IN DE REGIO Onderzoek bij busstation Terneuzen op 4 november 6 Besluit Raad van State Allo allo is uitverkocht MIJN DORP, MIJN STAD De Raad verwierp daarbij de be zwaren van akkerbouwer J.J. Priem. Volgens het hoogste bestuurs rechtscollege hebben de gemeente en provincie de noodzaak voor een nieuwe ontsluitingsweg tussen de N290 en nieuwbouwwijk Othene voldoende aangetoond. De weg is nodig omdat de ko mende jaren in Othene-Zuid nog eens 450 woningen zijn gepland. De akkerbouwer was het vooral niet eens met een wijziging van het tracé. Hoewel het grootste deel van het tracé al in 1997 was vastgesteld, hebben gemeente en provincie Zeeland in het nieuwe plan een paar wijzigingen aangebracht. Raad verwerpt bezwaren van boer over doorsnijden van diens akkers Zo komt er een rotonde op de N290. Daar komt de aansluiting van de doorgetrokken Laan van Othene, maar ook een nieuwe ver binding met de Drieweg. De hui dige aansluiting van de Drieweg op de provinciale weg komt te verval len. Volgens de gemeente Terneu- zen is dat allemaal gedaan om de verkeersveiligheid zo groot moge lijk te maken. Want uiteindelijk verwacht de gemeente dat er dage lijks tussen de 6000 en 8000 auto's op de nieuwe ontsluitingsweg gaan rijden. En de N290 is ook een be langrijke doorgaande route tussen Terneuzen en Hulst. Natuur Akkerbouwer Priem vindt de keuze niet handig, omdat hij een tiental hectaren aan akkerbouwgrond ten noorden van de N290 moet inleve ren. Bovendien vindt hij de nieuwe routering slechter voor de natuur dan zijn alternatief. De Raad van State meent dat de belangen van een goede verbinding tussen Othene en de N290 zwaarder we gen dan het belang van Priem om een doorsnijding van zijn akkers te vermijden. Verder wijst de Raad zijn alterna tief voor een oostelijke route via de huidige Schepenlaan en Drieweg af. Hoewel dat alternatief gunstiger is voor het gebruik van zijn landerij en en meer natuur mogelijk maakt, vindt het bestuursrechtscollege het geen reden om het wegenplan af te schieten. De gemeenteraad heeft nu eenmaal een grote beleidsvrijheid om dit soort wegenplannen vast te stellen. Verder vindt de Raad dat Priem geen direct belang heeft bij een extra natuuronderzoek naar het tracé. Want behalve de ontslui- tingsweg komen er ook nog wan del- en fietspaden om een 'Rondje Kreek' mogelijk te maken. Priem woont zelf op een kilometer afstand van de geplande ontsluiting en dat vindt de Raad te ver om hem als be langhebbende voor een natuuron derzoek te zien. Gemeente en pro vincie kunnen aan de slag. Voor wachtende reizigers op het busstation Westerscheldetunnel in Terneuzen is nauwelijks iets te doen. En dat moet anders. Maan dag 4 november mogen ze tips ge ven om het wachten op de bus wat dragelijker te maken. Met de campagne Lekker wach ten willen de gemeente Terneu zen, provincie en vervoerder Con- nexxion te weten komen wat rei zigers nog meer op het busstation wensen. Vertegenwoordigers on dervragen hen op 4 november. De doelgroep is mbo-studenten, om- dat zij heel afhankelijk zijn van openbaar vervoer. Ontwerpbureau Boyscout De signer is een tijdje geleden aan de slag gegaan met het busstation en heeft al diverse reizigers aan de tand gevoeld. Het wachten is ook al wat aangenamer gemaakt met een tijdelijke koffietent en er is gratis wifi geïnstalleerd. Daarmee is het busstation er nog niet, er wordt ook gewerkt aan een wachtruimte. Al sinds de opening van het busstation in 2003 klinkt de kri tiek dat er maar weinig te beleven valt. Eind dit jaar moeten de on derzoeksresultaten bekend zijn. Viering vrijheid Rocksongs Expositie donderdag 31 oktober 2019 Groen licht voor tracé Laan Othene De Raad van State heeft giste ren met een einduitspraak het nieuwe tracé voor het doortrek ken van de Laan van Othene naar de N290 in Terneuzen ge heel goedgekeurd. Jan van Ommen Den Haag AXEL Toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent krijgt een mooi cadeau voor het 35-jarig jubileum: volle zalen. Alle voorstellingen in De Halle in Axel en De Satie in Sas van Gent zijn uitver kocht. In totaal zien 1750 mensen Allo Allo. Toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent speelt een toneelversie van de be kende televisieserie. Het verhaal speelt zich af rond caféhouder René Artois in het bezette Frankrijk. Bob Maes Terneuzen OOSTBURG In de Eligiuskerk in Oostburg is morgen om 11.00 uur een oecumeni sche bijeenkomst. Her denken en de viering van vrijheid staat cen traal. Seniorenkoor Zangvreugd verleent muzikale medewerking. Om 12.00 uur gaan alle klokken in West Zeeuws-Vlaanderen lui den omdat het op 1 no vember 75 jaar geleden is dat West-Zeeuws- Vlaanderen bevrijd werd. Tijdens het luiden van de klokken is er een wandeling naar kerkge bouw Open Haven aan het Kerkplein. Vervol gens wordt in Open Haven het Wilhelmus gezongen. OSSENISSE De band Oorka treedt morgenavond op in 't Schallemaaj in Osse- nisse. De band komt uit India en speelt rock- songs. Tremble speelt in het voorprogramma. Het optreden begint om 20.30 uur. TERNEUZEN Fotoclub Dow houdt morgen, zaterdag en Tremble is vrijdag te zien in 't Schallemaaj in Ossenisse. foto camile schelstraete zondag een expositie in het Dow PV Ontmoe tingscentrum in Terneu zen. Meer dan 150 foto's zijn te zien. De werken zullen in het teken staan land(zee)schap, een- zaamheid en industrie. De expositie is vrijdag te bezoeken van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. ABSDALE De Letter Asperges, 18.30 uur: Halloween voor kinderen tot 12 jaar: lampionnen ver sieren, halloween- tocht en griezelparty AXEL Gregoriuscen- trum, 14.00 uur: Bingo CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Wandelen voor liefhebbers; Kantine VV Clinge, 20.00 uur: Kaarten HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezel schapsdansen HULST Jongerencen trum Komma, 15.00 uur; De Lieve, 13.30 uur: Bingo KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Wandelen NIEUW-NAMEN De Kauter, 18.15 uur: Hal- loweenzoektocht en griezelparty RETRANCHEMENT d'Ouwe Kerke, 13.00 uur: Expositie 75 jaar bevrijding SINT-JANSTEEN De Warande, 19.00 uur: Jeugdsoos (10 tot en met 15 jaar) SLUIS Belfort, 14.00 uur: Vrijheidsconcert beiaardier Piet Ha melink TERNEUZEN Turn zaal Zuidlandstraat, 18.30 uur: Halloween- tocht gymvereniging EMM; Scheldetheater, 20.00 uur: Harmony tour OG3NE; Porgy Bess, 19.30 uur: Optreden Nico Dijkshoorn en band WALSOORDEN Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten IJZENDIJKE Markt, 19.00 uur: Halloween- tocht ZAAMSLAG Café de Griete, 21.00 uur: Herfstfeesten met DJ Fabian. Kijk op de site bij /video Kleuters uit Axel zoeken huisje voor kabouter AXEL „Daar! Een paddenstoel!" Vijfentwin tig leerlingen van de Prinses Marijkeschool in Axel zochten gisteren een huisje voor kabou ter Pinnemuts, met succes. Door heel Zeeuws-Vlaanderen gaan achthon derd kinderen uit de groepen 1 en 2 en van peuterspeelzalen de komende weken op pad met Natuur Zo. Met gids Elly Nijs, van het centrum voor natuur- en milieueducatie, gin gen de kinderen het Axelse bos in. Naast hun zoektocht deden ze een puzzel en leerden ze van alles over paddenstoelen. Elly: ,,Die groeien niet alleen op een steeltje, ook op bomen." foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61