Filmen met je smartphone Madurodam Tegenwoordig kun je met de meeste smartphones eenvoudig filmpjes maken van uitstekende kwaliteit. Tips en tricks om ze ook nog leuk en spannend te maken. Wees creatief: zak eens door je knieën of film boven ooghoogte ABONNEEDACEN 2 JEROEN KREULE edereen kent ze wel, de vakantie filmpjes van ome Henk die hij met z'n smartphone heeft gemaakt. Ze duren te lang, er zit te veel bewe ging in, ze zijn te donker of te licht. En vooral: er zit geen verhaal in, zegt videotrainer en televisiemaker Peter Brinkman: ,,Er is geen begin, geen einde, niks. En filmpjes zonder ver haalopbouw zijn saai. Wat ome Henk doet, is de camera zijn ogen laten vol gen zonder er bij na te denken. Zon de, er is zo veel meer uit te halen.'' Aan de smartphone zelf ligt het niet, zegt Brinkman, die al jaren trai ningen bij bedrijven en organisaties geeft over filmen met je smartphone. Die is eenvoudig te bedienen, de kwaliteit van de nieuwste apparaten is prima en er zijn genoeg eenvou dige programma's om al die beelden te monteren tot een verhaal, al dan niet met een muziekje eronder. ,,Je kunt op dat ene apparaat filmen, monteren en uitzenden.'' Brinkman deelt graag een aantal tips en tricks om betere, leukere en vooral spannender filmpjes te ma ken. Voordat hij van wal steekt, pakt hij een doekje en veegt er mee over de lens. „Smartphones hebben een klein lensoppervlak. Een beetje stof of een vingerafdruk kunnen de op names flink verpesten. Maak de lens dus schoon voordat je begint.'' Zet je smartphone op vliegmodus, zorg voor geheugen en neem een powerbank mee ,,Wie serieus gaat filmen, wil niet gestoord worden. Bovendien stopt een smartphone met filmen wanneer je wordt gebeld. Het zal je maar ge beuren dat je je voetballende kind filmt en je net een telefoontje krijgt als het scoort. Daarom: vliegmodus. Zorg uiteraard voor voldoende op slagruimte, liefst 5 gigabyte of meer. De batterij moet sowieso vol zijn, een powerbank voorkomt dat je met een lege accu komt te zitten. Filmen vreet batterij, vooral als het koud is.'' Bepaal je verhaal „Denk voor het filmen goed na over je onderwerp, wie je doelgroep is en hoe je het thema in beeld wil bren gen. Doe je dat niet, dan is de kans op nutteloos beeldmateriaal groot. Een verhaal bestaat in mijn ogen uit de antwoorden op drie vragen. Wat is er aan de hand? Waarom wil je daar iets over vertellen? Wat gebeurt er? Op deze manier kun je veel gerichter aan het werk gaan. Je kunt deze vragen op allerlei onderwerpen toepassen: een dagje zwemmen in de zee, een verjaardagsfeestje, het maken van een appeltaart of een boswandeling in de herfst. Neem de boswandeling. Begin bijvoorbeeld met een close-up van het aantrekken van laarzen. Maak dan een shot van regendruppels die in een plas vallen en vervolgens een totaalshot terwijl je wegloopt van huis, onderweg naar het bos. Een maal in het bos? Gebruik een selfie- stick en vertel kort iets over de din gen die je ziet. Of laat iemand anders iets vertellen. Maak beelden van een paddenstoel en andere leuke dingen in het bos. En eindig met het drinken van kop warme chocolademelk in een boshut. Het is een simpel voor beeld, maar wel een verhaal met een duidelijk begin, een midden en een einde.'' Het voordeel van PZC GRATIS £19700- Speciaal voor jou als Lezer extra voordelig! Bezoek Madurodam tijdens het exclusieve weekend van 9 en 10 november! Ontdek tijdens dit weekend het park vol mooie gebouwen, spectaculaire attracties en leuke doe-dingen. Draai aan de radars van de allergrootste stoommachine ter wereld en maak van water land. Stroop je mouwen op, want er is meer werk aan de winkel. Je komt ogen, maar vooral handen tekort tijdens je ontdekkingsreis door Nederland. Dat moetje meemaken! Bestel snel, want OP=OP! madurodam Bestel tickets op pzc.nl/madurodam ZATERDAG 2 NOVEMBER 2019 PC In je eentje voor filmcrew spelen r mdotjehetverdientfj 1 PARKEREN Tickets zijn beperkte tijd verkrijgbaar. Tickets zijn geLdig op 9 of 10 november 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 74