204,- Niks mis met kale wortels Roos O reiskatern.nl Vanaf Exclusieve Lezersreis Eigen tuin eerst Romke van de Kaa Feestdagen in het Sauerland Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc 'Bare rooted' planten zijn aan een opmars bezig. Dat is mooi, want kale wortels hebben een hoop voordelen. beukenhaag wilt planten is die lagere prijs mooi meegenomen. Daarnaast heb je bij kale wortels vaak meer keuze. Stel dat je een fruitboom wil neerzetten en je zoekt een nostal gisch ras, zoals een notarisappel of een juttepeer, dan is het vrijwel on mogelijk om die in een pot te vinden. Je zult naar een gespecialiseerde fruitkweker moeten en die verkoopt zijn bomen bijna altijd met kale wor tels. Wel moet zo'n pas gerooide boom zo snel mogelijk de grond in. Maak de wortels kletsnat en graaf een gat dat groot genoeg is om er die wortels comfortabel in uit te spreiden. Plant de boom en geef nogmaals een paar emmers water zodat de grond zich goed om de wortels kan sluiten. Denk niet: morgen gaat het vast wel regenen en dan valt er water genoeg. Na het planten zal zo'n boom niet onmiddellijk stormvast staan. Geef hem daarom een stevige boompaal en plant die paal eerst, en dan pas de boom. Zo voorkom je dat je de wor tels na het planten nog moet door boren. bomen, struiken en vaste planten met kale wortels te planten. Vroeger was dat heel gewoon. Opa vertelt: voordat de containterteelt - het kweken van planten in potten - op kwam, waren er twee plantseizoe nen: de herfst en het voorjaar. Want om verkocht te worden moesten planten uit de grond worden gehaald en dat deed je niet in de zomer. Je had landplanten, die in de grond werden geteeld, en potplanten. De landplant was altijd superieur en is dat nog steeds, maar planten in pot jes verkopen is voor de kweker na tuurlijk gemakkelijker. En lucratie ver, want de verkoop loopt het hele seizoen door. Toch zullen er altijd planten zijn die er niet van houden om in een pot gekweekt te worden. Rozen zijn een goed voorbeeld. Wel iswaar zijn er speciale diepe rozen- potten ontwikkeld, maar een roos die een jaar in een pot heeft gestaan is meestal toch maar een zielig schar minkel. De beste rozen worden nog steeds als landplant verkocht. En om zo'n landplant niet al te zwaar te ma ken, wordt de grond van de wortels gespoeld. Je koopt een rozenstruik met kale wortels. Nu de weerzin tegen plastic verpak kingen steeds meer toeneemt, komt ook de plastic bloempot onder vuur te liggen en komen planten met kale wortels langzaam weer in de mode. Alleen heten ze nu geen landplanten meer, maar bare rooted planten - kaal gewortelde planten. Dat is een verhaspeling van wat in het Engels bare-root plants worden genoemd. Heeft zo'n plant met kale wortels nu voordelen? Jazeker. De wortels van zo'n plant hebben zich over het alge- meen beter kunnen ontwikkelen dan in een potje, maar het grootste voor deel is dat ze een stuk goedkoper zijn dan potplanten. Als je één pioenroos plant maakt dat prijsverschil mis schien niet zo veel uit, maar als je een Tuingoeroe Romke van de Kaa vertelt elke week hoe je een lustoord maakt van een dorre lap grond. Feestelijke arrangementen Sauerland ZATERDAG 2 NOVEMBER 2019 PC LzJ Willingen is de tweede grote winter sportplaats van het Sauerland en uiter mate geschikt om je skitechniek nog eens te oefenen of kinderen het skiën te leren. Wandel door de gezellige winkel straat, slee van de berg, maak een sneeuwpop of trek de schaatsen aan. Er is genoeg te doen! Speciaal voor de feestdagen heeft het Sauerland Stern hotel bijzondere arrangementen samengesteld. Vier de kerstdagen in de sneeuw, beleef een feestelijke jaars wisseling of verblijf juist tussen de feestdagen om even helemaal tot rust te komen. Het Sauerland Stern heeft vele faciliteiten, zeer uitgebreide ont bijt- en dinerbuffetten en de skibus stopt voor het hotel. 4-daags Kerst arrangement 24/12-27/12 €351 p.p. iit Inbegrepen 3x overnachting met ontbijt 2x dinerbuffet met kinderbuffet lx feestelijk kerstbuffet tussen 18-20u bier huiswijn en softdrinks kadootjes voor de kinderen op kerstavond (24 december) koffie met kerststol op 26 dec. romantische fakkelwandeling met glühwein of chocolademelk 24 december kerstmarkt met koffie, wafels en chocolademelk welkomstfeest voor kinderen inclusief een kerstdrankje Zoekcode 98430 3-daags Tussen de feestdagen arrangement 27/12-29/12 €204 p.p. Inbegrepen 2x overnachting met ontbijt 2x dinerbuffet met kinderbuffet tussen 18-20u bier huiswijn en softdrinks Zoekcode 98431 4-daags Oud Nieuw arrangement 29/12-01/01 €453 p.p. Inbegrepen 3x overnachting 2x ontbijt en lx nieuwjaarsbrunch 2x dinerbuffet met kinderbuffet op29en30dec.tussenl8-20u bier, huiswijn en softdrinks begeleide sneeuwsafari naar Gutshof Ittersbach met een drankje of chocolademelk kinder oudjaarsparty cocktailontvangst op oudjaarsavond party op oudjaarsavond in de feestzaal met galabuffet, showprogramma, live muziek om O.OOu lekkernij op 31 dec tussen 19-24u bier, huiswijn en softdrinks Zoekcode 98432 Prijzen in p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€25,- per boeking) en Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen voorbehouden. Kinderkorting (bij 2 volbeta- lendenopde kamer): t/m 5 jaar: gratis Zie onze website voor overige voordelige kinderprijzen. Meer informatie en boeken: Ga voor Feestdagen in het Sauerland naar onze website reiskatern.nl/pzc/pr1895 a nharosreïzen of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023-55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 98430,98431 of 98432 November is een goede tijd om Een rozenstruik koop je altijd met schoongespoelde wortels. Verblijf in het luxe 4-sterren Sauerland Stern Hotel Hoge kinderkorting V Heel veel inbegrepen! Op nog geen drie uur rijden ligt het prachtige Sauerland Stern Hotel in Willingen. Dit is de ideale locatie om volop te genieten van het winterplezier in deze regio!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 76