AUTO Golf 8 komt in vele varianten, maar 24 m WAFinrm s ris tem. /ftep low nrr Op welke site vind ik de autoredactie? VRAAG ANTWOORD De nieuwe, alweer achtste generatie van de Volkswagen Golf zit vol moderne technologie, maar krijgt voor het eerst stevige concurrentie uit eigen stal. Je kunt immers ook voor de elektrische ID.3 kiezen. Waar kan ik nog E5-benzine tanken? Kan ik aan een autoband zien hoe oud hij is? ie hoopt op een volle dig elektrische versie van de nieuwe Golf 8, komt van een koude kermis thuis. Waar de volledig elektrische e-Golf van de huidige (zevende) generatie een enorm succes was in Nederland, mede door het belastingvoordeel, verschijnen van Golf nummer 8 al leen versies met benzine- en diesel motoren. Dat is slecht nieuws voor zakelijke rijders die willen profiteren van een lage bijtelling, al kunnen zij voor een Volkswagen op batterijen voortaan terecht bij de ID.3. Die is qua buitenmaten ongeveer vergelijk baar met de nieuwe Golf. Door het ontbreken van dure elek- troaandrijving blijft de prijs van de nieuwe Golf naar verwachting flink lager dan die van de ID.3. Die elektri- Met de plug in hybride kun je zo'n 50 kilometer zuiver elektrisch rijden sche familieauto komt volgend jaar op de markt en kost zo'n 40.000 euro, terwijl de prijs van een Golf rond de 25.000 euro zal beginnen. Waar schijnlijk verschijnt de nieuwe Golf nog dit jaar in de Nederlandse show rooms. Hybrides Een nieuwe e-Golf komt er dus niet, wel komen er versies met elektrische ondersteuning. Zo kun je straks kie zen uit zogenoemde mild-hybrides, die beschikken over een sterker elek trisch systeem met 48 Volt. In dat geval zit er een grotere boordaccu onder de rechtervoorstoel. Daar kan de Golf tijdens het remmen energie in opslaan. Die energie kan de auto bijvoorbeeld gebruiken om de airco en radio te voeden terwijl de motor uitstaat. Daardoor zou de populaire Volkswagen tot 12 procent zuiniger moeten zijn dan het vorige model. vrijdag 1 november 2019 GO Autospecialist Niek Schenk beantwoordt lezersvragen. Mail naar auto@dpgmedia.nl Mijn auto kan niet de nieuwe E10-benzine tanken en heeft dus de oude E5 nodig. De tankstations die dit nog aanbieden, zijn moeilijk te vinden. Wat zijn alternatie ven? —Willem Witvliet Zoals eerder opgemerkt in deze rubriek is de duurdere Premium 98-benzine een alternatief. Maar lezer Marcel Fransen komt met een andere oplossing: „Mijn Alfa heeft hetzelfde probleem, maar er zijn nog steeds pompstations waar je E5 (de oude Euro 95) kan tanken. Die vind je in de ANWB On derweg app. Voer eenvoudig de gevraagde benzine in bij 'instellingen'. Deze E5- benzine is ongeveer 10 cent duurder dan de E10-benzine, maar 15 cent goedkoper dan de Premium 98.'' Lezer H. Reijersen van Buuren draagt een andere oplossing aan: ,,In Duitsland en in de grensstreek is E5 nog volop te verkrijgen. Wij tanken in Duitsland en dat is ook nog veel goedkoper dan in Nederland.'' Hoe kan ik ergens op of aan een autoband zien wat de leeftijd is? —O. van der Gaag Dat kan aan de hand van het zogenaamde DOT-nummer. Dat bestaat uit vier cijfers die op de wang van de band vermeld staan. De eerste twee cijfers verwijzen naar het weeknummer van de pro ductie, de laatste twee cijfers vermelden het productiejaar. In uw artikelen wordt regel matig verwezen naar 'onze site/auto'. Welke website is dat precies? —Lex Rots In zo'n geval wordt verwezen naar de website of app van deze krant. Op een laptop of pc werkt het als volgt. Direct achter het webadres van de krant (dat eindigt op .nl) tik je /auto en zo kom je bij de artikelen van onze auto redactie terecht. Een andere mogelijkheid is boven in de homepage op 'Nieuws' of 'Algemeen' te klikken. Vervol gens kun je in de nieuwe balk die verschijnt voor 'Auto' kiezen. In de nieuwsapp van deze krant werkt het anders. Daar kies je in het hoofd- scherm van de app onderin voor 'MENU'. Vervolgens zie je diverse thema's en een daarvan is 'Auto'. Klik hierop en je belandt ook op deze manier in het nieuwsoverzicht van de autoredactie. Nieuwe VW Golf maakt digitale slag ROLAND TAMELING Kijk op de site bij /auto voor een uitgebreide video over de nieuwe Golf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24