stof die deze ellendelingen aan trekken. Plissé is duur, degelijk en bovenal cliché. Als u toch geld uitgeeft, in vesteer dan eens in iets spannen- ders. In fluweel bijvoorbeeld. GO ZATERDAG 2 NOVEMBER 2019 De grootste gordijnfabels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 79