Hansweert furieus over boomknakkers IN DE REGIO 6 Velluweweg/Nieuwe Rijksweg MIJN DORP, MIJN STAD HUURWONINGEN BADKAMER IN DE LUCHT De gemeenteraadsfractie van Nieuw Goes heeft een recent onge luk op de kruising aangegrepen om bij B en W aandacht te vragen voor de gevaarlijke situatie. Op 22 okto ber raakte de bestuurder van een brommer gewond bij een botsing met een personenauto. De lokale partij wil graag dat het college zich inzet om de veiligheid te vergroten. De fractie zegt regelmatig signalen te krijgen dat de kruising als onvei lig wordt ervaren. Ook leeft de wens, bij de brede aanpak van de Nieuwe Rijksweg, voor een rotonde bij café De Oranjeboom Adri van Oosten, voorzitter van de 'werkgroep verkeer' van de dorpsraad, bevestigt dat het onder werp leeft in het dorp. De dorps raad zelf pleit al lange tijd voor ver beteringen. De kruising wordt op meerdere manieren als onprettig ervaren. Automobilisten die vanaf de Velluweweg de Nieuwe Rijks weg (een doorgaande provinciale weg) op willen draaien, moeten eerst een stukje omhoog rijden, wat het er niet overzichtelijker en ge makkelijker op maakt. Toch zit het grootste gevaar vol gens Van Oosten in het verkeer dat vanaf Goes komt over de Nieuwe Rijksweg en linksaf het dorp wil in rijden, de Velluweweg op. In dat ge val komt een automobilist ogen te kort. Hij of zij moet kijken of er te genliggers aankomen, maar moet ook nog eens een dubbelzijdig fietspad oversteken, waarop fietsers en brommers dus van twee kanten kunnen komen. ,,En zo'n brommer of scooter zit soms sneller bij je dan je verwacht'', zegt Van Oosten. De dorpsraad is volgens hem al lang met de provincie in gesprek over aanpak van de kruising, als on derdeel van een brede aanpak van de Nieuwe Rijksweg. Zo leeft ook de wens voor een rotonde bij een andere dorpsingang, bij café De Oranjeboom. De kruising bij de Velluweweg zou volgens van Oos ten al een stuk veiliger worden als automobilisten slechts een enkel- zijdig fietspad moeten oversteken. ,,In dat geval zou er vanaf het café ook een fietspad langs de noord kant van de Nieuwe Rijksweg aan gelegd moeten worden.'' Nieuw Goes doet op haar beurt de sugges tie om het automobilisten te ver bieden linksaf de Velluweweg in te slaan. Van Oosten zegt dat de provincie voornemens is de Nieuwe Rijks weg aan te pakken. Volgens hem bekijkt een onderzoeksbureau mo menteel welke maatregelen geno men kunnen worden. ,,Als dorps raad blijven we druk uitoefenen, want er moet iets gebeuren.'' Zestien van de veertig nieuwe bo men zijn ondertussen gesloopt; een schadepost van zo'n 3000 euro. De bomen zijn afgelopen winter in de Keeten, Eendracht en Maarten- broersweg geplant door de ge meente Reimerswaal. Het waren de laatste werkzaamheden in de opknapbeurt van de straten rondom zorgcentrum Maria-Oord en de scholen. ,,Sinds de zomer worden de bomen geknakt door vermoedelijk twee groepjes jonge ren die bij de school rondhangen. In de herfstvakantie zijn nog pak weg zeven bomen gebroken en de afgelopen twee weekenden zijn De schadepost is nu zo'n 3000euro; 16 van de 40 nieuwe bomen zijn gesloopt ook weer twee bomen geknakt", laat de gemeente weten. De daders zijn volgens de ge meente redelijk goed in beeld. Ver moedelijk gaat het om twee groe- pen die vaak rondhangen in de buurt van de scholen. Het jongste groepj e bestaat uit kinderen tussen 10 tot 14 jaar. Een groepje wat ou dere 'knakkers' is waarschijnlijk vooral 's nachts actief. De gemeente heeft aangifte gedaan en hoopt dat de politie daders in beeld krijgt, zo dat de schade (zo'n 180 euro per boom) kan worden verhaald. Vanaf de eerste melding van ge knakte bomen letten ook de wijk agenten en de gemeentelijke boa extra op. Ook gaat de gemeente het gesprek aan met de scholen, die kinderen kunnen aanspreken op het gedrag. Komende maand ver vangt de gemeente de gebroken bo men. Om de vandalen te ontmoe digen, is gekozen voor exemplaren met dikkere stammen. Ook komen er hogere palen naast te staan. Rembrandt Bijeenkomst Mantelzorg donderdag 31 oktober 2019 Roep om aanpak van kruising Doe iets aan de gevaarlijke krui sing van de Velluweweg met de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hen drikskinderen! In die oproep van de partij Nieuw Goes kan de dorpsraad zich vinden. ,,We zit ten de provincie achter de vod den', zegt Adri van Oosten. Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen Schandalig, kansloos, triest, gestoord... De verontwaardi ging op de Facebookpagina 'Hansweert van nu' is groot. Een groepje jonge dorpsgeno ten kan het maar niet laten om jonge boompjes rond de basis scholen te knakken. Joeri Wisse Hansweert RILLAND Oud-Flairckgitarist Hans Visser en Russisch top- accordeoniste en zan geres Irena Filippova vertellen zaterdagavond het levensverhaal van kunstschilder Rem brandt van Rijn. In 2019 is het 350 jaar geleden dat Rembrandt van Rijn overleed. Het verhaal wordt on dersteund door muziek en projecties van Rem- brandts schilderijen. Het optreden begint za terdag om 20.00 uur en vindt plaats in dorpshuis Luctor et Emergo in Ril land. Kaarten kosten 17,50 euro per stuk en zijn te bestellen via de website podiumreimerswaal.nl of door te bellen naar 0113-551552. KAPELLE Vandaag om 19.30 uur is er een Reformatiebij eenkomst in de Petra- kerk in Kapelle. De over denking wordt verzorgd door ds. C. Harinck. THOLEN De gemeente Tholen houdt morgenmiddag een CVA/NAH Trefpunt Hans Visser en Irena Filippova vertellen het le vensverhaal van Rembrandt van Rijn. in Sport- en Gemeen schapscentrum Meul- vliet in Tholen. Het thema van de bijeen komst is 'Mantelzorg bij CVA/NAH'. Iedereen die te maken heeft met niet aangebo ren hersenletsel is wel kom. Ervaringsdeskun dige Carla Janus, wordt geïnterviewd. De bijeenkomst is van 14.30 tot 16.30 uur. GOES Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30 11.30 uur: Inloopoch tend in kerk met kof fie of thee; Service flat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café; Erasmuspark, 10.00 11.00 uur: Inloop spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur: Wandeling en scoot- mobieltocht 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gra tis sporten in de be- weegtuin, de training bestaat uit kracht, souplesse en coördi natie HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan deling HEINKENSZAND V.d. Biltplein 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibli otheek, Stengeplein 14.00-15.30 uur: Taal- café 's-Heer Arends- kerke Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00 11.15 uur: Senioren Yoga RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 14.00- 16.00 uur: Kleder drachtpresentatie WEMELDINGE De Wemel, 15.00 17.00 uur: Jeugdacti- viteiten YERSEKE MFC Te- hare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Bewegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmiddag; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Bor reluurtje voor senio ren. NIEUWDORP Een nieuwe badkamer die niet tegeltje voor tegeltje wordt opgebouwd, maar kant en klaar het huis in gehesen wordt. In Nieuwdorp gebeurde dat gisteren. Zo werd stil gestaan bij de bouw van twaalf nieuwe huur woningen in de Prinses Margrietstraat. Het gaat om levensloopbestendige woningen die rolstoelvriendelijk zijn. Ze worden ge bouwd op een terrein dat lang braak heeft ge legen. Achter de woningen worden parkeerplaatsen aangelegd die klimaatproof zijn, want de Mar grietstraat wil klimaatneutraal worden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59