Tiggele weer met plezier Van Maaren gaat op het strand vol voor winst ZEELAND 15 mengde gevoelens aan over gehouden." Nina de Haas (20) werkt sinds 2016 in Rijsbergen op Stal Beekhoeve aan haar ontwikke ling. De fraaie accommodatie be schikt over veertig stallen, een stapmolen, tien hectare weide, een buitenbak en een binnen- bak. „Je kunt hier dus altijd trai nen", zegt ze, net terug van een bijeenkomst met studiegenoten op het Johan Cruijff College in Tilburg. „Voetballers, schaatsers, atleten, handballers, zwemmers. Iedereen heeft er zijn eigen schema van trainen. Het is inte ressant om te horen wat een an der ervoor moet doen. Ik rijd vooral op drie paarden. Mijn ei gen paard Divine, Cocu en Hou- dini, die twee eigenaren heeft. Ik ben hier gekomen, nadat ik voor de havo aan het Reynaertcollege was geslaagd. Ik ben geboren in Zoeterwoude en op mijn elfde naar Hengstdijk verhuisd. Deels voor de paarden. In Zuid-Holland konden geen paarden aan huis staan. In Hengstdijk hebben we vijf stallen, een bak en een wei. Ik vind het heel fijn om thuis te ko men, maar als je altijd moet trai nen is dat lastig. Ik train elke dag vier, vijf uur. Als er een wedstrijd is, ben je een hele dag weg. Er komt nu wel een rustiger periode aan." Bijbaantje Ze nam na de verhuizing naar Hengstdijk les bij Marcelle de Kam uit Domburg en was veer tien jaar toen ze voor het eerst voor een nationaal jeugdteam werd geselecteerd. „Marcelle was de enige eventing ruiter in Zee land'', vertelt ze. ,,Ze zei dat als ik het wilde, ik alles op alles moest zetten. Jan van Beek was bonds coach en belde me. Hij vroeg of ik het zag zitten om hier te komen werken. Ik had een bijbaantje bij de Emté in Kloosterzande en heb geen moment getwijfeld. Mijn werk bestaat nu vooral uit rijden en omdat ik dat doe, hoefik geen kost en inwoning te betalen. De stal ling van mijn eigen paard moet ik wel betalen. Ik werkte veel met Jan, reed al zijn paarden en kreeg trai ning van hem. We ken den elkaar door en door." De bondscoach werd ruim een jaar geleden onwel in zijn eigen woning en over leed. „Ik heb heel veel ervaring op kunnen doen en ben door hem veel beter gaan rijden", ver telt ze. „Het gaat bij eventing om drie onderdelen: dressuur, sprin gen en cross. Ik train het meest op dressuur. De cross train ik meestal vlak voor een wedstrijd, en het springen vooral tussen door. Sinds vorig jaar ga ik terug naar school. Drie dagen in de week. Op die dagen rijd ik mijn drie eigen paarden. Op de dagen dat ik werk, rijd ik vooral paarden van Rien. Ik had zelf van jongs af aan altijd de Olympische Spelen als doel. Die droom heb ik nog steeds en komt nu langzaam dichterbij.'' ,,Je kunt talent hebben'', reali- seert ze zich. „Maar je bent ook afhankelijk van paarden. Krijgen ze blessures? Je doet zóveel met elkaar, dat je een band krijgt. Ik heb zelf een paard, maar wat er met de andere twee gebeurt, blijft de vraag. Worden ze ver kocht? Of blijven ze? Ik denk dat ik met Divine het verst kan ko men. Hij is elf jaar, een paard kan tot zijn zeventiende, achttiende goed mee.'' Met het Talententeam legde ze in juli met de Young Riders mede door een prima cross beslag op de derde plaats tij dens het EK. „Het was mijn eerste wed strijd na het overlijden van Jan. Op Cocu, een paard van Jan. Heel bijzonder, heel emotioneel. Alle doelen die ik ge steld had, hebben we gehaald. Ik wilde met de Young Riders het EK rijden en me voor Boekelo en het WK kwalificeren. Het is een heel goed seizoen geweest. Ik ben super tevreden. Het Nederlands team heeft zich niet gekwalifi ceerd voor de Olympische Spelen van volgend jaar. In 2024 hoop ik er in Parijs wel bij te zijn.'' Ruim honderd deelnemers heb ben zich inmiddels aangemeld en tot morgen kan nog worden inge schreven. Zoutelande komt in na volging van de Strandcross in Vlissingen steeds meer in de be langstelling te staan. Er kan wor den ingeschreven in de klassen vrije-tijdrijders, 125 cc, 250 cc, 500 cc en veteranen. Diverse Zeeuwse rijders hebben dat al gedaan. Bij de vrijetijdrij- ders is de belangstelling nu al zo groot dat er series en een A- en B- finale zullen worden verreden. Eén van de kanshebbers op de winst in de 125 cc is Mats Leeu- westeijn uit Vlissingen. Ook van de partij is Bryan Nelis uit Yer- seke. Hij maakte in de loop van het seizoen de overstap van de 85 cc naar de 125 cc. In de 500 cc zijn de meeste Zeeuwse ogen gericht op Van Maaren. Maar de Zeeuw kan ge duchte concurrentie verwachten van Jacky Tausch uit Elshout, de kampioen van de MON in de Open Klasse, en Roy van Heugten uit Achterveld. Ook de Soubur gers J effrey van Kempen en Guido Boone gaan voor een podium plaats. De trainingen starten morgen om 10.00 uur, de eerste wedstrijd om 11.30 uur. De start is op het strand bij de duinopgang de Hoge Hilt aan de Westkapelseweg. Van Tiggele met een trots gevoel te rug op de zes seizoenen waarin hij het shirt van Kloetinge 1 mocht dragen. ,,Kloetinge was mijn eerste echte club, daar ben ik van gaan houden. Dan is het extra zonde als het zo eindigt. Voor iemand die ja ren belangrijk is geweest voor de club, had het anders afgesloten moeten worden.'' Beslissing Hij volgt de club nog wel op de voet. Van Tiggele is blij dat het zo goed gaat. ,,Voor Kloetinge is dat echt fantastisch. Ik heb daar een gewel dige tijd gehad, maar er zit nog wel wat frustratie bij mij. Sommige mensen gun ik het iets minder.'' Blijven was geen optie meer en dus keek de inwoner van Kapelle naar mogelijke nieuwe clubs. Hij wachtte met het nemen van een beslissing tot het einde van het sei zoen, maar kreeg bij Yerseke al snel een goed gevoel. ,,Ik heb een ge sprek gehad met Alexander (van Keulen, trainer), dat was positief. Yerseke en Kloetinge lijken wel een beetje op elkaar, allebei hebben ze fanatieke supporters.'' Ik heb bij Kloetinge een geweldige tijd gehad, maar er zit nog wel wat frustratie Afgelopen seizoen dacht Van Tig gele dus aan stoppen, maar achteraf is hij blij dat hij dat niet gedaan heeft. ,,Ik voetbal al heel mijn leven op een goed niveau, dan is het zonde om nu al te stoppen. Ik heb het nu goed naar mijn zin en speel veel, dat is het belangrijkste.'' Naast het voetbal is hij werkzaam als anesthesiemedewerker in het Erasmus Medisch Centrum in Rot terdam, daardoor maakt de mid denvelder vaak lange dagen. In het laatste seizoen bij Kloetinge combi neerde hij zijn werk/leertraject voor het eerst met voetballen, dat was niet altijd gemakkelijk. ,,Een woning vinden in Rotterdam is las tig, dus ga ik op en neer. Dat was wennen en zwaar, dat hielp ook niet mee.'' Voor nu heeft hij dus even een stapje terug gedaan naar de tweede klasse, maar dat wil niet zeggen dat zijn ambitie is verdwenen. Voorlo pig staat plezier op één. ,,Wie weet doe ik ooit nog een stap omhoog. Ik moet nog twee jaar studeren, de combinatie met voetbal gaat nu goed. Hoe dat in de toekomst is weet je nooit.'' Het plezier is dus weer terug, waardoor ook het voetballen zelf steeds beter gaat. ,,De voorberei ding was goed, maar ik moet nog meer eisen van mezelf en mijn teamgenoten. We moeten meer over de grond voetballen, via de middenvelders. Dan haal ik vanzelf mijn niveau van Kloetinge weer.'' Winnen Met Stefan Quinten en Guus de Leeuw haalde de club nog twee spelers van Kloetinge. De start met Yerseke is in ieder geval hoopvol. ,,De verwachtingen van buitenaf zijn hoog, dat is onterecht denk ik. Nieuwenhoorn wordt kampioen, daarachter kunnen we strijden voor een periodetitel.'' Tegen 's Heer- Arendskerke wil Van Tiggele de trouwe supporters morgen graag trakteren op een overwinning. ,,We hebben thuis nog niet gewonnen, dus we zijn verplicht om voor ie dereen die elke keer komt kijken nu wel te winnen!'' vrijdag 1 november 2019 GO Nina de Haas in actie met Di vine. Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen hoopt morgen bij de strandcross in Zoutelande op herhaling te gaan. Vorig jaar bleef hij over twee manches bij de 500 cc al zijn concurrenten voor. De twaalfde editie wordt opnieuw verreden op het strand nabij strandpaviljoen De Branding. Herman Heuvink Zoutelande -Remco van Tiggele Remco van Tiggele in het duel met Oostkapelle/Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51