Korfballers gaan met z'n allen de zaal in Verdediger krijgt complimenten BARRY VAN DER HOOFT fï M X ZEELAND 15 De boomlange verdediger van Goes mikt vandaag tegen Stedoco op een basisplaats. ,,Ik sta nu meer mijn mannetje.'' Goes De laatste keer dat Jesse Bank (20) in een officiële wedstrijd basisspe ler was bij Goes, dateerde van zon dag 17 februari tegen JVC Cuijk (0- 1-nederlaag). Mede door de afwe zigheid van enkele vaste krachten koos toenmalig trainer Rogier Veenstra voor de linkspoot centraal achterin. Daarna verdween hij uit beeld bij de derdedivisionist. Tot afgelopen dinsdag. Interim trainers John Livramento en Ron Amperse kozen in het KNVB-be- kerduel met SC Cambuur (0-5-ne- derlaag) voor een achterhoede met vijf man. Hierdoor kwam er een plekje vrij voor Bank, die de volle dige wedstrijd speelde. ,,Ik kreeg veel complimenten'', blikt de inwo ner van Kruiningen terug. Vlak voor aanvang kreeg de jon geling te horen dat hij zou spelen. ,,Vooraf hoopte ik dat we het iets defensiever zouden aanpakken. Dan was er een kans voor mij. Na dat het nieuws verteld werd, voelde ik veel spanning. Je moet het opeens echt laten zien.'' Na een belletje naar zijn vader veranderde dat gevoel in 'gezonde spanning'. ,,Ik denk dat ik mijn vi sitekaartje heb afgegeven. Ik heb mijn ding kunnen doen en verdedi gend stond ik mijn mannetje. De Jesse Bank. foto bsr agency Je ziet het misschien niet aan me, maar ik heb in de zomer veel getraind in de sportschool trainer zei tegen me: je mag trots zijn op jezelf.'' Vorig seizoen werd er enkel een beroep op Bank gedaan als het elftal met personele problemen kampte. ,,Dat was te begrijpen als eerstejaars senior. De stap van Kloetinge JO19- 1 naar Goes was enorm. Ik was één van de minderen van het team. Het tempo lag te hoog. Doordat mijn handelingssnelheid te laag lag, kwam ik in de problemen.'' Na een jaar ervaring te hebben opgedaan merkt de verdediger dat hij is uitgegroeid tot een volwaar dige selectiespeler. ,,J e ziet het mis schien niet aan me, maar ik heb af gelopen zomer veel getraind in de sportschool. Vorig seizoen had ik weinig zelfvertrouwen, nu is dat anders.'' Ondanks een goede voorberei ding startte hij het seizoen niet als een vaste waarde. ,,Dat was flink balen.'' Vervolgens hielden gezond heidsproblemen hem drie weken aan de kant. ,,Uit het niets had ik pijn in mijn onderbuik. Dat werd steeds heviger. Er was zelfs een mo ment dat ik bijna in elkaar zakte. Toen hebben mijn ouders het zie kenhuis gebeld." Onwetendheid Drie dagen werd hij onderworpen aan onderzoeken. Buitenom dat er ontstekingsweefsel in de darmen werd geconstateerd, is de aard van het probleem nog altijd onbekend. ,,Die onwetendheid was het moei lijkst. Ik dacht telkens: het kan op ieder moment terugkomen.'' Inmiddels heeft Bank het naast zich neergelegd. De pijn is volledig verdwenen. De focus ligt weer op voetbal. ,,Mijn doel is om in de basis terecht te komen. Normaal gespro ken moet ik me richten op een plek centraal achterin. Ik hik er tegen aan. Hopelijk was afgelopen dins dag een mooi opstapje.'' Column @Barryvdh9 vertrekken bij een club, blijkt het vinden van een voorzitter in deze provincie ook vaak een las tig verhaal. De korfbalclubs TOP en Swift zitten zonder preses, las ik deze week. In het Zeeuwse voetbal zijn het er meer. Bij de twee Terneuzense voetbalvereni gingen hebben ze al jaren een waarnemend voorzitter, Oostka- pelle/Domburg zoekt een opvol ger voor de na jaren trouwe dienst afgezwaaide Hans Barth. Goes heeft na het vertrek van Jos Smits een interim-voorzitter, bij Philippine zoeken ze een nieuwe omdat voorzitter Ritchie Bosma voor aanvang van dit sei zoen assistent-trainer bij het eer ste elftal is geworden. En bij HVV'24 zijn ze ook op zoek naar een andere kapitein op het blauw-gele schip. Jan Pleunis stapte enkele maanden geleden al op bij HVV'24, nadat zijn am bitieuze plannen op verzet stuit ten bij de rest van het bestuur. Pleunis zou fors hebben wil len investeren in de eerste se lectie en dus meer spelers van buitenaf hebben willen binnen halen. Want HVV'24 moest naar de top van het amateurvoetbal! Het zijn ambities en verhalen die we in het verleden al veel vaker hebben gehoord in deze provin cie. Het profavontuur in Vlissin- gen, de opkomst en het daarop volgende verval van bijvoorbeeld Veere, Terneuzen en SSV'65; er zijn zat voorbeelden. En buiten de provincie ook: Dijkse Boys, De Dijk, Achilles'29, et cetera. 'Als je 100 euro te besteden Zulke verhalen hebben we al vakergehoord hebt, dan kan je geen 400 euro uitgeven', zei waarnemend voor zitter Jonny van Goethem in deze krant. Toch ken ik wel men sen in de Zeeuwse voetbalwe reld, die 400 euro uitgaven ter wijl ze maar 100 euro te besteden hadden. Ze hielpen een club na een paar succesvolle jaartjes de vernieling in. Terwijl andere mensen de scherven bij elkaar veegden, verdwenen de aanstich ters via de achterdeur. Ambitie is goed, dat moet ie dere club hebben. Maar een ge zonde dosis realisme is nog veel belangrijker. Nico Boussen, de voorzitter van de sponsorstich ting van Hoek, zegt het ieder jaar wel minimaal één keer tegen me. ,,Overal proberen ze ons te ko piëren en het is nog nergens in Zeeland structureel gelukt.'' Want je hebt als je in de top van het amateurvoetbal wilt spelen heel veel geld nodig - zoals in Hoek dus. Plus mensen die de grote lijn bewaken en niet weg lopen bij een beetje tegenwind. Het valt daarom te prijzen dat de bestuursleden van HVV'24 hun poot stijf hebben gehouden. Ze hebben de Zeeuws-Vlaamse club, die in de afgelopen vijftig jaar nooit hoger reikte dan de tweede klasse, vrijwel zeker be hoed voor een hoop problemen. ,,Ja, we gaan weer lekker met z'n al len de zaal in'', zegt Dennis Plan- tinga. De trainer van Swift en orga nisator van het grootschalige Zeeuwse voorbereidingsevene ment vat daarmee in één zin samen wat het Zeeuws Korfbal Spektakel voor hem inhoudt. ,,De ploegen kunnen zich op deze manier goed voorbereiden op het komende zaalseizoen'', vervolgt hij zijn verhaal. ,,Maar ze kunnen ook elkaar eens aan het werk zien. Want tijdens het seizoen is dat nauwe lijks mogelijk. Als trainer van Swift kan ik bijvoorbeeld niet even bij TOP of Atlas gaan kijken. We spe len haast altijd tegelijk.'' Vooral op de finaledag, volgende week zaterdag, wordt het een drukte van jewelste. In sporthal De Sprong, in Middelburg, zijn alle deelnemers aanwezig. Dat zijn er dit jaar, tijdens de tweede editie, 24. Een stuk meer dan vorig jaar. ,,Toen hebben we het meer geor ganiseerd om het eens te proberen, om te kijken of het aansloeg'', legt Plantinga uit. En dat was het geval, want meerdere ploegen die toen niet meededen, hebben zich nu op eigen initiatief zelf aangemeld. ,,We hoorden vorig jaar al van veel ploegen dat ze ook wel wilden meedoen. Tweede selecties en juni oren ook'', aldus Plantinga. ,,TOP Arnemuiden was er tijdens de eer- M Dennis Plan- ste editie bijvoorbeeld ook niet bij, tinga, coach maar zij doen nu mee met het eer van Swift en ste, met het tweede én met de Ai.'' organisator Zeeuws Korf- Het was de bedoeling dat het eve- bal Spektakel. nement vandaag van start zou gaan foto rien paarde- met de wedstrijd Seolto-Luctor, KOOPER maar dat duel is uitgesteld en wordt donderdag gespeeld. Seolto moet vandaag namelijk nog een wed strijd inhalen. Daarom is het duel tussen Ondo Ai en Swift Ai, maan dag, de aftrap van het evenement. Tot en met donderdag staan er door de hele provincie wedstrijden op het programma. De ploegen zijn verdeeld over zes poules van vier, allemaal ingedeeld op speelsterkte. De nummers één en twee van ie dere poule spelen op zaterdag in Middelburg een finale tegen elkaar. De nummers drie en vier komen ook nog in actie die dag. Zij spelen een troostfinale. zaterdag 2 november 2019 PM Jesse Bank ruikt zijn kans bij Goes Len Wolters - Jesse Bank Voorzitter Naast de trend dat trai ners in Zeeland tegen woordig sneller dan ooit De zaalcompetitie staat weer voor de deur en dat betekent dat de Zeeuwse korfballers even moeten omschakelen. Van het kunstgras, naar de gymzaal- vloer; het is een hele omschake ling. Maar het Zeeuws Korfbal Spektakel, dat maandag van start gaat, biedt uitkomst. Daniel Vervelde Vlissingen van het Uitgesteld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43