II 'Geld inzamelen én ons visitekaartje afgeven' Zeeuws-Vlaams topsportevenement wil naar het hoogste niveau 16 ZEELAND Veldrit in Hulst is toe aan een stap hogerop. „Maar ze moeten het ons gunnen'', zegt wethouder Jean- Paul Hageman. De kans om in de wereldbekercy clus van het veldrijden te worden opgenomen, wordt steeds realisti scher voor de Vestingcross in Hulst. De beoogde uitbreiding naar zestien wereldbekerwedstrij den biedt plaats aan een extra cross in Nederland. ,,Wij zijn er voor in en Hulst is eraan toe'', al dus Jean-Paul Hageman, wethou der sport van de gemeente Hulst. Als groot liefhebber en insider van de sport weet Hageman hoe het werkt. De wereldtop staat stee vast aan de start in Hulst, de jury rapporten van de Vestingcross zien er elk jaar picobello uit, meer dan tienduizend enthousiaste mensen komen telkens af op de wedstrijden. Maar daarmee word je niet automatisch een wereldbe ker. ,,Ze moeten het ons gunnen.'' De organisatie van de wereldbe ker (UCI) heeft de handen ineen geslagen met wielerorganisator Flanders Classics om de wedstrijd cyclus een impuls te geven. ,,De vraag van de UCI was heel duide lijk'', zei Chris Mannaerts van Flanders Classics eerder deze maand tegen het Belgische me dium Sporza. ,,Het veldrijden moet hervormd worden.'' Speerpunt is internationalise ring. Het aantal wereldbekers moet worden uitgebreid van de huidige negen wedstrijden naar bij voorkeur zestien wedstrijden. Die worden nu in zes landen ver reden en ook dat aantal moet wor den uitgebreid. De enige wedstrijd De kans is nu iets groter, maar we zijn afhankelijk van derden in Nederland is de GP Adrie van de Poel, eind januari in Hooger- heide. Daarnaast maakt Gieten deel uit van de Super Prestige, een Belgische wedstrijdcyclus van acht veldritten. De gesprekken om uit te breiden zijn nog maar in een pril stadium, weet Hageman. ,,Wij hebben nog niemand gesproken. Die gesprek ken worden sowieso gevoerd door onze organisatie (Polderscross Kruibeke, red). Als het eenmaal zo ver is, zal er ook met ons gespro ken worden. We zullen bijvoor- beeld ook een ondersteunings- brief van de KNWU nodig hebben. Maar zo ver is het nog niet.'' Typisch Hulst ,,We hebben nooit onder stoelen of banken gestoken dat we graag een wereldbeker willen worden. Die kans is nu iets groter gewor den, maar we zijn afhankelijk van derden. Als wij het niet worden, zou dat een grote teleurstelling zijn. Ik hoop dat ze ons goed ge zind zijn. En dan niet voor één jaar. Voor de organisatie zou het het mooiste zijn als het meteen voor twee of drie jaar was.'' Met een knipoog: „Veldrijden is im mers 'typisch' Hulst...'' De Zeeuws-Vlaamse Vesting cross maakt sinds de start in 2016 deel uit van weer een andere Bel gische wedstrijdcyclus, de Brico Cross, dit jaar hernoemd tot Ethias Cross. De komende editie, op zon dag 16 februari, wordt de wedstrijd sowieso nog onder die paraplu ge reden. Alledrie edities zijn tot nu toe bij de mannen gewonnen door Mathieu van der Poel. Josimar Pattinama is één van de ini tiatiefnemers van de inzamelings actie. De speler van Groene Ster is zelf van Molukse afkomst, heeft er ook nog familie wonen en vindt het daarom belangrijk zich in te zetten voor de slachtoffers van de natuur- ramp. ,,Er zijn zó veel gewonden gevallen en zó veel mensen dakloos geworden. Daar willen wij als Groene Ster graag ons steentje aan bijdragen.'' Er wordt onder meer een verlo ting gehouden. ,,Dat doen we ie dere week bij Groene Ster'', legt Pattinama uit. ,,Maar deze week staat die verloting in het teken van de inzamelingsactie voor de slacht offers van de aardbeving.'' De goalgetter hoopt dan ook dat er zo veel mogelijk mensen naar sporthal Baskensburg komen. De prijzen van de verloting liegen er in ieder geval niet om. ,,Eén shirtje van FC Twente-speler Godfried Roemeratoe, een shirtje van Saïd Bouzambou van KK Malle- Beerse, Nazario de Fretes heeft een eigen kledinglijn en levert een bij drage'', somt Pattinama op. ,,En Er zijn zó veel gewonden gevallen en zó veel mensen dakloos geworden Jonathan Constansia schenkt zijn shirtje van het bekerduel tussen Hoek en PEC Zwolle van afgelopen dinsdag.'' Maar Pattinama benadrukt dat hij de mensen niet alleen naar Bas- kensburg wil halen voor de mooie prijzen bij de verloting. Er wordt natuurlijk ook nog gevoetbald, be nadrukt hij. ,,We willen graag geld inzamelen én ons visitekaartje af geven.'' De tegenstander is er één van for maat. Hovocubo is regerend lands kampioen en staat momenteel tweede in de eredivisie. Maar Groene Ster ziet de wedstrijd met vertrouwen tegemoet. ,,Want we hebben ook van de nummer één, ASV Lebo, gewonnen.'' Het duel tussen Groene Ster Vlis- singen en Hovocubo begint van avond om 20.30 uur. vrijdag 1 november 2019 Vestingcross ziet de kansen op wereldbekerstatus groeien Rudy Boogert Hulst Mathieu van der Poel won alledrie de Vestingcrossen bij de mannen. foto johan van der heijden - Jean-Paul Hageman Josimar Pattinama. archiefoto DIRK-JAN GJELTEMA De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen vanavond een bijzonder duel in de eredivi sie. De landskampioen, Hovo- cubo, komt op bezoek én er wordt geld ingezameld voor de slachtoffers van de zware aard bevingen op de Molukken. Daniel Vervelde Vlissingen - Josimar Pattinama

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52