mmmm tot300r Teun (16) Vroegboeksale 2020 korting Gebrek aan personeel bij zorgaanbieders is gek van tupperware Nina de Haas Vlissingen is de op een na beste plaats voor een stedentrip in Nederland, aldus de reiswebsite Zoover. De Zeeuwse badplaats houdt met een score van 8,55 steden als Groningen, Amsterdam en Assen achter zich. Ruim 15.000 reviews van reizigers in het afgelopen jaar werden meegenomen in de beoordeling. Leeuwarden behaalde de hoogste score: 8,64. ,,De stad Vlissingen is nog steeds een van de beter bewaarde geheimen." P8 Theo Giele Zierikzee Oplopende wachttijden en een steeds langere wachtlijst. Het is een boodschap die je als verantwoorde lijke voor de welzijnszorg niet graag verstuurd, maar Cees van den Bos, voorzitter van het Samenwerkings verband Welzijnszorg Oosterschel- deregio kan niet anders. Door de toenemende vraag naar hulp en on voldoende personeel bij de zorg aanbieders loopt het verlenen van huishoudelijke hulp stroef. Wie met een beroep op de Wet maat schappelijke ondersteuning (WMO) aanklopt, zal even geduld moeten hebben. Een van de oorzaken is het verla gen van de financiële drempel. Sinds 1 januari betalen mensen een vast tarief van 17,50 euro per vier weken. Er wordt geen extra geld ge vraagd op basis van iemands inko men. Gevolg van deze landelijke maatregel is dat meer mensen een beroep doen op deze vorm van hulp bij het huishouden. De wachttijden lopen sinds het begin van het jaar op. ,,Je ziet dat er een onacceptabele situatie begint te ontstaan. In sommige gevallen gaat om een tot twee maanden", zegt Van den Bos, in het dagelijks leven wethouder van Schouwen-Duive- land. ,,We houden wel rekening met acute gevallen, zodat die wat sneller aan de beurt zijn. Dat bete kent dat een ander weer langer moet wachten." Het is geen kwestie van geld, maar van een gebrek aan personeel. Dat maakt het een hardnekkig en lastig te tackelen probleem. Van den Bos: ,,Dit is niet van vandaag op morgen opgelost. Dit moeten we ook samen doen, we kunnen dit als overheid niet alleen." Daarom roept Van den Bos, namens alle gemeen ten rond de Oosterschelde, de hulp van familie en kennissen in om de druk op huishoudelijke zorg zo veel mogelijk te beperken. ,,We zijn druk bezig met het onderzoeken Dit is niet van vandaag op morgen opgelost. Dit moeten we ook samen doen van mogelijke oplossingen voor het probleem. In de tussentijd vragen we begrip en doen een beroep op inwoners om voor huishoudelijke taken zo veel mogelijk gebruik te maken van de eigen familie en ken nissenkring." De Oosterschelderegio is niet de enige regio in Zeeland die met het probleem kampt. Al naar gelang de urgentie kan in de gemeente Sluis de wachttijd oplopen tot drie maanden. Sluis heeft extra perso neel ingehuurd en verwacht dat hierdoor de achterstanden in het eerste kwartaal van 2020 zijn inge lopen. Wie een beroep doet op de huishoudelijke hulp via de WMO krijgt te horen dat er enig geduld gevraagd wordt. In Hulst is geen sprake van wachtlijsten. Als een zorgorganisatie geen mensen be schikbaar heeft, wordt direct een beroep op een andere gedaan, aldus een woordvoerster. Op Walcheren werken de drie gemeenten - tot 1 januari - binnen Porthos samen. De Vlissingse wet houder Albert Vader zegt dat het nog lukt om binnen de termijn van zes weken te blijven. Dat lukt mede door goed te vragen of de hulp via de WMO écht nodig is. Maar ook op Walcheren vragen steeds meer mensen om hulp in huis. ,,Het wordt wel spannend", zegt Vader. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl droomt van de Olympische Spelen It vrijdag 1 november 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Lang wachten op hulp in huis Weken, soms maanden wachten op hulp bij het huishouden is in delen van Zeeland geen uitzon dering meer. Oorzaak ook hier: een tekort aan handjes die het werk kunnen doen. -Cees van den Bos Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl, Prijs ind. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. ZEELAND14 neemt je mee Korting op onze 290 rondreizen met vertrek in 2020 Profiteer nog 6 dagen tot €300 per persoon korting op al onze 85 wereldwijde groepsreizen en 205 wereldwijde privéreizen met vertrek in 2020. Boek snel, want de actie loopt nog tot en met dinsdag 5 november!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37