Kickbokser Anis Karkach wil II O O) CD O 12 ZEELAND Veenstra verliest van John de Wolf Clinic bondscoach KNHS bij De Kroo Marathon opent de inschrijving Martine Westveer twijfelde lang over een overstap naar de Brabantse volleybalclub Symmachia. VOLLEYBAL TRANSFER^ John de Wolf zat gisteravond voor het laatst op de bank bij Spakenburg en bezorgde Rogier Veenstra, coach van ASWH, een vervelende avond. De ploeg van De Wolf won op eigen veld met 2-0 in de eerste ronde van de Toto KNVB-beker. De Wolf sprak gisteren anderhalf uur lang met Dick Advocaat en Cor Pot over een rol als assistent-trainer van Feyenoord. Het lijkt een kwestie van tijd voordat De Wolf Spakenburg verlaat. Godfied Roemeratoe bekerde wel verder met FC Twente. De Tukkers waren met 0-2 te sterk voor de amateurs van De Treffers. Roemeratoe maakte geen deel uit van de basiself. Bondscoach Imke Schellekens-Bartels van de KNHS geeft vrijdagavond 8 november een cli nic voor Zeeuwse KWPN dressuurpaarden bij De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joos- land. Schellekens-Bartels nam deel aan Europese kampioenschappen, wereldkampi oenschappen en twee keer aan de Olympische Spelen. Met Nederland won ze olympisch zil ver in China. Dit jaar maakte ze haar debuut als bondscoach van de ponyteams en children en wist ze de amazones naar persoonlijke re cords te coachen. De clinicavond, die om 19.00 uur begint, wordt ook opengesteld als instruc tiebijeenkomst voor KNHS-instructeurs. De inschrijving voor de Marathon Zeeuws- Vlaanderen gaat in de nacht van 31 oktober op 1 november om 00.00 uur open. Er kunnen maximaal 750 lopers meedoen. Bij de estafet temarathon, die meestal razendsnel is uitver kocht, is de limitiet vastgesteld op 175 teams. De inschrijving gaat op hetzelfde moment ook open voor de Wandelmarathon en de 5 of 10 km. Aan de Wandelmarathon, die om het jaar wordt gehouden, kunnen maximaal 2500 deelnemers meedoen. Inschrijven kan via de website www.marathonzvl.nl/inschrijven. Het marathonweekend is op 18 en 19 april Voetbal Boksen Tennis Martine Westveer pakt zaterdag met De Mori aan Symmachia Roo sendaal voor eigen pu bliek de draad in de competitie weer op. De uit Kapelle afkomstige volleybalster was jarenlang een vaste waarde in het keurkorps van Bok en had een groot aandeel in de opmars van de eerste klasse naar de derde divisie. Een paar jaar te rug bleef ze Bok na een flirt met Symmachia Roosendaal trouw. Eind vorig seizoen stapte de aan- valster wel uit haar comfortzone. Als passer-loper is ze in Brabantse dienst op zoek naar haar top. ,,Ik wil zien wat er in me zit.'' Martine Westveer (27) debuteerde op vijftienjarige leeftijd in de hoofdmacht van Bok en leek voor altijd met de dorpsclub verbon den. In de vroege lente van dit jaar besloot ze van club te veranderen. Helemaal los van Bok is ze overi gens niet. Westveer is nog altijd lid van het bestuur en vooral be last met ondersteunende activitei ten. ,,Ik weet niet hoe lang dit uit stapje duurt'', vertelt ze over haar besluit om in Brabantse dienst te gaan spelen. ,,Als het bevalt, blijf ik langer. Maar misschien is het maar voor één jaar. Dan is het mooi ge weest dat ik het geprobeerd heb. Met dat in het achterhoofd ben ik bestuurslid gebleven." Degraderen Bok degradeerde aan het eind van vorig seizoen naar de promotiek lasse. De Moriaan Symmachia Roosendaal deed een stapje terug uit de tweede divisie. Martine Westveer had toen al de knoop doorgehakt en haar jawoord aan de Brabantse club gegeven. ,,Twee jaar geleden had ik een dubbel ge voel bij onze promotie naar de derde divisie'', vertelt ze. ,,We werden kampioen, na een battle met het tweede van Roosendaal. Hun beste speelsters moesten ge regeld met het eerste mee, waar door ze punten verspeelden. Ik twijfelde toen en vroeg me af of wij een leuk jaar zouden krijgen in de derde divisie. Ik heb een paar keer meegetraind in Roosendaal, maar ben bij Bok gebleven, omdat Stephanie van der Eijk en Marjet Struijk kwamen (van VVS'92). Ik vond ons daardoor zóveel sterker, dat ik het met Bok wel in de derde divisie wilde proberen.'' Krijn Verlek, die met Jos van der Pluijm de technische staf van het keurkorps bij de vrouwen vormt, legde in het voorjaar contact met haar. ,,Hij was komen kijken en belde me met de vraag of ik mee wilde trainen. Ik had zoiets van: er is iemand die potentie in me ziet. De trainingen gaven me een goed gevoel. Ik haalde er zóveel voldoe ning uit. Ik was elke keer kapot, dat was lang niet gebeurd. Nee, ik heb dat nooit echt bewust gemist, omdat ik altijd alles gaf. Maar nu voelt het toch anders. Met twee trainers ben je in een groep van vijf, zes man steeds bezig. Met meer mensen van hetzelfde ni veau worden er weinig fouten ge maakt. Dan ligt een oefening wei nig stil.'' Ongeslagen De Roosendaalse équipe is in de beker en competitie nog ongesla gen. ,,Ik vind onze spelverdeelsters heel goed'', zegt Westveer, die nog geen basisplaats heeft afgedwon gen. ,,Bij Bok scoorde ik veel en was ik één van de hoofdaanval- sters. Hier ben ik nog niet heel erg dreigend in de aanval. Ik kan er de vinger niet goed op leggen'', zoekt ze naar een oorzaak. ,,Is het de af stemming met de spelverdeelster? Heeft het met onzekerheid te ma- strijd. Er vechten na mij ook echt grote namen, zoals Ismael Lazaar en Nordin Ben Moh.'' Die grote namen vormen het sluitstuk van Enfusion Live, terwijl Karkach rond 20.00 uur in de ring zal staan tegenover de Turk Kutuk. ,,Hij is al wat langer op het hoogste Veel mensen uit Vlissingen komen mee. Dat doet me goed. niveau actief en ik kom net kijken'', zegt de ambitieuze Karkach. ,,Maar ik heb hard getraind, weet wat ik kan en stap zaterdag vol vertrou wen de ring in. Het is een mooie kans om te laten zien wat ik kan.'' Het enthousiasme in zijn stem is hoorbaar als Karkach over zijn aan staande partij praat. In de Lotto Arena wil de jongeling zijn vierde profzege op rij boeken. Niet het minste decor dus. ,,Er kan in totaal 6000 man in'', weet Karkach. ,,Ik heb gehoord dat het voor ongeveer 90 tot 95 procent uitverkocht is. In de kickboksschool van mijn vader zijn ook 80 kaarten verkocht. Veel mensen uit Vlissingen komen mee. Dat doet me goed. Het voelt daarom als een soort van thuiswed- donderdag 31 oktober 2019 SPAKENBURG NIEUW- EN SINT JOOSLAND TERNEUZEN 2020. Trainer Henk de Jong van SC Cambuur re ageerde dinsdagavond voor de camera van Fox op het uitvallen van het licht tijdens de be kerwedstrijd tegen Goes. ,,Ze hebben geluk kig alle frituurpannen en het scorebord uit gezet en toen kwam het weer goed'', aldus De Jong. ,,Het was ook vervelend voor de club (Goes). De mensen zijn hier erg sportief en er ligt een mooi veld. Ik ben blij dat we de wed strijd uit hebben kunnen spelen, ook voor Goes. En ook voor ons natuurlijk, anders moet je weer terug naar Leeuwarden en later nog een keer terugkomen." Gedurende de afgelo pen weken deden zich vaker problemen voor met de lampen rondom het hoofdveld. De ka bels konden de hoeveelheid ampère niet aan. GO 04 Adrie Koster heeft met Wil lem II de tweede ronde van de Toto KNVB-beker bereikt. De oe- fenmeester uit Zierikzee zag zijn ploeg met 0-4 winnen bij HV CV Quick uit Den Haag. 5 Boxing Goes viert zaterdag zijn 5-jarig be staan. Ter ere hiervan wordt er een boks- training gege ven door oud- wereldkampi oen en drievou dig Nederlands kampioen Don Diego Poeder. 2 Tennisster Bente Bierma uit Koudekerke werd gisteren uitgeschakeld op de Tel Aviv Open. Ze ver loor in twee sets kansloos van de als tweede ge plaatste Sa- brina Kalanda- rov: 2-6 2-6. Westveer stapt uit Peter van Kouteren Goes Martine Westveer in actie voor Symmachia. foto pix4profs/iman fase Anis Karkach -Anis Karkach Vlissingen Kickbokser Anis Karkach (23) neemt het zaterdag tijdens En fusion Live in Antwerpen op tegen de twee jaar oudere Engin Kutuk. De Vlissinger is vastbera den zijn zesde profzege te boe ken. Stefan Maas a Wandelmarathon in Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40