ulst is als Kame Marechaussee weigert extra beveiligingswerk Oostkapelse verdachte verliest mogelijk woning 2 BOB MAES Column v Het mort in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. De Evangeli sche Omroep heeft een haast godslasterlijk programma gemaakt over Hulst en omstre ken, Typisch Het Land van Hulst. Trotse bewoners roeren zich op de sociale media, want de show zou geen afspiegeling van Hulst zijn. Zij hadden een soort VVV- campagne verwacht met enkel beelden van de historische stads wallen- en poorten, de duizen den festivalgangers op Vestrock en trappistendrinkende stamgas ten om tien uur 's ochtends. 'Want #inulst vieren we het le ven', of zoiets. Met die beelden kun je net vijf minuten vullen, geen reeks afleveringen van 25 minuten. Hulst is een scheet groot. Een streek die zo vaak maalt dat geen Hollander weet waar het ligt, is eindelijk op tv en dan is het weer niet goed. Ja, de bloe menverkoper, caféhouder en su permarktondernemer zijn niet alledaags en wellicht niet repre sentatief voor Hulst, maar dat maakt ze interessant voor tv-ma kers. Typisch, zo u wilt. pisch, leert dat het programma buiten de grenzen van Oost- Zeeuws-Vlaanderen juist een hit is. Gina uit Emmadorp wordt de liefde verklaard, omdat ze haar zwaluwen verdedigt met een luchtbuks. Een ander zegt: 'Als ik al die wereldproblemen met een links grachtengordelsausje zie schakel ik over naar Typisch: Land van Hulst. Wat een verade ming, dat is ook Nederland men sen'. Dat het in de supermarkt van Schillemans rustig is, is vol gens een andere Twitteraar het gevolg van de 'verrotte commer cialisering en kapitalistische sa menleving'. Twitterend Nederland reflec teert al zijn wereldbeelden op Ty pisch. Hulst is opeens een soort Tweede Kamer. Dat was met ge likte reclamebeelden nooit ge lukt. Wat een verademing, dat is ook Nederland mensen DE STELLING Vandaag: Vlisslngen is de leukste stad van Zeeland Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters GELDPROBLEMEN OP STEEDS JONGERE LEEFTIJD 'Gouden K' voor Kathrin Ginsberg Groninger moet celstraf uitzitten in Zeeland Vlissingen Concert 75 jaar Slag om de Schelde AMSTERDAM De Koninklijke Ma rechaussee weigert tot nu toe ge hoor te geven aan een noodoproep van de politie om rechters en offi cieren te beveiligen. Dat verzoek deed de politie meteen na de moord op advocaat Derk Wiersum. De weigering leidt tot grote irri tatie bij de politietop. Twintig tot dertig mensen die betrokken zijn bij het strafproces tegen de voort vluchtige crimineel Ridouan Taghi worden sinds de moord op Wier- sum extra beveiligd. Het gaat om rechters en officieren, maar ook om griffiers. Dat trekt een zware wissel op de capaciteit. Regio's moeten agenten inleveren, waardoor het gewone werk blijft liggen. Ter verlichting van de druk op de politie deed korpschef Erik Aker boom een beroep op de Koninklijke Marechaussee (Kmar) om te helpen bij beveiligingstaken. Ondanks de nijpende situatie kreeg Akerboom tot nog toe nul op het rekest. Vol gens bronnen binnen zowel de po litie als de Kmar wil de Kmar niet zomaar 'pleisters plakken' op de roostergaten bij de politie. De Kmar stelt zelf al overbelast te zijn met de beveiliging van moskeeën, synago gen, de Tweede Kamer en luchtha ven Schiphol. Ook is er onenigheid over de werkwijze. De Kmar heeft zijn eigen manier van beveiligen en wil geen militairen uitlenen aan de politie. Maar een deel van de bevei liging afstaan, kan niet, zegt een po litiebron. ,,Zo werkt dat niet. Dit dossier is al lastig genoeg, we moe ten juist samenwerken." Onbegrijpelijk De weigering van de Kmar om bij stand te verlenen, leidt tot grote ir ritatie bij de top van de politie. Be trokkenen noemen het onbegrijpe lijk dat zelfs na de dood van advo caat Derk Wiersum twee over heidsdiensten niet kunnen samen werken in zo'n belangrijk dossier. In een officiële reactie stelt de korpsleiding van de politie dat er geen sprake is van een conflict. ,,We verkennen nog hoe de Kmar aan vullende bijstand kan leveren", zegt politiewoordvoerder Robbert Salome. „Normaal hebben we ieder onze eigen werkwijze. We bekijken nog hoe we die op elkaar moeten af stemmen." De Kmar zegt het verzoek van de politie te overwegen, maar stelt dat de bij stand ten koste gaat van de ge wone werkzaamheden. ,,De Kmar hecht veel waarde aan de samen werking met de politie en zal altijd elk bijstandsverzoek constructief en serieus overwegen." P7 OOSTKAPELLE De Oostkapelse man, die verdacht wordt van moge lijke betrokkenheid bij de dood van zijn 78-jarige buurvrouw, dreigt zijn appartement in Parc Zonnehove kwijt te raken. Volgens advocate Rivka Davidse komt dat omdat hij de hypotheek niet langer kan beta len. Nu de man in voorarrest zit, is zijn wao-uitkering gestopt. De ad vocate: „Familieleden ondersteunen hem maar houden dat niet vol." Vol gens Davidse kan het voorarrest nog heel lang duren omdat er nog onder zoeken moeten worden uitgevoerd. ,,Ik ben dan ook bang dat de bank binnenkort zijn woning verkoopt." Hij is eind mei opgepakt nadat de buurvrouw op 24 mei overleed aan de gevolgen van steken in borst en buik. Het moordwapen is nooit ge vonden. De advocate zegt dat er geen enkel direct bewijs is dat hij de dader is. ,,Wel vond de politie zijn dna aan de deurkruk aan de binnenkant van de woning van de buurvrouw. On derzoek moet uitwijzen of het daar kwam door overdracht via iemand anders. Het kan bijvoorbeeld dat hij dna achterliet op de trapleuning in de hal en dat iemand anders die leu ning beetpakte en zo de sporen ver plaatste." Volgens haar wordt pas in decem ber de opdracht aan het Nederlands Forensisch Instituut voor dat DNA- onderzoek gegeven. ,,Daarna duurt het nog maanden voor de resultaten beschikbaar zijn. Als hij tot die tijd in voorarrest zit, is hij zijn woning echt kwijt." Met nadruk zegt ze dat ze niemand de schuld geeft van het trage verloop van het onderzoek. ,,Maar het is wrang dat iemand die mogelijk onschuldig vast zit, zijn woning kwijt raakt omdat het zo lang duurt." Een woordvoerder van het Openbaar Ministerie zegt dat het nu eenmaal tijd kost om een onder zoek goed uit te voeren. 3,4 of 5 dagen half pension in natuurrijk Sauerland hoteldeal vrijdag 1 november 2019 Het blijft een vreemde paradox. 7A- Wie op Twitter zoekt op #ty- Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben de stakin gen zat 793 reacties OF WE EEK! HEITJE VOOR EEN KARWEITJE HARREN... GAPINGE Directeur Kathrin Gins berg (foto) van het Cen trum voor Beeldende Kunst Zeeland heeft een 'Gouden K' gekregen. De gouden speld is een eervolle onderscheiding die jaarlijks wordt toege kend aan mensen die zich op uitzonderlijke wijze verdienstelijk heb ben gemaakt voor de kunst. De kunstprijs wordt elk jaar toegekend aan maxi maal tien personen. Meer dan veertig gemeenten hadden iemand voorge dragen. De gemeente Veere droeg Ginsberg voor. Zij woont in Ga- pinge. VLISSINGEN De politie heeft woens dag in Vlissingen een 25- jarige man uit Groningen aangehouden, die nog celstraf moest uitzitten. De Groninger stond gere gistreerd bij de politie voor diverse celstraffen. Die had hij gekregen, omdat hij verschillende eerder opgelegde taak straffen niet had uitge voerd. Hij moet daarom in totaal 138 dagen in de cel door brengen; dat zal hij nu doen in Zeeland, meld den de Vlissingse wijk agenten via Instagram. Het Zeeuws Concert koor verzorgt vanavond om 20.00 uur in de Vlis singse Sint Jacobskerk een uitvoering in het teken van 75 jaar Slag om de Schelde. Aan dit optreden doet ook de hiphopgroep De Hobbyisten mee. Kaarten a 12,50 euro worden verkocht door boekhandel 't Spui in Vlissingen. Aan de kassa van de kerk zijn ook kaarten te koop. Studenten en jongeren betalen 7,50 euro. Het concert van morgen is inmiddels uitverkocht. La ndhotel Laarman 2,3 of 4 nachten in een 2-persoonskamer 2,3 of 4 x uitgebreid ontbijtbuffet Dagelijks 3-gangenmenu Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip! Attendorn en Winterberg t 088-0331506 dagelijks tot 23:00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2