Shantykoor Neptunus zingt live bij film in fiZi SALE 9 30% r8 1 in 7 ARBEIDSMARKT OPENING LEERWERKBEDRIJF Zonnepanelen leggen of lassen. Bij Startbloq in Zierikzee kun je het in een week of acht leren en daarna aan de slag gaan. VOLLEDIGE SHOWROOM IFF OP ALLES Interior De statafels zijn opge ruimd, de wijnflessen staan in kratten en het snoertje van de mi crofoon is weer keurig opgerold. In het gebouw achter De Zuidhoek wordt weer gewoon ge werkt. Daar waar het sociaal werk- bedrijf in de jaren zeventig op het Zierikzeese industrieterrein is be gonnen en waar YourSurprise tot voor kort zijn cadeaus opsloeg, is dinsdag Startbloq feestelijk ge opend. Bij Startbloq, zo legt manager Robert Carol uit, worden mensen klaargestoomd voor de arbeids markt. ,,We merken vaak dat er een hiaat zit tussen wat een werkgever wil en wat een werknemer kan. Dat een werkgever ons na drie weken belt dat onze kandidaat toch een bepaalde basis mist. Daarom gaan wij ze die basisvaardigheden leren, zodat een werkgever ermee verder kan." Die kandidaten, dat zijn bijvoor beeld jongeren die hun school voortijdig hebben verlaten, status houders die eindelijk mogen gaan werken of mensen die al jaren met een uitkering thuiszitten. Allemaal mensen met, zoals dat heet, een af stand tot de arbeidsmarkt. Maar die de overheid wel aan de slag wil hebben. Bij Startbloq worden werksituaties nagebootst om te kij ken wat ze kunnen en in acht we ken leren ze hoe ze moeten wer ken. Daarna kunnen ze ervaring opdoen binnen De Zuidhoek, om vervolgens uit te stromen naar be drijven op Schouwen-Duiveland. Met name installatiebedrijven, horeca en schoonmaakbedrijven schreeuwen om mensen, aldus Ca rol. ,,Daarom gaan we samenwer ken met bedrijven om mensen voor ze op te leiden. We hebben cv- ketels waar kandidaten op kunnen oefenen en we maken een dak waar kandidaten zonnepanelen kunnen leggen. Omdat Saman toch al een eigen opleiding wilde beginnen, komt die daar zelf ook gebruik van maken." Boekhouder En als mensen andere talenten blij ken te bezitten, dan gaan ze dMr- mee aan de slag. Zoals bij Eldert Drijfhout, die van origine boek houder is. ,,Maar omdat dat een uit stervend beroep is, heb ik nu twee maanden een uitkering. Geen ideale situatie. Ik wil niet afhanke lijk zijn van een gemeente die me vertelt wat ik moet doen. Liever heb ik mijn eigen inkomen." De jonge Zierikzeeënaar gaat geen zonnepanelen leggen. ,,Dat is niks voor mij. Dus ze gaan kijken wat wel bij mij past. Ik help nu met het rondbrengen van maaltijden, ik heb wat flyers ontworpen en maak de roosters. Het is fijn om weer be- Ik wil niet afhankelijk zijn van een gemeente die me vertelt wat ik moet doen zig te zijn, ik ga hier elke dag met plezier naartoe. Ik hoop dat er snel een echte baan uit rolt." Drijfhout is één van de twaalf mensen waar Startbloq de afgelo pen weken al voorzichtig mee aan de slag is gegaan. Werkleider Hé- lène van Wijk weet zeker dat het goedkomt met hem. Net als met die andere elf. ,,Niet iedereen zal een betaalde baan krijgen, voor sommi gen is vrijwilligerswerk het hoogst haalbare. Dat is helemaal goed. We pushen niemand. Maar we zien wel werelden opengaan. En daar gaat het om." ZIERIKZEE De film Fisherman's Friends in het Zierikzeese fiZi krijgt 15 november een extra randje. Voorafgaand, in de pauze en na afloop brengt shantykoor Neptunus het publiek in hogere sferen. Neptunus zingt visserslie deren die aan boord klonken bij het anker lichten of bij het zware en ééntonige werk aan de pompen. Ook de traditionele ballades ont breken niet, over het harde leven aan boord, de willekeur van het scheepsgezag én de emotionele bindingen met de wal. Fisherman's Friends van regisseur Chris Foggin is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van een groep vissers uit Cornwall, die met zijn zeemansliederen onverwacht de hitlijsten van Engeland be stormt. Als een muziekproducent uit Londen, met zijn collega's in Port Isaac is voor een vrijgezellen feest, ziet hij de Fisherman's Friends op de kade zingen. Hij wordt gegrepen door hun optre den en is vastberaden een platen contract voor ze af te sluiten. De voorstelling begint om 20.00 uur. Meer informatie en reserve ren via de site van fiZi. Van der Poel hometextiel maakt het u nu wel heel erg gemakkelijk Ontvang nu 30% korting op alle modellen die in onze showroom staan! Kijk alvast op woontrend.nl voor ons aanbod. Kom snel langs, want weg is weg. donderdag 31 oktober 2019 SD Startbloq helpt mensen aan werk Wendy Wagenmakers Zierikzee Eldert Drijfhout, Abeba Ogmichael en Yani Bakker (vlnr) zijn aan het werk bij Startbloq. foto marieke mandemaker - Eldert Drijfhout, oud-boekhouder Sunway modellen: Horizontale jaloezieën, Aluminium en Hout Rolgordijnen, Eclips, Duette/Plissé en Parametre, Odyssee BinnenUit.nl Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 564000 woonexperts Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke "www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58