ZEELAND 11 Itypiswe w.Tss/n6efSJ~ v/uss'NoeN is N60e^.ANP" hIt^ Nieuw park Roompot met Pasen 2021open Meer dan 30 procent komt uit België ee opééNm KSTé S7€Q£HT<SiP WAM I zaterdag 2 november 2019 CORDEJONGE WOLPHAARTSDIJK Roompot hoopt met Pasen 2021 de eerste gasten te kunnen ontvangen op het nog te bouwen vakantiepark Veerse Kreek bij Wolphaarts- dijk. De Zeeuwse vakantiereus gaat het park exploiteren en zorgt bo vendien voor de verkoop en ver huur van de vakantiewoningen die er zullen worden gebouwd. Veerse Kreek is het park dat komt op de plek van camping De Veerhoeve. Alle vaste gasten daarvan moesten vertrekken, in clusief hun stacaravans. Dat ver oorzaakte de afgelopen ander half jaar veel ophef. De camping is inmiddels zo goed als leeg. Samenwerking Op Veerse Kreek komen 281 va kantiewoningen. Roompot en Leisure2B, de ontwikkelaar van het park, hebben een samenwer kingsovereenkomst getekend. Het is de bedoeling dat ze op ter mijn op meer locaties de handen ineen slaan. ,,Het nieuw te bou wen Vakantiepark Veerse Kreek is de eerste realisatie van onze samenwerking", zegt Roompot directeur Jurgen van Cutsem. ,,Andere zullen zeer binnenkort volgen." De provincie wil dat Den Haag bij het opstellen van nieuwe stik- stofregels rekening houdt met de afwijkende situatie in Zee land. Als grootste uitstoter van Europa exporteert Nederland stikstof, maar Zeeland is de enige provincie die stikstof 'im porteert'. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Veel Statenfracties spraken giste ren hun zorgen uit over de grote hoeveelheid stikstof die vanuit het buitenland Zeeland komt binnen waaien. Landelijk komt 46 procent van de stikstof die neerslaat uit de landbouw en 32 procent uit het buitenland. In Zeeland komt verre weg de meeste stikstof - 46 procent - uit het buitenland en slechts 29 procent uit de landbouw. Terwijl juist de boeren het idee hebben 'gepakt te worden', aldus Lars Jaco- busse (Christenunie), omdat het lijkt alsof de oplossing van het pro bleem vooral in de agrarische sec tor wordt gezocht. Krachtig signaal ,,Des te harder we in Zeeland ons best doen om de uitstoot van stik stof te verminderen des te groter het probleem vanuit het buiten land wordt", betoogde SGP'er Joan van Burg. ,,Op dat mechanisme moeten we iets verzinnen in Ne- Herkomst stikstof in Nederland Energiesector 0% 1% Afvalverwerking 0% D Buitenland Landbouw B Scheepvaart Industrie 3 Verkeer 5 Recreatie/woningbouw 3 Ammoniak uit zee Energiesector Afvalverwerking Herkomst stikstof in Zeeland Energiesector 0% Afvalverwerking 0% ■1 Buitenland Landbouw B Scheepvaart Industrie 3 Verkeer ■j Recreatie/woningbouw 3 Ammoniak uit zee Energiesector ■j Afvalverwerking derland." Hij erkende wel dat het voor een beschermd plantje niet uitmaakt of schadelijke stikstof uit Zeeland komt of uit België. Volgens Robèrt Brunke (Pro Zeeland) is het tijd voor een 'krachtig signaal naar Den Haag'. Dat gebeurt al, antwoordde ge deputeerde Anita Pijpelink. ,,Er is geen bijeenkomst, in Nederland én in Vlaanderen, waar we dit niet aankaarten." Volgens de provincie bestuurder wordt aan alle moge lijke knoppen gedraaid om de Er is geen bijeenkomst, in Nederland én in Vlaanderen, waar we dit niet aankaarten -Anita Pijpelink, gedeputeerde neerslag van stikstof te verminde ren. ,,We kijken niet naar één sec tor die dan de rekening moet beta len. Van alle knoppen is het bui tenland de grootste, maar ook de ingewikkeldste en de knop waar we als provinciebestuur de minste invloed op hebben.'' Overigens zijn de meeste Zeeuwse natuurgebieden niet zo kwetsbaar voor stikstof, afgezien van de Kop van Schouwen, de Man teling op Walcheren en een aantal kleine locaties her en der. ,,Moeten we alle stikstofgevoelige natuur willen beschermen?'', vroeg Anton Geluk. Hij kreeg bijval van Eelco van Hoecke (Forum voor Democratie). Van Burg opperde dat 'kleine snip pers' natuur zouden kunnen wor den opgeheven, als kwetsbare plan ten worden verplaatst naar plekken waar ze wel gedijen. Hans van Geesbergen wilde ook niet dat de economie 'onnodig wordt ge schaad'. Luchtkwaliteit ,,Als partijen zeggen dat we mis schien maar een plantje niet meer moeten beschermen ten behoeve van de economie begeven we ons op een glijdende schaal'', waar schuwde Eddy Heerschop (PvdA). Volgens Annet van Ree (D66) en Trees Janssens (Partij voor de Die ren) is stikstof niet alleen een pro bleem voor de natuur. ,,Wat ik mis in de discussie is het effect op de luchtkwaliteit'', aldus Janssens. ,,Stikstof heeft ook effect op de ge zondheid van mensen in heel Zee land, niet alleen op specifieke Na- tura2000-gebieden." PC Stikstof waait Zeeland binnen bron: Provincie Zeeland bron: Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39