Verminderde vraag naar zware jeugdzorg nekt instelling in Kortgene Historicus Johan Huizinga Kickbokser Anis Karkach Nooit gehoorde muziekklanken, nooit gezien straattheater. Heel cultureel Nederland keek in de jaren 70 en 80 van de vorige eeuw vol bewondering naar Zeeland. Grote hedendaagse componisten als Morton Feldman en Iannis Xenakis kregen er een podium. Jeugd Muziek Zeeland en later Nieuwe Muziek Zeeland waren onder de bezielende leiding van manager Ad van 't Veer vernieuwend en verontrustend. Ook in 1973 met het festival Muziek Op Straat, toen de Londense Friends Road Show in Goes opzien baarde.zeeland 8 verdient een standbeeld vecht voor 6000 man hoogte gebracht van de sluiting per 31 december. De helft van die groep jongeren heeft de behandeling in middels bijna afgerond en zal bin nenkort uitstromen. Voor de ande ren wordt nog gezocht naar een al ternatieve plek. Mariska Luiten, projectcoördinator van De Vliet hoeve: ,,We bekijken per jongere wat nodig is en gaan dan op zoek naar een andere passende plek." Kopzorgen Deze week werd bekend dat een faillissement van Juzt op het nip pertje is afgewend door een injectie van drie miljoen euro. De organisa tie verkeert al langer in zwaar weer, waardoor al maanden kopzorgen bestaan over de toekomst van De Vliethoeve. Volgens Luiten staat die situatie echter los van het besluit over De Vliethoeve. Dat is het ge volg van een daling in de vraag naar zware jeugdzorg. Gesloten jeugdzorg kan alleen worden opgelegd door een kinder rechter aan jongeren met ernstige gedragsproblemen die tijdelijk niet meer thuis kunnen wonen. Bij De Vliethoeve kunnen jongeren uit de provincies Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland terecht. In het hele land is sprake van een daling in de vraag naar die vorm van zorg, maar volgens Luiten is de afname in de regio zuid het grootst. ,,Dat is het gevolg van landelijk beleid om minder in te zetten op zware zorg." Er zijn ongeveer 50 medewerkers werkzaam op de locatie aan de Gal- gendijk in Kortgene. Dat zijn mede werkers van Juzt en Respont, maar bijvoorbeeld ook personeel dat Het nieuws over de sluiting heeft er bij de medewerkers behoorlijk ingehakt werkzaam is in de beveiliging. Het nieuws over de sluiting heeft er bij de medewerkers behoorlijk inge hakt, vertelt Luiten. ,,Ze waren stil en verdrietig en zochten steun bij elkaar. Wij gaan nu met ze meedenken om elders aan de slag te gaan, bijvoorbeeld in Brabant. Of, als ze dat niet willen, proberen we ze te begeleiden naar ander werk." Toezien Wethouder Anja Slenter van Noord-Beveland maakt zich al sinds het dreigende faillissement van Juzt grote zorgen over de toe komst van De Vliethoeve. Nu blijkt dat haar vrees bewaarheid is gewor den. ,,Onze zorg gaat uit naar de jongeren. Die mogen niet tussen wal en schip vallen en moeten de zorg krijgen die ze verdienen. Daar gaan wij op toezien." It donderdag 31 oktober 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 ZEELAND12 De Vliethoeve eind 2019 dicht Jeugdinstelling De Vliethoeve in Kortgene sluit eind dit jaar de deuren. Belangrijkste reden daarvoor is de verminderde vraag naar zware jeugdzorg. Dit in combinatie met het besluit om gesloten jeugdhulp in te kopen bij een andere partij dan zorg aanbieder Juzt, waar De Vliet- hoeve onder valt, hebben de lo catie de das om gedaan. Zo'n vijftig medewerkers raken hun baan kwijt. Wendy de Jong Kortgene De zeventien jongeren die op de ge sloten jeugdinstelling wonen en hun ouders zijn gisteren op de -Mariska Luiten, projectcoördinator De Vliethoeve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29