Leu tot het laatste rondje Huawei heeft last van Nederlandse argwaan rond Chinese techgigant Hockeyster Imke Verstraeten Boris Peeters droomt van mooie toernooien met Oranje Ze stond er al toen ze 2 was en nu ze 91 is, staal ze er nog: achter de bai van café De Vriendsch in Arnemuiden. Leu Hameling blijft biertjes tappen zolang het kan. tekent striphelden Frank Balkenende Borssele The Green Bay dacht met Huawei een grote vis te hebben binnenge sleept. Het liep anders. Huawei heeft zich teruggetrokken omdat Nederlandse bedrijven huiveriger zijn om hun clouddiensten op ser vers van Huawei te zetten, laat alge meen directeur Gerrit Godwaldt van The Green Bay weten. De Chi nese techgigant kampt met een twijfelachtige reputatie na publica ties over mogelijke afluister- en spionagepraktijken, ook al ont breekt daarvoor keihard bewijs. In zendmasten van telecomproviders zit deels apparatuur die door Hua- wei is geleverd. Huawei verkoopt ook smartphones. Klantgegevens Het merk zou volgens de Volks krant ook in Nederland betrokken zijn bij spionage. Via een achter deurtje zou Huawei toegang heb ben gehad tot klantgegevens van een van de drie grote telecombe- drijven (Vodafone, T-Mobile en KPN). De AIVD waarschuwde dit voorjaar voor de risico's van het aanschaffen van Russische of Chi nese apparatuur voor 5G-netwer- ken of andere telecommunicatie netwerken. Geen stikstofprobleem Volgens de oorspronkelijke plan ning zou het datacenter aan de Liechtensteinweg er nu bijna moe ten staan. The Green Bay-directeur Godwaldt zegt dat de bouw door gaat, alleen wanneer is onduidelijk. ,,Onze intentie is nog steeds om het datacenter van de grond te krijgen. Daarover praten we met potentiële klanten. Of daar op korte termijn een overeenkomst uit voortkomt, durf ik niet te voorspellen. Het kan volgende week rondkomen, maar ook pas over een jaar." Nederlandse bedrijven lijken huiverig om data op servers van Huawei te zetten The Green Bay kan snel beginnen zodra klanten hebben getekend. Het beschikt over de locatie en de benodigde bouwvergunning. God- waldt: ,,We hebben dan ook geen last van het huidige stikstofpro bleem." De bouw van fase één neemt on geveer een jaar in beslag. Het ge bouw meet dan zo'n 10.000 vier kante meter. Daarin is plaats voor 4000 computerrekken met tussen de 150.000 en 200.000 servers. Daarna is het de bedoeling het da tacenter in twee stappen uit te brei den tot 30.000 vierkante meter. Omdat de servers veel stroom vre ten, wordt het datacentrum gevoed met groene stroom van zonnepar- ken en windparken voor de Zeeuwse kust zoals Borssele 1 tot en met 4. De Westerschelde zorgt voor voldoende koelwater. Met het datacenter is een investe ring van 130 miljoen euro gemoeid. Het zal permanent werk bieden aan 30 tot 35 mensen. £1 I zaterdag 2 november 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND12 tapt FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND 9 ZEELAND5 Bouw datacenter Sloe in 't slop De bouw van een 'groen' data center in het Sloegebied bij Borssele loopt forse vertraging op. Oorzaak: de eerste grote klant, de Chinese techgigant Huawei, heeft zich teruggetrok ken. Ontwikkelaar The Green Bay is nu in gesprek met andere potentiële klanten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29