Tholen wil meer digitale informatiepunten Tfm Een kaarsje voor een overleden dierbare 7 VRIJWILLIGE THUISZORG CALVIJN COLLEGE De afgelopen tien weken gingen leerlingen van het Calvijn College op bezoek bij oudere Krabbendijkenaren. Ze deden een boodschapje of lazen een artikel uit de krant voor. Een ochtend om naar uit te kijken voor de ouderen. VOLLEDIGE SHOWROOM GOES Steeds meer mensen hebben de behoefte om overle den dierbaren te herdenken. De Protestantse Gemeente te Goes speelt daar op in door zaterdag in de Grote Kerk voor het eerst de Night ofRemembrance te houden. Het is zaterdag 2 november, de dag waarop in de katholieke kerk allerzielen wordt gehouden. Bij de protestantse gemeente den ken ze echter dat in Goes een bredere behoefte bestaat om stil te staan bij het verlies van dier baren. ,,De inspiratie voor onze Night of Remembrance hebben we gehaald uit de Night of Light, die elke maand wordt gehouden in de Dom in Utrecht'', vertelt dominee Nelleke van der Lin den. De Grote Kerk in Goes wordt zaterdag verlicht met veel kaars jes. Ze vormen als het ware een pad. Iedereen die een kaarsje wil aansteken voor een overleden dierbare is welkom. Wie dat wil, kan ook praten met een predi kant of een rustig plekje opzoe ken om tot zichzelf te komen. Er is ook muziek. De kerk is geopend van 20.15 tot 22.30 uur. Aan het eind is er een slotgebed. Nuttig, maar vooral héél gezellig, zo was gisteren tijdens de feestelijke of ficiële aftrap van het project Zorg van Harte uit ieders mond te horen. ,,Eén van de cliënten, een ou dere man, haalde op een gegeven moment het diascherm tevoor schijn. Hij liet aan de leerlingen dia's zien die hij al tien jaar niet had bekeken", geeft Miriam Hoog- erland als voorbeeld hoeveel het project kan betekenen voor men sen. De docent Zorg en Welzijn is ook betrokken bij het Wijkleerbe- drijf van het Hoornbeeck College in Goes-Oost. ,,Dat project is in een iets andere vorm overgewaaid naar Krabbendijke." Alle derde jaars vmbo-kaderleerlingen doen mee. De gemeente Reimerswaal en Zorggroep Ter Weel waren er meteen enthousiast over. Wet houder Jaap Sinke benadrukte hoe belangrijk de gemeente het vindt dat mensen meer oog voor elkaar hebben. Het vrijwillige thuiszorg project is daar wat hem betreft een perfect voorbeeld van. Baan in de zorg Ook Coby Traas omarmt dit soort initiatieven graag. Omdat Ter Weel midden in de maatschappij wil staan, maar ook om jongeren te enthousiasmeren voor een baan in de zorg. ,,De vraag naar zorg blijft stijgen en we hebben heel veel behoefte aan mensen die bij ons willen werken." Voor sommige leerlingen was het wel even wennen. Zo kan het best lastig zijn om als 15-jarige met iemand van 92 die ook nog een beetje doof en vergeetachtig is contact te maken, gaf één van hen toe. ,,Maar uiteindelijk was het su- pergezellig. Hij vond het echt jam mer dat de tien weken weer voor bij waren." Michiel Bouwman Tholen De drie toeristische informatiepun ten op Tholen zijn zo'n succes, dat er twee of drie van zulke schermen ex tra worden geplaatst. De gemeente trekt daar ruim 5000 euro voor uit. Zulke schermen kunnen gebruikt worden als beeldkrant met informa tie over de streek en activiteiten in de regio. Op drie plaatsen in de ge meente hangt zo'n informatiepunt al: bij het Wegwijs Lokaal in Sint Maartensdijk, bij bowlingcentrum De Thoolse Brug in Tholen en bij chaletpark De Krabbenkreek in Sint-Annaland. Volgens wethouder Hommel zijn de schermen 'een doorslaand suc ces'. ,,Er wordt veel gebruik van ge maakt. Daarom willen we er twee of drie bij gaan plaatsen." Waar die ko men is nog niet bekend, hoewel het gemeentehuis een logische locatie lijkt, zegt Hommel. Toen het VVV-kantoor in Sint Maartensdijk in 2018 sloot, zette Tholen in op het verstrekken van toeristische informatie op digitale wijze. De schermen bevinden zich bij drie recreatieondernemers die ook de training 'gastheerschap' heb ben gevolgd. Zij zijn extra goed op de hoogte van wat Tholen te bieden heeft. Van der Poel hometextiel maakt het u nu wel heel erg gemakkelijk - Ontvang nu 30% korting op alle modellen die in onze showroom staan! Kijk alvast op woontrend.nl voor ons aanbod. Kom snel langs, want weg is weg. Interior OP ALLES donderdag 31 oktober 2019 j Kijk op pzc.nl/video 'Het was best even wennen' Joeri Wisse Krabbendijke De leerlingen die de afgelopen weken hebben meegedaan aan Zorg van Harte onthullen de banner van het project samen met de vertegenwoordigers van de 'partners' Alidus Jansen (Calvijn Col lege), wethouder Jaap Sinke (gemeente Reimerswaal) en Coby Traas (Zorggroep Ter Weel). foto marcelle davidse Sunway modellen: Horizontale jaloezieën, Aluminium en Hout Rolgordijnen, Eclips, Duette/Plissé en Parametre, Odyssee BinnenUit.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 woonexperts Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60