Techwijz maakt leerlingen wegwijs in technische praktijk IN DE REGIO 6 Dorpsraad Hengstdijk blij MIJN DORP, MIJN STAD Techwijz. Zo is de vakopleiding gedoopt die de Syndus Group in Terneuzen 1 september is begonnen. De naam is gistermiddag onthuld. De Syndus Group hoopt dat meer technische bedrijven in de omgeving zich bij de opleiding aansluiten. striële machines en de bouw van staalconstructies. In samenwer king met onderwijsinstelling Scalda en het Centrum voor Top- techniek zijn in september zeven leerlingen gestart met de vakop leiding. Die is hoognodig, zegt di recteur Jean-Paul Heijens. ,,We moeten anticiperen op het na tuurlijk verloop. De Syndus Group heeft 430 vaste medewer kers, de komende jaren gaan er veel met pensioen. We moeten aan de slag." Het bedrijf zoekt on der andere nieuwe monteurs, machinisten en tekenaars. De leerlingen krijgen drie da gen praktijkonderwijs van bij voorbeeld ervaren monteurs. Daarmee doen ze kennis op die ze op school niet leren, aldus Heij- ens. ,,De opleiding voor monteur sluit niet aan bij wat wij nodig hebben. Jongeren hebben weinig kennis van motoren. Dat komt ook doordat de techniek constant vooruit gaat. Hier leren ze solde ren of werken aan een dieselmo tor." Het bedrijf hoopt met de oplei ding ook jongeren uit de Rand stad of België naar Terneuzen te trekken. Heijens: ,,We willen een regionale functie krijgen." Ge sprekken met andere bedrijven als Feyter, H4A en Vervaet zijn al gevoerd. De hoop is dat ook zij willen deelnemen aan praktijk onderwijs in Zeeuws-Vlaande- ren. De naam Techwijz is een sa mentrekking van techniek, on derwijs en Zeeland. Onoverzichtelijk, onveilig en een walhalla voor hardrijders. Het is al lemaal van toepassing op de Vogel- weg, de weg tussen Vogelwaarde en Kloosterzande, langs Hengstdijk. Vier jaar lang werd er vergaderd over het veiliger maken van de straat. In september 2018 was daar plots de oplossing. De verkeersas bij de Ple vierstraat zou 1,70 meter verlegd worden, zodat automobilisten een Ze moeten hier eens snelheidscontroles uitvoeren, want het is net het circuit van Zandvoort beter overzicht over de kruising hebben. De grens van de bebouwde kom zou opschuiven en de bushal tes aangepast voor mindervaliden. Visuele plateaus zouden dienen als snelheidsremmers. Heel Hengstdijk blij. De blijdschap was van korte duur. Het waterschap, eigenaar van de Vo- gelweg, kwam er niet uit met de aannemer. Die zou te veel geld vra gen. De reconstructie ging niet door. De dorpsraad van Hengstdijk was woest en ook de gemeente Hulst was niet te spreken over het uitstel. Hulst was al begonnen met de straatverlichting en werd pas daarna geïnformeerd dat de recon structie niet doorging. Ook de nieuwe datum in maart dit j aar werd niet gehaald. De kwestie zorgde voor tweespalt in het dagelijks bestuur van het waterschap. Niet alle leden van het bestuur stonden achter het besluit. Een jaar na de oorspronkelijke startdatum zijn alle plooien gladge streken. De werken beginnen maan dag alsnog, vrijdag 22 november zou de nieuwe Vogelweg klaar moeten zijn. ,,We zijn nu dubbel zo blij", re ageert secretaris Jan van Bellen van de dorpsraad. De oorspronkelijke re constructieplannen zijn niet veran derd. ,,Hopelijk is dit de oplossing. Als je nu uit de richting van Oude Stoof komt, kun je op de kruising met de Plevierstraat het verkeer uit Vogelwaarde niet zien. Het verleg gen van de as zou het zicht moeten verbeteren." Hij hoopt dat het ook klaar is met hardrijders. ,,Ze moeten hier eens snelheidscontroles uitvoeren, want het is net het circuit van Zandvoort." De nieuwe grens van de bebouwde kom komt aan de noordzijde ter hoogte van basisschool 't Vogelnest te liggen. ,,Daar zijn we echt blij mee, want veel kinderen steken tus sen de middag daar de weg over." De dorpsraad hoopt nog wel op betere verlichting, vanuit Kloosterzande kom je 's avonds in 'een zwart gat' terecht, aldus Van Bellen. Franse Chansons AARDENBURG Hobby- en boekenmarkt Maand van de Russische ziel vrijdag 1 november 2019 Vogelweg alsnog aangepakt Bob Maes Terneuzen De Syndus Group heeft vijf be drijven onder zich die zich bezig houden met onder meer indu Bakken kritiek kreeg het water schap vorig jaar over zich heen, toen de reconstructie van de Vo gelweg in Hengstdijk werd uitge steld. De klus begint maandag alsnog, een jaar later dan ge pland. De plaatselijke dorpsraad is nu 'dubbel zo blij'. Bob Maes Hengstdijk - Jan van Bellen, dorpsraad AARDENBURG Tout finit par des chan sons, met zangeres Diana van der Bent en gitarist Paul den Bakker treedt zondag op in In- hetherenhuis (Sassen- straat 3) in Aardenburg. Ze brengen Franse chansons ten gehore. Het optreden begint om 15.00 uur. Kaarten kos ten vijftien euro per stuk. In de Sint-Baafskerk wordt morgen van 10.00 tot 16.00 uur een hobby- en boekenmarkt gehou den. Hobbyisten verkopen hun producten en er zijn tweedehandsboeken te koop. Vrijwilligers zor gen voor diverse ver snaperingen. De op brengst gaat naar de restauratie van de Sint- Baafskerk. TERNEUZEN In Porgy en Bess vindt morgen de aftrap van de Maand van de Russi sche ziel plaats met een lezing van voormalig Rusland correspondent Zangeres Diana van der Bent. foto baas herman Peter d'Hamecourt en met Russische muziek van Oleg Lysenko. De aanvang is om 20.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar op de website van Porgy en Bess. Via deze site kan ook een passepartout wor den besteld. Gedurende de gehele maand november vinden er diverse optredens en presentaties plaats. ABSDALE De Letter Asperges, 18.30 uur: Halloween voor kin deren tot 12 jaar; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Wandelen voor liefhebbers; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezel schapsdansen (openbaar); HULST Jongerencen trum Komma, 15.00 uur: Open; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Wandelen voor belangstellenden; NIEUW-NAMEN De Kauter, 18.15 uur: Hal- loweenzoektocht en griezelparty; OOSTBURG Eligius- kerk, 11.00 uur: Her denking 75 jaar Vrij heid; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 20.30 uur: Concert Oorka (band uit India); RETRANCHEMENT d 'Ouwe Kerke, 13.00 uur: Expositie 75 jaar bevrijding; SINT-JANSTEEN De Warande, 19.00 uur: Jeugdsoos; SLUIS Belfort, 14.00 uur: Vrijheidsconcert beiaardier Piet Ha melink; TERNEUZEN Turn- zaal Zuidlandstraat, 18.30 uur: Halloween- tocht gymvereniging EMM; DOW PV ont moetingscentrum, 19.00 uur: Expositie fotoclub DOW; Scheldetheater, 20.00 uur: Harmony tour OG3NE; Porgy Bess, 19.30 uur: Op treden Nico Dijks hoorn en band; IJZENDIJKE Markt, 19.00 uur: Halloween- tocht voor jong en oud; ZAAMSLAG Café de Griete, 21.00 uur: Herfstfeesten met dj. Fabian. Syndus Groupdirecteur Jean-Paul Heijens (l), gedeputeerde Jo-Annes de Bat en wethouder Jack Begijn (m) onthullen samen met leerlingen van de bedrijfsschool de naam Techwijz. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 69