3 dagen Ardennen(BE> EXTREEM HOGE Dodelijke afloop van ruzie op Berlijns metrostation 5 l&hê 59= r Gratis Samsung o28GB> Galaxy SI 0+ BERLIJN In Berlijn is een ruzie in een metrostation gisteren dramatisch afgelopen. Een van de betrokkenen werd onder een aankomende metro geduwd en overleefde dat niet. De politie is een moordonderzoek gestart, zo meldt ze op Twitter. Volgens de Duitse nieuwssite Focus gebeurde het incident rond middernacht in het station Kottbusser Tor, dat in Berlijn als een van de minder veilige plek ken bekend staat. De hulpdien sten kwamen meteen ter plaatse om het slachtoffer te reanime ren, maar zonder succes. In de tussentijd begon de politie een onderzoek en hielden agen ten enkele mensen tegen die het metrostation probeerden te ver laten. Familie van het slachtof fer verkeerde in shock en kreeg psychische bijstand. 10:45 Malieveld 'oor maar: Halfpensionjj 3 dagen Veluwe O 50 4 dgn Duitse Rijn**** www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 gereert een man in een VNO- NCW-hesje. De ondernemers weigeren opnieuw: ,,De politie heeft het zelf zover laten komen", bijt Tuytel de mannen in pak toe. 13:30 uur Opluchting achter het podium Medewerkers van werkgeversor ganisaties en de branchevereni ging slaan Tuytel en Kooiker op de schouders: „Jullie hebben wat neergezet hoor! Dit is nog nooit vertoond!'' Tuytel lijkt het nog niet te beseffen: ,,Dit was heel apart", zegt hij. ,,Ik heb wel twee dagen nodig om het allemaal te laten bezinken.Het is wel mooi dat Den Haag wakker is geschud." Maar het is ook fijn dat hij mor gen weer mag doen wat hij het liefste doet - zonder Haags jargon, actiejas of megafoon: ,,We gaan weer gewoon aan de slag." 16:40 uur Schoonvegen Een paar uur later begint de poli tie met het schoonvegen van het Malieveld. De ME wil dat de de monstranten naar huis gaan, maar niet iedereen luistert. Ook Tuytel moet het veld verlaten, vooral omdat sommigen zich te gen hem keren. ,,Ze riepen dat we watjes zijn en zo. De politie had niet de boel moeten afsluiten, daar zijn mensen boos over." De talkshows DWDD en Pauw, die hem graag aan tafel willen, krij gen nul op het rekest. ,,Ik ben er klaar mee." binnen dat het misgaat op de Utrechtsebaan, de belangrijkste toegangsweg naar de stad. De ME blokkeert de weg, bouwers stap pen uit om te voet naar het Malie veld te gaan. Tuytel en Kooiker krijgen de vraag of ze 'even mee kunnen om de mannen toe te spreken'. Er moet worden gesust. 11:15 uur De tunnel van de Utrechtsebaan Klaas Kooiker is furieus: waarom heeft de ME de boel hier afgeslo ten terwijl er nog voertuigen op het Malieveld passen? ,,We heb ben het vanochtend nog afge sproken: er mogen duizend voer tuigen op, als het vol is, gaat de rest met bussen. En nu dit, god ver! Wij lopen nu weg!" Tuytel probeert hem over te halen om in gesprek te blijven, hij komt met een alternatief: ,,Kunnen jullie niet gewoon hier de boel dicht doen, en dan hup: via die kant ie- dereen laten komen?" Maar nee. De mannen keren gefrustreerd terug naar het Malieveld. 12:30 uur Henk Wijngaard Daar heerst ondertussen een fes tivalsfeertje. In de volle zon luis teren bouwvakkers naar optre dens van Henk Wijngaard en Bertus Staigerpaip (van het lied De jongens van de bouw), er staan rijen voor de koffie- en patatkar ren, er wordt met carbid gescho ten, bier gedronken en een stuk of tien kiepwagens storten een la ding grond over het veld, onder hard gejoel van demonstranten. Maar aan de randen van het veld moet de politie ingrijpen. De ME maakt een kruispunt vrij van boze bouwers, weer worden Tuy- tel en Kooiker gevraagd te helpen de rust terug te brengen, of ze even 'met een megafoon of zo' de menigte kunnen toespreken en tot kalmte kunnen brengen, sug- Geldig t/m: Zondag 3 november! Wireless Charger en Battery Pack cadeau t.w.v. 7 GB Data (4G) 120 min/sms €139,- p/mnd* CD donderdag 31 oktober 2019 GO In de vallei van de rivier Semois, bij Bouillon gelegen. Tip! 4 dagen voor 94,50 2 nachten in 3* Hostellerie La Sapinière, Laforêt (7,5) 2 keer een ontbijtbuffet, gratis parkeren en wifi 2 keer een 3-gangen diner Aankomsten t/m juni 2020 m.u.v. jan. t/m half feb. 3* De Hoeve van Nunspeet (7,9) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 1 keer een pannenkoek Incl. binnenzwembad 4* Hotel Rheinpark Rees (8,2) 3 nachten incl. ontbijt en parkeren Incl. sauna, fitness en wifi Over de grens bij Arnhem Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting Kijk op de site bij /video voor een interview en sfeerbeelden van de protesten. Het verkeer op de Utrechtsebaan staat stil. foto frank jansen KORTING! 15,00 voor je abonnement 24,50 voor je toestel Bij 2 T-Mobile abonnementen op 1 adres krijg je €2,50 korting 2 GB extra data. Barendrecht Bergen op Zoom Breda Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Zwijndrecht Let op! Geld lenen kost geld nJf"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5