1 In Yerseke speelt Van 14 ZEELAND Zaamslag ziet zijn trainer vertrekken Jeremy de Nooijer weer in voorselectie Inwoonster van Hengtsdijk kan tevreden zijn over dit seizoen. Maar het plotselinge overlijden van bondscoach Jan van Beek heeft zijn sporen wel nagelaten. Crosscompetitie van start in Hulst Trainer Dominique D'Hooge is gisteravond opgestapt bij Zaamslag. De zaterdag-derde klasser moet dus al vroeg in het seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. D'Hooge verlengde in januari zijn contract nog in Zaamslag, waarmee hij vorig seizoen de nacompetitie haalde. Hij stond sinds de zo mer van 2017 voor de groep en was aan zijn derde voetbaljaargang bezig bij de Zeeuws Vlamingen. Zaamslag kende een vrij goede start van het seizoen. De ploeg staat vierde in de derde klasse A en won bijvoorbeeld van koploper Luctor Heinkenszand. De ambities van D'Hooge en Zaamslag kwamen echter niet overeen, dus is de trainer vertrokken. Voetballer Jeremy de Nooijer is opgenomen in de voorlopige selectie van Curasao. Dat land speelt op 15 november het belangrijke Nations League-duel met Costa Rica. Curasao staat momenteel bovenaan in groep D van divisie A in de Concacaf Nations League. Na drie wedstrijden staan er vijf pun ten op de teller. Dat betekent dat een overwin ning voor eigen publiek op Costa Rica in het laatste groepsduel voldoende is om de poule winst veilig te stellen. Het eerste onderlingen duel eindigde in 0-0. De Nooijer stond toen in de basis en is er over twee weken mogelijk weer bij. Hij zit bij de 36-koppige voorselectie. Stunt EVENTING ZEEUWSE TROEF KKD Jeugdinternational Nina de Haas uit Hengstdijk geldt in de paar densport voor velen als het groot ste talent van Nederland in de dis cipline eventing en is al jaren een vaste waarde in nationale teams. Met haar deelname aan de presti gieuze military in Boekelo en het WK voor zevenjarige paarden in Frankrijk sloot ze een sterk sei zoen af. Met nóg een seizoen bij de jeugd in het verschiet droomt ze van de Olympische Spelen in 2024. De twee laatste internationaal sterk bezette wedstrijden zijn net achter de rug en hebben veel in druk gemaakt op de jonge Zeeuwse. In het Franse Lion d'Angers deed ze in een sterk veld op het WK voor zevenjarige paar den tussen veel gearriveerde rui ters vooral veel ervaring op. ,,Seni- oren is echt een niveau hoger'', vertelt ze na een rondleiding over de accommodatie in Rijsbergen, waar ze inmiddels vier jaar woont en werkt. „Boekelo is voor iedere Nederlander een droom. Het was mijn eerste keer, ik vond het een Het was mijn eerste wedstrijd na het overlijden van Jan. Op Cocu, een paard van Jan. Heel bijzonder, heel emotioneel hele ervaring. Niet normaal, zo druk. Je hoort je eigen naam noe men: gaaf hoor.'' Ze had eigen paard Divine en Cocu - van Rien van Beek, eige naar van Stal Beekhoeve - mee en had verwacht dat ze na twee keer een cross van tien minuten heel moe zou zijn. ,,Maar dat viel heel erg mee.'' Het parkoers was lastig en werd met Marcelle de Kam en Bettina Hoy, de Duitse bondscoach bij de senioren, te voet verkend. ,,Ik wist van tevoren dat het de moeilijkste cross zou worden die ik ooit had gereden Je moet goed weten hoe je de hindernissen aanrijdt en hoeveel galopsprongen je tussen je lijnen hebt. Cocu schrok, waar door ik uit de lijn raakte voor de volgende hindernis'', haalt ze een weigering voor de geest. Divine struikelde. ,,Ik hoopte dat ik met allebei zou finishen. Dat is gelukt, maar ze hadden alle bei een weigering. Er waren veel buitenlanders, maar het was tege lijk het NK voor senioren. Ik ben nog Young Rider, maar werd vierde Nederlandse senior. Dat had ik van tevoren niet verwacht. Als we geen weigering hadden ge had, had ik op het podium ge staan. Dat was balen, hoewel ik achteraf natuurlijk heel tevreden mag zijn. En toch heb ik er ge- Jarenlang was de 24-jarige Van Tig- gele een belangrijke speler binnen de selectie van Kloetinge. Hij was bepalend met doelpunten en as sists, maar vooral zijn fanatieke drive naar voren en het afjagen van de tegenstander konden op het Wesselopark op veel waardering re kenen. Het laatste seizoen was dat dus anders, daarvoor zoekt hij ook de schuld bij zichzelf. ,,Ik was zelf ook niet fit genoeg om bepaalde spelers uit de basis te houden, zo eerlijk moet je zijn.'' Dat had voor een deel te maken met een slepende enkelblessure, maar dat was volgens Van Tiggele niet de enige reden waarom hij zo Een woning vinden in Rotterdam is lastig, dus ga ik op en neer weinig minuten mocht maken. ,,Op voetbalgebied klikte het wat min der met bepaalde mensen. Ik kan soms best driftig zijn, in sommige situaties had ik mij misschien ook anders op moeten stellen.'' Hoewel het laatste seizoen dus uitliep op een teleurstelling, kijkt Met de 34ste editie van de Moerschanscross wordt morgen de Zeeuwse Verzekeringen Crosscompetitie in gang gezet. Tot en met 29 februari kunnen de crossers zich weer flink uitleven. In totaal staan er zeven wedstrijden op het programma. De Moerschanscross in Hulst is morgen de eerste. Dit jaar wordt er ook nog gecrosst in Aardenburg en Kruiningen. In het nieuwe jaar staan daarna nog vier wedstrijden op de rol. Die worden gehouden in Westenschouwen, Westdorpe, Bruinisse en Vlissingen. Al deze crossen gaan om 12.30 uur van start. Quote van de dag 'We waren niet bij machte om veel kansen te creëren.' vrijdag 1 november 2019 GO VOETBAL VOETBAL 2-2 Kloetinge-beul Groene Ster uit Heerlerheide zorgde woens dagavond voor een grote stunt in het toernooi om de KNVB- Beker. Na za terdag-eerste klasser Kloe- tinge werd na melijk ook ere- divisionist en streekgenoot VVV Venlo uit geschakeld. Via 2-2 werd het strafschoppen. Keeper Lennart Quaden (foto) werd daarin de grote held. De Haas droomt van Olympische Spelen in Parijs Peter van Kouteren Rijsbergen -Nina de Haas (20) Remco van Tiggele zoekend naar een opening, in het shirt van Yerseke. fotos ron quinten Afgelopen zomer trokken drie spelers van Kloetinge naar Yer seke. Eén van hen is Remco van Tiggele. De middenvelder ver loor in het laatste seizoen bij de groen-witten zijn plezier in het spelletje en dacht zelfs aan stoppen. Zo ver kwam het dus niet, dit seizoen wil hij vooral weer lekker voetballen. Daniel Wissel Kapelle -Remco van Tiggele (24) In de Keuken Kampioen Divi sie staat van avond een Zeeuws getint duel op het programma. NAC Breda, waar Jan Paul van Hecke en Yassine Azza- gari onder con tract staan, ontvangen het Go Ahead Ea gles van Julius Bliek. Om 20.00 uur is de aftrap. Jeremy de Nooijer (rechts) in actie tegen Costa Rica. foto afp ATLETIEK - Trainer Rogier Veenstra na afloop van het duel in de KNVB-Beker tussen Spaken burg en zijn ploeg ASWH. De formatie van de Middelbur ger ging met 0-2 onderuit en kwam niet vaak in scoringspo- sitie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50