Winkel en ijssalon geven Souburg exotisch tintje k -i IN DE REGIO 6 La Viande en Icecream and Sandwiches Rijk bekijkt hoogte ozb- tarief in Vlissingen MIJN DORP, MIJN STAD Bij La Viande is een flitsverbou- wing gaande. Waar Necati en Özlem Izmirli afgelopen woensdag nog steaks serveerden, worden nu in hoog tempo winkelschappen ge vuld met tokoartikelen. Vandaag, zaterdag, kunnen klanten er al te recht. Op de kop af een jaar geleden be gonnen ze hun slagerij annex steak restaurant. De Souburgers omarm den de slagerij, maar het restaurant werd niet zo druk als de Izmirli's hoopten. Een winkel combineert ook beter met een jong gezin: er is net een zoontje geboren, dan wil je niet lang in een restaurant staan. De Izmirli's gooien het roer om: met de winkel in kruiden, sauzen, dranken en specialiteiten uit allerlei wereld keukens hopen ze de Souburgers te bieden wat ze nog niet hadden. Ko ken blijft Necati doen: op bestelling en voor afhaal en Thuisbezorgd. Brian Jimenez Horta heeft ook een pasgeboren zoon en heeft net de eerste maand achter de rug van zijn nieuwe zaak Icecream and Sandwiches. De Hagenaar, die drie jaar gele den in Oost-Souburg een betere omgeving voor zijn gezin zocht, wilde ook het dorp iets bieden wat er nog niet was. Het werd een vega- friendly ijssalon, lunchroom en koffiezaak. Met veganistisch ijs in negen smaken, veel vegabroodjes nieuwe toko in bij slagerij La Vi ande in Oost-Souburg. y Brian Jimenez Horta in zijn \fj Ifi nieuwe zaak Icecream and Sandwiches. en salades, Costadore-koffies met een scheutje koe- of sojamelk, ve ganistisch gebak maar ook een ont- bijt, empanada's, Colombiaanse pasteitjes, kip kerrie, tonijn en zalm en carpaccio. En versgeperste sap- pen. Ook om af te halen. Op bestel ling levert hij hele taarten en bin nenkort ook high tea's. ,,Voor als je bezoek hebt, maar niet de deur uit wil", zegt Brian. Hij blijft ontwik kelen. Zo werkt hij aan een veganis- tische eiersalade en komen er van de zomer meer ijssmaken. ,,De ijs salon is mooi", vindt hij zelf. ,,Kin- deren die jaren geen ijs mochten hebben, gaan hier door het dolle heen." Een delegatie van bestuurders en ambtenaren voerde deze week overleg met hoge ambte naren in Den Haag. De inspecteur verplichtte de artikel 12-gemeente Vlissingen eerder om vanaf volgend jaar het tarief voor de ozb tot 150 procent van het landelijk gemiddelde te verhogen. Het gemeentebestuur wil niet meer dan 140 procent van het landelijk gemiddelde heffen, om zijn inwoners niet te zwaar te belasten. Prettig gesprek Wethouder John de Jonge meldde de leden van de com missie ruimte donderdag dat de Vlissingse delegatie 'een prettig gesprek' met een Haagse afvaar diging had. Daarbij is ook ge sproken over mogelijkheden om Vlissingen, ondanks haar artikel 12-status, te laten profiteren van bijzondere stimuleringsmaatre gelen van het Rijk. Wethouder De Jonge: ,,We hebben er bij het ministerie op aangedrongen snel een besluit te nemen." Na de vergadering ver klaarde De Jonge dat hij betwij felt of de beslissing uit Den Haag is te verwachten vóór het vast stellen van de begroting 2020, donderdag 7 november. ,,Een groot probleem hoeft dat niet te zijn, omdat bij het vast stellen van de begroting nog niet direct alle belastingtarieven worden vastgesteld. De tarieven komen pas in december aan de orde." Ook daarna kan de gemeente raad een tarief via een begro tingswijziging nog veranderen. Alzheimer Café Natuurwerkdag Russische muziek Kinderen zingen Zaterdag AAGTEKERKE Zondag zaterdag 2 november 2019 WA Er is veganistisch ijs, bananen- taart met vega-oreokoekjes, verse sappen en salades in de Paspoortstraat. En om de hoek in de Kanaalstraat bij de halal- slager La Viande staan de oos terse, mediterrane en andere exotische waren in de schappen. Oost-Souburg heeft het sinds een maand allemaal. Claudia Sondervan Oost-Souburg Ambachtelijk ijs I bolletje 1.40 Özlem Izmirli (links) en nichtje Sedanur Cebeci richten de leeutrse bMelaa Oreo 'regan tere Uftturt 'gluten trii Cbcctbde Vanille 'sS Pistache ïjN FOTO LEX DE MEESTER ,rreo i FOTO CLAUDIA SONDERVAN Het Vlissingse gemeentebe stuur wacht in spanning af of het Rijk een eerder geëiste flinke verhoging van de on- roerendezaakbelasting (ozb) loslaat. René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG In het Gasthuis is van daag een Alzheimer Café. De vraag wat be tekent dementie voor de familie en de partner staat deze bijeenkomst centraal. Gastspreker is Luc van de Ven, klinisch ouderenpsycholoog aan de universiteit van Leu ven. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur. MIDDELBURG Verschillende locaties in Zeeland doen vandaag mee aan de Natuurwerk dag. De Natuurwerkdag biedt mensen de kans aan de slag te gaan in een groene leefomge ving. Een overzicht van alle activiteiten is te vinden op natuurwerkdag.nl. SINT LAURENS Vanavond is in de Dorpskerk van Sint Lau- rens een muzikale avond. De avond staat volledig in het teken van de Russische vocale muziek. Het concert be gint om 20.00 uur en de entree is 10 euro. Stu denten en kinderen jon ger dan 16 jaar betalen 5 euro. Reserveren kan via Vandaag is het op verschillende locaties in Zeeland Natuurwerkdag. djlouws@zeelandnet.nl. ARNEMUIDEN Vanavond is in de Her vormde Kerk van Arne- muiden een zangavond Muzikale medewerking wordt verleend door een samengesteld kinder koor. De avond begint om 19.30 uur, de toe gang is gratis. Dorpskerk, 13.30 uur: Herdenking 'Inunda tie Walcheren 1944' Koudekerke Michaelskerk, 20.00 uur: Herdenkingsbij eenkomst '75 jaar be vrijding' MIDDELBURG Zeeuws Archief, Hof plein 16, 9.00-16.00 uur: Open dag; Ol menhof 7, 10.00 uur: Workshop 'Bloem schikken voor Aller zielen'; Cinema Mid delburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning 'Fis herman's Friends' en 'Downton Abbey' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.00 11.30 uur: Dynamic- tennis; VLISSINGEN Edison- weg 10, 10.00-12.00 uur: Rommelmarkt; De Piek, 20.30 uur: 'Mark Foggo and his skaters' WESTKAPELLE Polderhuis, vanaf 08.15 uur: Wandel tocht 'Memoria Wal cheren' MIDDELBURG Cinema Middelburg, vanaf 11.30 uur: Ver toning 'Downton Abbey' en 'Kapsalon Romy'; Diverse locaties, 13.00-17.00 uur: Kunst- en Cultuur route; Kloveniersdoe len, 13.45 uur: Hui- zingamiddag; Middelburgs mini- theater, 14.30 uur: Muzikale komedie 'De Sunshine Boys'; De Drvkkerij, 15.00 uur: Optreden Jeugd orkest Middelburgs Muziekkorps; VLISSINGEN Sint Jacobskerk, 17.00 uur: Evensong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34