ffka tf) W De laag beschaving van de gemiddelde weggebruiker is dun 6 Als tiener durfde Rebecca Ferguson de horrorklassieker The Shining niet uit te kijken. Nu speelt de Zweedse actrice een cruciale rol in de vervolgfilm Doctor Sleep. ,,Ik kan niet tegen geweld tegen kinderen.'' Top 5 in de bioscoop 1 (1) Joker €473.000 2 (2) Maleficent 2 €316.000 3 (6) Everest: 5 (4) F*ck de Liefde €165.000 Nu in de bios Ready or Not Off icial Secrets Portrait de la jeune fille en feu FILMNIEUWS EXPOSITIE Expo met foto's van Hepburn imnH •lil' Franse film centraal in Tapis Rouge igenlijk heeft Rebecca Fer guson helemaal niet de sterke maag die nodig is voor horrorfilms. Het genre spreekt haar totaal niet aan. Haar hele leven heeft de Zweedse (36) enge films zo veel mogelijk vermeden. Toch liet zij zich als tiener een keer verlei den om The Shining, de horrorklassieker van Stanley Kubrick met de doorgedraaide Jack Nicholson in de hoofdrol, te bekijken. Het einde van de film haalde ze niet - in figuur lijke zin. „Vooral het geluid van The Shining kon ik slecht verdragen. Die knerpende tonen gin gen bij mij door merg en been'', vertelt Fer guson in Londen. ,,En toen dat doolhof in beeld kwam, had ik het niet meer. Ik heb de film uitgezet.'' Ferguson bekeek The Shining destijds om dat iedereen in haar omgeving de verfilming van het door Stephen King geschreven boek aanraadde. ,,Het was een film die je gezien moest hebben om erover mee te praten. Maar ja, ik was er op die leeftijd nog niet klaar voor.'' Ruim twintig jaar later kijkt Ferguson, dochter van een Engelse moeder en een Zweedse vader, er heel anders tegenaan. Een van de meest gevraagde actrices uit Scandi navië erkent dat The Shining, die zij op vol wassen leeftijd wel helemaal uitkeek, een meesterwerk is. Daarom accepteerde zij ook Bumperkleef Ergernis over andere weggebruikers die tot totale waanzin leidt. Voor filmregisseurs is het een dankbaar on derwerp: schraap het dunne laagje bescha ving weg en automobi listen veranderen in ge vaarlijke psychopaten. In Bumperkleefb e- landt een doorsnee ge zin, dat op weg is naar familie, in een nacht merrie. Het opgefokte rijgedrag van de vader (Jeroen Spitzenberger) is daar debet aan. Door een langzame mede weggebruiker - een in- sectenverdelger met drastische oplossingen - uit te dagen tuimelt het gezelschap (ouders met schattige dochter tjes) in een situatie van escalerend gevaar dat soms lachwekkend is, maar ook als commen- taar op de overspannen samenleving is bedoeld. Bumperkleefis een vaardige film van Ne derlandse bodem. De combinatie van hilari teit, fileleed en span ning werkt subliem. - A.Z. donderdag 31 oktober 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week De Jonge Yeti €220.000 4 (5) Wat is dan liefde €167.000 HORROR Een traditioneel familiespel in de trant van verstoppertje spelen loopt gigan tisch uit de hand. De kersverse bruid van de zoon des huizes wordt opge jaagd wild op het landgoed. Andie MacDowell steelt de show met haar handboog. Het is een dodelijke com binatie van humor en horror. DRAMA Keira Knightley speelt in dit waarge beurde verhaal een vertaalster in dienst van de Britse overheid. Als zij een fout intern memo openbaar maakt, wordt zij voor het gerecht ge sleept. Zij heeft de keuze: volg ik mijn geweten of houd ik mij vast aan mijn beroepseed. DRAMA Betoverend portret van twee Franse vrouwen in de achttiende eeuw op een eiland bij Bretagne. Een van hen is een schilderes die een aristocrati sche vrouw moet schilderen. Het mondt uit in vriendschap en liefde. Onder de titel Intimate Audrey is met ingang van vandaag een foto-expo sitie openge steld in de Am sterdamse Beurs van Ber- lage. De exposi tie ter gelegen heid van de 90ste verjaar dag van de in 1993 overleden filmlegende be staat uit zelden getoonde foto's, zowel privé als professioneel. „lll iiüiiii iiiiii Hf I FILMFESTIVAL De recente Franse cinema staat centraal tijdens het festi val Tapis Rouge dat de komende dagen in ver schillende bios copen in Neder land plaatsvindt. Het is een nieuw initiatief. Openingsfilm is de première van Hors Normes The Specials) in aanwezigheid van filmmakers Olivier Nakache en Éric Tole- dano. E GO Ferguson als heks die haar volgelingen het eeuwige leven belooft. FOTO WARNER BROS Geen fan van horror films Ab Zagt THRILLER Regie: Lodewijk Crijns. Hoofdrollen: Jeroen Spitzenberger, Anniek Pheifer en Willem de Wolf. r In Bum perkleef loopt een verkeers ruzie vol komen uit de hand. FOTO SPLEN DID FILM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50