Doe Us trekt580scholieren naar zeven musea op eiland IN DE REGIO 6 Sportcentrum heropend MIJN DORP, MIJN STAD Afgelopen maart kwam aan het licht dat de draagkracht van de sta len dakspanten onvoldoende was. Bij de bouw zijn de toen geldende eisen uit de jaren zeventig niet op gevolgd. Hierdoor zijn grote kieren ontstaan in de constructie en staan bevestigingsbouten op springen. De nieuwe eigenaar besloot na overleg met de gemeente Schou- wen-Duiveland meteen tot sluiting van beide sporthallen. De vereni- Het was niet de vraag óf het dak een keer naar beneden zou komen, maar wanneer ging stak ruim een half miljoen euro in herstel van het probleem en wil deze extra gemaakte kosten ver goed zien door de Stichting Re- nesse. De stichting spreekt op basis van een eigen technisch onderzoek te gen dat er sprake zou zijn geweest van een onveilige situatie en houdt overeind dat aan alle criteria wordt voldaan. ,,De stichting heeft een sporthal verkocht waar een paar grotere evenementen gehouden mogen worden. Resort Haamstede gaat uit van een evenementenhal. Daar gelden andere, zwaardere ei sen voor", zei Kees Veerhoek eerder in een reactie. Hij is door Stichting Renesse ingeschakeld als adviseur bij de verkoop van het pand Directeur Hans Boogert van het gelijknamige bouwbedrijf uit Oos- terland denkt daar toch heel anders over. Boogert liet zo'n zeventig ton staal en vijf kilometer aan hout aan rukken om de draagkracht te ver sterken. ,,Het was niet de vraag óf het dak een keer naar beneden zou komen, maar wanneer. Ik had het artikel al kunnen schrijven. Dan moest er alleen nog een datum bo ven." Oog van de naald Volgens bestuursvoorzitter Hans Neijman van Resort Haamstede zijn de gebruikers de afgelopen ja ren 'door het oog van de naald ge kropen'. Hij doelt met name op grote evenementen als Aemstie Alive, wanneer beide hallen vol pu bliek zitten. Voor dat muziekfestijn wordt ook zware apparatuur aan de dakspanten gehangen. Met de nieuwe dwarsverbindingen die zijn gemaakt, is dat geen probleem meer, verzekeren Neijman en Boogert. Daarmee is het voortbe staan van het populaire winterfeest op de vertrouwde locatie gegaran deerd. Neijman en Boogert verrichtten gisteren samen de officiële herope ning van de verbouwde sporthal len. Afgelopen maand keerden de meeste gebruikers al weer terug, in wat nu volgens Neijman 'de meeste veilige sporthal van Zeeland' is. Marcel Modde Burgh In totaal 580 leerlingen van 21 ba sisscholen namen deze week een kijkje in zeven musea op Schou- wen-Duiveland. Onder de noemer 'Doe us' maken de kinderen niet alleen kennis met lokale verhalen, ze gaan zelf ook met een onderdeel van het museum aan de slag. Varië rend van een bolus bakken in Bru en een speurtocht naar de gouden schat in Brouwershaven tot vlas draad weven in Dreischor en zagen in de Zierikzeese museumwerf. Bij de Burghse Schoole stappen de kinderen honderd jaar terug in de tijd. Meester Peter van Wensen wacht zijn leerlingen uit Ooster- land vrijdagochtend bij de deur op, als hij de bel luidt. „Goedemorgen kinderen. Netjes twee aan twee gaan staan en mondjes dicht." En kel leerlingen proberen het nog, maar worden ogenblikkelijk ge corrigeerd. ,,Ik zei: monden dicht! In de Burghse Schoole wordt lesgegeven anno1920 Hoe moeilijk is dat....? Jullie mogen naar binnen. En op de gang is het muisstil!" Danig onder de indruk schuifelen de kinderen het lokaal in en gaan, zoals opgedragen, zwij gend naast de houten schoolban ken staan. ,,Jullie mogen gaan zit- ten", zegt de meester goedkeu rend. Gelijk begint het klassikaal opdreunen van de tafel van vijf. Dat gaat nog verrassend tegelijk op. Bij de tafel van zeven sneuvelt echter ook de tweede poging, door toedoen van één van de meege reisde juffen Eigen juf Na een kleine tien minuten zet de meester zijn bril af en is hij weer 'gewoon Peter', die verder vertelt over hoe het er rond 1920 aan toe ging in de klas. Emily de Vlieger (10) luistert aandachtig. En hoewel ze de strenge meester voor even best leuk vond, houdt ze het veel liever nog bij haar eigen juf. Doe Us wordt georganiseerd onder de koepel van de Vereniging Musea Schouwen-Duiveland. Feestvan herkenning KunstPoort Keltische folk Zaterdag Zondag Adriaanskerk, 11.30 uur: Concert Dvorak Strijkers- en Blazer sensemble; Watersnoodmuseum, 15.30 uur: Concert Dvorak Strijkers- en Blazersensemble; zaterdag 2 november 2019 Zaak over onveilig dak sporthallen Meester Peter van Wensen laat leerlingen van de Oosterburcht in de Burghse Schoole een klas- senfoto uit 1928 zien. Lachen was er toen duidelijk niet bij, vertelt hij. foto dirkjan gjeltema De vereniging van eigenaren van Resort Haamstede sleept de Stichting Renesse voor de rechtbank. De vereniging stelt de stichting aansprakelijk voor de onveilige dakconstructie van het Sportcentrum Westerschou- wen, dat het resort in juni 2018 kocht. Marcel Modde Burgh-Haamstede - Hans Boogert, bouwbedrijf Nou zijn ze wel wat gewend bij de Oosterburcht in Oosterland. Maar dat je bij het geringste giecheltje met je achterbuur vrouw de pechvogel naar je hoofd gesmeten krijgt, gebeurt gelukkig niet meer. Net als de tik met de plak op de vlakke hand, als 'beloning' voor het te rugbrengen van het onding bij de meester. ®Kijk op de site bij /video Basisschoolleerlingen gingen terug in de tijd ZIERIKZEE Vanavond gaat Brogum in Zierikzee terug naar die 'goeie ouwe tijd'. Vier DJ's zorgen voor een feest van herkenning. De avond begint om 21.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.brogum.nl. ZIERIKZEE De vijfde edititie van KunstPoort wordt van daag van 10.00 tot 16.00 uur gehouden in cen trum Borrendamme. De expositie wordt ver- zorgd door kunstenaars uit de Zierikzeese wijk Poortambacht. Het aanbod is zeer di vers: er zijn kunstschil ders, tekenaars, fotogra fen, een edelsmid en een mixed media/tex tielkunstenaar. Aan de overkant van de straat, bij het Gors, tonen de creatievelingen van de dagbesteding hun werk van 10.00 tot 14.00 uur. KATS De Keltische folkband Windbroke treedt van avond op in de Katse kerk. Het vierkoppige De Keltische folkband Windbroke treedt van avond op in de Katse kerk. ensemble speelt traditi onele muziek uit streken die ooit zijn beïnvloed door Keltische culturen. Het programma wordt aangevuld met sfeer beelden, vertellingen en poëzie. Het optreden in de Katse kerk aan de Kerkstraat 3 begint om 20.00 uur. Kaarten kos ten tien euro per stuk en zijn te koop aan de deur of via www.windbroke.nl. BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, vanaf 18.30 uur: Start Griezel- tocht; Parkeerterrein Kriekemeet, 9.00 12.00 uur: Inzameling oud papier; DREISCHOR Adriaanskerk, 20.00 uur: Jubileumavond Stad Lande; NOORDWELLE Cornelisukerk, 15.30 uur: Concert Iryna Zhynkina; ZIERIKZEE Borrendamme, 10.00- 16.00 uur: Expositie Kunstpoort; FiZi, 14.00 uur: Spider- man: Far from Home, 20.00 uur: Wat is dan Liefde; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding door de oudste gevangenis van Zee land; Kinderboerderij de Punt, 13.00-16.00 uur: Recycle Sint; Theater de Verdie ping, 20.00 uur: Theatergroep Zierik speelt De Jossen; BURGH-HAAMSTEDE Excursieschuur Bos- wachterij, 13.30 uur: Excursie padden stoelen; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.30 uur: Rondvaart DREISCHOR OUWERKERK ZIERIKZEE FiZi, 15.00 uur: FiZi Filmquiz; 20.00 uur: The Matrix (20th an niversary.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137