- verbeeldt het - 4 Jekyll Hyde Zit in elk goed mens toch ook iets kwaadaardigs? Heeft een zwarte ziel nog wat lichte kantjes? Musical-Vrienden snijdt dit tijdloze thema van goed en kwaad aan in de thrillermusical Jekyll Hyde, vanavond, morgen en zaterdag in De Mythe in Goes. Niet voor niets met Halloween Ik ben nogal een stijve hark dus het dansen laat ik graag aan anderen over Met elkaar opgescheept in de lift Mark Foggo in De Piek bezig. Thuis was er wel altijd muziek hoor. Mijn vader is een heel goede zanger, hij zingt onder meer in het Madrigaalkoor. Ik heb de opleiding culturele maatschappelijke vorming gevolgd in Breda en voor mijn afstu deerproject heb ik toen wel zelf een musical in elkaar geknutseld, maar verder was het dus vooral voetbal len.'' Met Ubuntu werd Wondergems passie voor theater gewekt en weldra vond hij zijn draai bij Musical-Vrien den. Hij vindt het heerlijk om te zin gen en toneel te spelen. Dansen niet? ,,Nee, eerlijk gezegd vind ik dansen helemaal niet leuk. Daarin ben ik nogal een stijve hark, dus dat laat ik graag aan anderen over.'' Waarom spreekt specifiek Jekyll Hyde hem zo aan? „Sowieso vanwege die hoofdrol. Ik vond het super fasci nerend wat die hoofdrolspeler des tijds liet zien. Eigenlijk alleen maar door een paardenstaart te maken in zijn lange haar was hij J ekyll. Met los hangend haar was hij Hyde.'' Die snelle schakelingen worden nu dus ook van Wondergem verwacht? Alles moet uit stem, mimiek en fysiek ko men? Geen toeters en bellen vanuit een goed gevulde verkleedkist? ,,Nee, echt alleen die paardenstaart maakt het verschil, voor de rest heb ik ge wone kleren aan. Geweldig dat ik dat nu zelf een keer mag spelen." Zanglessen Wondergem is ook enthousiast over de muziek. ,,Het is een beetje klas sieke musicalstijl, dus geen 'happy, happy, joy, joy', maar ietsje zwaarder dan de gemiddelde musical. Meer in de stijl van The Phantom of the Opera. Ali Pankow Dr. Jekyll wil met een medisch experiment het goede van het kwade in de mens scheiden. Hiervoor krijgt hij geen toe stemming van het ziekenhuis. Hij besluit dan om dit experiment bij zichzelf uit te voeren, met alle gevol gen van dien. ,,Ik wilde deze musical al heel lang zo graag doen", vertelt zanger/acteur Reinier Wondergem (42) uit Oostkapelle. ,,Ik zag hem twintig jaar geleden in Den Bosch en toen was ik er eigenlijk direct hele maal verliefd op.'' Wondergem ver tolkt de dubbelrol van Dr. Jekyll en Mr. Hyde. ,,Ik had geluk, want bij Ludo Heesters, onze muzikale leider, stond Jekyll Hyde ook heel hoog op het lijstje. Dit is zijn laatste productie bij Musical-Vrienden, dus moest hij deze musical echt nog doen.'' Wondergem heeft al een aantal mooie rollen bij Musical-Vrienden op zijn naam staan. Hij speelde en zong in producties als Moulin Rouge, Zorro, The Wiz en Het verlangen naar Jacoba. Zijn kennismaking met Musi cal-Vrienden dateert van het open lucht spektakelstuk Ubuntu in 2009 aan het Goese Meer. ,,Voor die tijd was ik eigenlijk alleen met voetballen ACHTERGROND EN 4 REDENEN MEER Toneel Ska donderdag 31 oktober 2019 Paardenstaart kwaad 44 Reinier Wondergem, zanger/acteur Musical-Vrienden heeft de pre mière van Jekyll Hyde niet voor niks gepland op 31 oktober: tijdens Halloween. Deze span nende musical speelt zich af tegen de prachtige skyline van Londen rond 1886, maar behan delt een tijdloos thema: De spanning tussen het goede en het kwade in de mens. Het verhaal is gebaseerd op het oorspronkelijke boek van de Schotse auteur Robert Louis Stevenson. De eerste filmversie kwam uit in Amerika in 1941. De muziek in de musicalversie van Musical-Vrienden is van Frank Wildhorn. De regie is in handen van Stijn de Wolf, de choreogra fie is van Emmely Tunders en Ludo Heesters heeft de muzi kale leiding. Heesters heeft aan gegeven dat dit zijn laatste pro ductie zal zijn bij Musical-Vrien den. Zijn opvolger bij dit gezel schap wordt Cathy Kotoun uit Zierikzee. De meeste mensen stappen nogal onbekommerd in een lift. Maar soms komt er een vast te zitten. In Liften zijn het drie vrouwen die in een kapot exemplaar met elkaar opge scheept raken. Ze kennen el kaar niet, en zijn totaal ver schillend. Een zangeres, een verpleegster en een stewar dess. Sluimerend lesbisch, hui- selijk-geweld-slachtoffer, een dagje ouder. Succesvol, hyste risch, berustend. Met een flesje wijn als smeer middel (ga dus nooit zónder een lift in) volgen ontboezemin gen. De dames waren op weg naar de schoonheidssalon, met complexen over hun uiterlijk zijn ze alle drie vertrouwd. Voor een komedie zijn er wel een paar pakkende bekente nissen. De link met muziek is nooit ver weg. Alle actrices (Mariska van Kolck, Joke de Kruijf en Marleen van der Loo) zijn meermaals genomineerd voor de Musical Award. Ze spe len met verve de bijrollen in el- kaars verhalen, waarvoor leven en lift ook even worden 'uitver groot'. De ontknoping is verras send. Vandaag, Schouwburg Mid delburg, 20.00 uur Mark Foggo staat wereldwijd be kend als dynamische zanger en po- diumdier. Al sinds 1980 geldt hij als kruising tussen Mr. Bean en Iggy Pop als een van de grootste spelers in de ska. Ruim dertig jaar na zijn grote succes Ska Pig weet Foggo nog steeds met zijn snelle, harde en energieke feelgood ska te overtui gen. Voor zijn optreden in De Piek in Vlissingen brengt hij zijn band The Skas- ters mee. De sup port-act wordt ver zorgd door rockabill- lygroep 5-ó-Matics. Zaterdag, De Piek Vlissingen, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48