WIM HOFMAN Een duik in de Zeeuwse herfst 1 ZEELAND 13 Uit de Zeeuwse Almanak 2019: 31-1. Pumpkin by the Sea: nachtelijke wedstrijd pompoenen in zee gooien bij Westkapelle. Windkracht 5. Volgens de windschaal van Beaufort betekent dit een vrij krachtige wind. Stof waait op tot in de ogen, golven rollen hoog tegen de zeedijk op. Gekuifde golfjes in de Westkapelse kreek. Westkapelse vuilniscontainers waaien om. Onbeperkte horror van eigen bodem. Oranjegezinden eten pompoen soep. Onkruid wieden, winde, brandnetel, ze venblad. Het timmeren van voedselafdakjes voor de vogels. Weersverwachting: aanhou dend buien. Pensioen voor de Dieren. Leden van de Par tij voor de Dieren reciteren gezamenlijk staande en hardop Van den Vos Reinaerde bij het monument van de Vos Reinaerde in Hulst. 5. Nalopen van de weckflessen en jam potten in de kelder. Wintervoorraad con troleren. Het organiseren van een voedsel- hoekje voor de armen. Aardappelen opslaan in bananendozen in een koele, donkere ruimte. Het plaatsen van muizenvallen. Het drogen van de laatste tomaten. Het rijgen van appelschijfjes aan een draad om ze te drogen te hangen. Niet vergeten de batterij tjes van het rampradiootje te vernieuwen. Bijeenkomst en Stille Fietstocht Retranche- ment. Grenzen worden opgezocht. Omlei dingen zorgen voor vertraging. Regen. er is helemaal niets te doen. Erger kan niet. Cadzand Stad. een nieuwe Carnavalsprins. Sint Maarten, begin Vastentijd. Het verwijderen van oude vissen uit de vijver, vooral die met kromme ruggen en witte haren. 12. Volle maan. Maan op 394.664 kilo meters van Middelburg. Half bewolkt. Af telkalender maken. Schelde. Op hetzelfde moment en hetzelfde tijdstip: intocht Sinterklaas Boven de Schelde. Of andersom, mocht het Sinterklaasrefe rendum anders uitpakken. Regen en natte sneeuw. op het Abdijplein van Middelburg. Met al lerhande attracties: onder meer het spel: Eerst boer, dan varken. Rekenen met een boerenkrijtje. Boer zoekt speld in een hooi berg. Ezeltje Prik, Kippenlegpuzzel. Kraam pjes met Zeeuwse boerenmetworst, Zeeuws boerenbrood, Zeeuws boerenspek, Zeeuwse boerenkool, Zeeuwse boeren- kruidkoek, onderbroken door reclame, echte Zeeuwse boerenjongens, Zeeuwse boerenboter, Zeeuwse boerentenen, Zeeuwse boerinnenmelk, authentieke Zeeuwse bolussen, Zeeuwse Boerenboter- babbelaars, Zeeuwse boerengeurkaas. PZC-kranten wikkelen en in kartonnen dozen doen. In het donker bewaren, ter voorkoming van het vergelen van de kran ten. auditie en inoefenen Zeeuwse Kusmara- thon. donatie veganisten in Vrouwenpolder. Het stellen van veel voorkomende vragen. te beginnen bij A. Aardenburger Aardappe len. B. Boerenkool met Biervliets Bier C. Cadzander Cacaoboter. D. Dreischors Dieet. E. Enzovoort. 29. Koud, koud, koud. Maar nog niet koud genoeg om bij de buren op de koffie te gaan. ii^ht rMBn BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Ambtenaren Veerse ambtenaren moeten ge woon hun werk doen. Volgens minicamping De Lachende Loods voert de gemeente een hetze te gen bepaalde personen. De heer Bram van Leeuwen (16 oktober) voert mijn inziens een hetze te gen de gemeente. En dus ook te gen alle inwoners, aangezien hij de gemeente op hoge kosten jaagt met gemeenschapsgeld. De mi- nicamping is zogenaamd van zijn zus, maar hij woont daar ook en heeft net zoveel belang. Hij con troleert buur en medeburger om zelf zijn recht te halen. Natuurlijk moet de gemeente de regels handhaven, maar het zou de heer Bram van Leeuwen sieren als hij ophield met de voortdu rende juridische gevechten met onze gemeente. Susan Poppe Kruisweg 4, Veere Test Jagers hoeven geen psychologi sche test te doen (23 oktober). Waarom zou de jager dat niet hoeven? Ze lopen buiten met een vuurwapen en schieten, voor de lol, in het wilde weg op levende wezens; gewoon daar waar jij loopt te wandelen met je hond. Dit heb ik aan den lijve onder vonden. Dan vind ik het vreemd dat je, zodra je een wapenvergun ning hebt, het wapen ook ge woon buiten mag gebruiken en dat je daar dan niets extra's voor hoeft te doen, zoals een psycholo- gische test. Met alle schietinci denten die de laatste jaren plaats vinden en waarbij onschuldigen worden getroffen, zou je toch denken dat de wapenvergunnin gen alleen na een heel zware screening afgegeven worden en dat iedere eerder al verleende wa penvergunning juist opnieuw te gen het licht wordt gehouden. Het wordt de jager weer erg ge makkelijk gemaakt. Nettie Zwaan-Schijvens Burghse Ring 2-17, Burgh-Haamstede Cocaïne Velen van onze burgers kennen ongetwijfeld het lied Zorg dat je d'r bij komt, bij de marine...bij de marine... bij de marine. Dit lied kan na vele jaren een klein beetje her schreven worden met de vol gende tekst: Zorg dat je d'r bij komt bij de Marine voor cocaine, voor co caine enz. (28 oktober). Wat een samenwerking tussen douane, marine en handelaren. Ga zo door. Hulde. M. C. Kole Hendrikstraat 45, Vlissingen PFAS Is er nu werkelijk nergens anders meer over te debatteren dan over een PFAS-norm van 0,1 micro gram per kilo? 0,1 microgram is 0,000 0001 gram. Wanneer komt nu het debat of ik nog wel over straat mag lopen? Ik denk dat ik toch wel zo'n hoeveelheid CO2 per minuut uitadem. Dit even ter vergelijking. Het kan natuurlijk ook zo zijn dat dit kabinet zoveel mogelijk bedrijven en werkne mers uit de maatschappij wil we ren. Die moeten dan zeker alle maal het ambtenarenlegioen in. Theo Uitterhoeve Appelstraat 62, Goes vrijdag 1 november 2019 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator 3. Het rooien van gladiolen en begonia's. 4. Dag in het teken van dierengerechten. 6. Zeeuws-Vlaanderen Onafgankelijk. 7. Niets dan regen. De hele dag regen en 11. De elfde van de elfde. Het kiezen van 16. Intocht Sinterklaas Beneden de 18. Optocht van stikstofarme tractoren 19. Dahliaknollen zorgvuldig in oude 21. Vorst aan de grond. Inschrijving, 20. Studiedag en voorlichting orgaan 26. Zelf een Zeeuws Kookboek maken: Jagers mogen hun geweer zonder test gebruiken. foto melita lantinG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49