Brief e aan Loes Overval Hrieps: zesde verdachte Weer cocaïne tussen bananen in Vlissingen 2 WILLEM VAN DAM Column Edelachtbare Vrouwe, beste Loes, Gefeliciteerd met je benoe ming tot burgemeester van Noord-Beveland. Uit de reacties begreep ik dat sommigen je ver trek uit het Goese stadskantoor zeer betreuren. Laat ik maar meteen open kaart spelen: ^k heb geen traantje hoeven te plengen. je al druk doende bent met het op ruimen van je huis. Een hele klus, lijkt me, want er moeten nogal wat dossiertjes bij je rondslingeren. Ik heb het even opgezocht: je was wethouder van Financiën, Verkeer en Vervoer, Binnenstad, Openbare Werken, Recreatie en Cultuur Communicatie en City Marketing. Eigenlijk was je dus een beetje de baas van Goes. daadkracht wordt geroemd, je erva- ring, je overtuigingskracht én je hebt de afgelopen tien jaar een aan tal mooie projecten opgepakt. Maar aan de andere kant: Weet je nog? Jouw voornemen om ons dorpshuis te sluiten? Ging dankzij massaal verzet van de dorpsbevolking gelukkig niet door. Weet je nog? Dat je het een goed plan vond ons dorp vol te plempen met vakantiewoningen? Weet je nog? Dat je het geen pro bleem vond als de start- en lan dingsbaan van vliegveld Midden Zeeland in de richting van ons dorp wordt verlegd om de bouw van nog eens enkele honderden recreatie woningen langs het Veerse Meer mogelijk te maken; kunnen die va kantievierende Belgen en Duitsers ongestoord op hun terrasjes hun biertjes drinken, terwijl wij gek worden van al die vliegtuigjes die ons rond de oren vliegen. Bedankt Loes. PS. O Peeland, let op u saeck. Met een beetje pech wil jullie nieuwe burge meester ook het krap in de jas zittende Schiphol de helpende hand bieden en landt straks bij Geersdijk de eerste Boeing 747 tussen de peeën met een glunderende Loes achter het cockpit raampje. Met een beetje pech landt straks de eerste Boeing 747 bij Geersdijk DE STELLING Vandaag: Ik ben dat gestaak beu Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL JONGEREN HEEEEN GEHOORSCHA&E Chauffeurs grijpen man met mes Axelaar beroofd en mishandeld in auto Neeltje Jans Conferentie over schelpdieren De man werd om 11.00 uur op straat aangehouden. Hij is voor verder on derzoek en verhoor naar een poli tiecellencomplex gebracht. De po litie onderzoekt zijn precieze aan deel in de overval. In zijn woning werd onder leiding van een rech- ter-commissaris door agenten ge zocht. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten. De man heeft zo genaamde beperkende maatregelen opgelegd gekregen. Vanwege on derzoeksbelang worden zijn iden titeit en andere omstandigheden later bekendgemaakt. Het voorarrest van een 22-jarige man uit Goes die vastzit op verden king van betrokkenheid bij de over val is met dertig dagen verlengd. De man moet dinsdag voor de recht- bank in Middelburg verschijnen tij dens een pro-formazitting, net als een 24-jarige man uit Vlissingen die sinds 1 augustus achter de tra lies zit. Welke rol zij bij de overval hebben gespeeld is niet bekend. De verwachting is dat daar dinsdag meer duidelijkheid over komt Overvalauto Naast de twee mannen zit nog een derde man vast: een 22-jarige uit Nijmegen. Hij verschijnt pas begin volgend jaar in de rechtszaal. Een 20-jarige vrouw en een 54-jarige Van de zes verdachten zitten er nu vier achter de tralies vrouw, beiden woonachtig in Goes, werden al eerder aangehouden. Van de één bestaat het vermoeden dat haar auto is gebruikt bij de overval, de ander is de moeder van de 24-ja- rige Vlissinger. Zij wordt verdacht van verduistering en witwassen. De vrouwen zijn nog steeds ver dacht, maar mogen hun proces in vrijheid afwachten. Tijdens een controle werd in een container op een schip 1008 kilo drugs gevonden. Die zat verstopt in dozen tussen bananen. De contai ner was afkomstig uit Ecuador en bestemd voor een bedrijf in Heer- hugowaard. Dat bedrijf heeft, meldt de douane, niks met de smokkel van doen. De drugs, die een straatwaarde hadden van tientallen miljoenen euro's, zijn in beslag genomen en vernietigd. In de Vlissingse haven wordt re gelmatig drugs gevonden. Zo werd twee weken geleden nog 800 kilo ontdekt, ook tussen de bana nen. In juli zat er cocaïne in een vat ananassap. Ook eerder dit jaar en vorig jaar was het al meerdere keren raak. 3 dagen halfpension in het centrum van Valkenburg donderdag 31 oktober 2019 Gisteren las ik in deze courant dat Aan loftuitingen geen gebrek: je Reageer op pzc.nl Gisteren: Het is zielig om herten te eten 1167 reacties TERNEUZEN Een 23-jarige inwoner van Oostburg is dinsdag avond aangehouden omdat hij doordraaide bij het busstation aan de Buitenhaven in Terneu- zen. Hij had een abri ver nield en zwaaide met een mes. Nadat een bus chauffeur het mes had afgepakt, hielden col lega's de man in be dwang. De politie hield de man aan en nam hem mee naar een politiecel lencomplex. Een blaas- en speekseltest wezen uit dat hij onder invloed was van alcohol en drugs. De man wilde bij zijn aanhouding nergens aan meewerken. AXEL Een 21-jarige inwoner van Axel is dinsdagavond in zijn woonplaats mishan deld en beroofd. Hij werd door twee mannen in een auto getrokken en be dreigd met een vuurwa pen. De mishandeling vond plaats tussen 22.30 en 23.30 uur. Nadat het slachtoffer in de Ooster straat in de auto was ge trokken, reden de man nen met hem naar een parkeerplaats in de Zui- velstraat waar de man opnieuw werd mishan deld en bedreigd. Het slachtoffer wist te ont snappen en deed aan gifte. Hij mist zijn horloge en portemonnee. De Stichting Schelpdier conferenties houdt op 16 en 17 januari 2020 een internationale schelpdierconferentie op Deltapark Neeltje Jans. Tijdens de confe rentie worden ervarin gen uitgewisseld met buitenlandse experts op het gebied van schelp- dierkweek. De confe rentie wordt om het jaar georganiseerd. Thema is dit keer: kansen en in novaties in de schelp diersector. Ook wordt een prijs uitgereikt voor het duurzaamste schelpdierbedrijf. De provincie steunt de con ferentie met 6000 euro. De politie heeft gisteren een zesde verdachte aangehouden in het lopende rechercheonder zoek naar de brute woningover- val in Grijpskerke in mei van dit jaar. Drie gemaskerde mannen gingen er toen met de dagop brengst van muziekfestival Hrieps vandoor. Volgens de or ganisatie bedroeg de buit 500.000 euro. Vlissingen De douane heeft vorige week woensdag een grote hoeveel heid cocaïne gevonden in de haven van Vlissingen. Dat is gis teren bekendgemaakt. Martijn de Koning Vlissingen t>AT ZIJN AIRPOISS, PA TRIEST... MIJN GEHOORAPPARAAT ZIE JE TENMINSTE NIET. De cocaïne zat verstopt tussen de bananen. foto douane Hotel Atlanta 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2x4-gangendiner Vele leuke extra's! Tip! Bezoek de kerstmarkten! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2