TOTALE LEEG- VERKOOP Werkgroep Trekdijk vreest composteringsbedrijf Luchtverhitters olie - gas - elektro 7 HERDENKING WESTKAPELLE Ruig, koud, nat en gevaarlijk. Zo herinnert de 97- jarige Chuck Harris zich het strand van Westkapelle. 75 jaar geleden kwam de marinier half zwemmend, half wadend aan land, omdat zijn landingsvaartuig zonk na een Duitse voltreffer. Interior /■k had alleen mijn mes nog, B de rest van mijn uitrusting I moet daar nog op de zeebo- I dem liggen", vertelde de Londenaar gisteren voorafgaand aan de herdenking van de bevrij- ding van Westkapelle. Gelukkig zag hij op het strand het machine pistool, een Schmeisser, van een dode Duitser liggen. ,,Ik heb ze met hun eigen wapen en kogels bestreden", vertelt hij met een glinstering in de ogen. Dan is het tijd voor hem en de talloze ande ren om onderaan de dijk bij het Polderhuis getuige te zijn van de officiële herdenking waarbij stil wordt gestaan bij de offers die veel maten van Chuck destijds brach ten. ,,Ze stierven zodat wij nu in vrede kunnen leven", aldus admi raal Alan West. Het Polderhuis wil ook in de toekomst de bevrijding van Walcheren blijven herdenken. Ook als er geen oud-strijders als Chuck Harris meer zijn, verzekert Ruud Sonius. Op 31 december sluit Woontrend Zeeland. Tot die tijd ontvangt u 40% korting op alle producten in de showroom. Het voorstel om vestiging van be drijven uit de zware milieucatego rie mogelijk te maken bij de Trek dijk in Nieuw- en Sint-Joosland lijkt een voorgekookt plan. Dat zegt de Werkgroep Trekdijk. De bewo- nersgroep wil maandag 4 novem ber met ruim honderd man de monstreren bij het gemeentekan toor. Daar geeft de werkgroep vanaf 18.30 uur een presentatie aan de raadscommissie Ruimte, tegen een achtergrond van demonstranten met spandoeken. De dorpsbewo ners voelen zich terzijde geschoven door het Middelburgse college, ten gunste van de wensen van de Mid delburgse Bedrijven Club. De werkgroep stelt voor de Trek- dijk zelf woningbouw, sportvoor- zieningen en groene energiepro ductie voor. Het plan dat het college van Middelburg de gemeenteraad donderdag 14 november voorlegt voor een besluit reserveert 14,7 van de beschikbare 18 hectare voor be- drijven. Dat willen de dorpsbewo ners niet. Dan wordt het dorp aan drie kanten omgeven door bedrij ven op Arnestein, in het Sloegebied en dan ook nog de Trekdijk. Composteringsbedrijf De werkgroep wil een antwoord waarom het college vasthoudt aan toelating van bedrijven uit de zware milieucategorie. Voor logis tieke bedrijven, die het college op de Trekdijk zegt te willen, volstaat immers een lichtere categorie. De werkgroep vreest dat zo de loper wordt uitgelegd voor een composteringsbedrijf van elders, dat stank, stof en geluidhinder ver oorzaakt en waarvoor verplaatsing wordt gezocht. Daar worden inwo ners van de wijk Mortiere maar vooral Nieuwland de dupe van, vindt de werkgroep. De hoge grondprijs sterkt dat vermoeden, omdat het composteringsbedrijf volgens de werkgroep die hoge prijs kan compenseren met gunstige heffingstarieven. Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax:0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 2 november 2019 'Ik bestreed ze met hun eigen wapen' Emile Calon Westkapelle Hilary Collins ziet de foto van haar vader Peter Ford die 75 jaar geleden in Westkapelle vocht tegen de Duitsers. Chuck Harris (97) kwam 75 jaar geleden half zwemmend, half wadend zonder wapen aan land in Westkapelle. Op het strand vond hij een Duits machi nepistool om mee te vechten. FOTO'S LEX DE MEESTER Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl NIEUW- EN SINT JOOSLAND Kijk op pzc.nl /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35