Mijn man ligt niet goed bij een vriendin en nu twijfel ik of ik naar haar feestje wil Ik zoek de aanknop bij een puberzoon die niet uit zijn hol tevoorschijn komt JOOST MAG 'T WETEN Geen zorgen meneer: die aanknop weet ik te vinden. Maar eerst even over het geromantiseerde beeld dat u en ik hebben over onze jonge jaren - de jaren dat ik meespeelde in het schooltoneel, een middelmatige voetballer was en 's avonds op de radio luisterde naar Mastklimmen van de NCRV. 'Wie klimt er mee tot boven in die mast, hij is wel glad maar winnen doet u vast.' Even een weetje tus sendoor: de hoofdprijs was een ham waarvoor eerst de hamvraag beantwoord moest worden. Die uit drukking stamt uit dat jarenvijftigprogramma. Naast deze activiteiten lag ik op mijn kamer. Mijn gedachten dwaalden naar het schone geslacht en mijn vingers naar een ander geslacht. En gelooft u me: ik repeteerde eens in de week voor het toneel, voetbalde eens in de week bij Wilhelmina en luisterde eens in de week naar Mastklimmen. Alle andere tijd lag ik op mijn kamer mijn wansucces bij de dames te betreuren. Verging het u ook niet zo? En vergaat het uw zoon nu ook niet zo? Vooruit, de aanknop. Die heeft een voordeel en een nadeel. Voordeel is dat u hem zelf niet hoeft om te draaien. Nadeel is dat het erg lang duurt voor hij van uit naar aan is geschakeld. Zullen we elkaar over twee jaar nog eens spreken? U hebt het antwoord op uw vraag zelf in handen en kennelijk hebt u dat niet in de gaten. U kunt uw man toch vragen of het klikt tussen hem en Harry? 'Welke Harry?' 'Je weet wel, de man van Agnes, mijn vrien din.' Als uw man nu zegt dat Harry een prima kerel is, dan wordt al een en ander duidelijk. Volgende vraag is natuurlijk wat hij van Agnes vindt. Als hij nu gaat stotteren, weet u genoeg. Als - sorry, een hoop alsen vandaag, maar ik heb de antwoorden van uw man hier niet bij de hand - als Agnes en uw echtgenoot elkaar inderdaad niet liggen, laat dan onze huismus thuis. Allebei afslaan, waarom zou u? Zoveel goede vriendinnen heeft een mens niet en zelf ook niet gaan is meteen zo'n oorlogsverklaring. Goed, nu dit is afgehandeld, kom ik aan de belangrijkste zin van uw brief: 'hij gaat mee als ik dat vraag'. Ik ken geen zin die zo treffend het huwelijk van 90 procent van de mensheid tot uitdrukking brengt. Mijn complimenten. D oe uw man mijn groeten als u wilt. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ik vroeg een goede vriendin met onze mannen uit eten te gaan. Ze ging daar nooit op in. Toen ik haar ernaar vroeg, zei ze dat het niet klikte tus sen haar vriend en mijn man. Volgens mij mag ze hem niet. Nu heb ik geen goed gevoel meer bij de uitnodiging voor haar verjaardag. Neem ik mijn man mee? Slaan we allebei af? Manlief is een huismus, maar gaat mee als ik dat vraag. Mijn zoon (17) vult zijn dagen op zijn kamer. Po gingen hem uit zijn hol te krijgen, leveren weinig op. Ik denk - het kan een geromantiseerd beeld zijn - dat ik op die leeftijd een interessanter leven had, met sport, uitgaan en gekkigheid met vrienden. Soms wil ik hem dat vertellen, maar ik wil geen 'opa-vertelt' uithangen. Heeft u de gouden tip de aanknop bij hem te vinden? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl ZATERDAG 2 NOVEMBER 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131