O De heilige geest van Aretha 24 MEDIA CULTUUI INTERVIEW HENDRIKS GENEE Vier maanden na de eerste reeks krijgt de talkshow van Wilfred Genee en Hélène Hendriks een vervolg. Café Hendriks Genee, vanaf zondag weer op de buis, is wel aangepast: minder rubrieken, minder gasten, minder haast. ANGELA KIJKT TV Een van de mooiste kwaliteiten van tv is dat ze letterlijk je blik verruimt. Met een druk op de afstandsbediening stap je als kijker een andere wereld binnen. Dat hoeft niet meteen Saoedi-Arabië of China te zijn, het kan ook dich terbij. Neem de daklozenprogramma's van Beau van Erven Dorens. Die hebben me de ogen ge opend. Het is niet altijd hun eigen schuld. Het kan ons allemaal overkomen, met een beetje pech en twee verkeerde afslagen in het leven. Dan is het wachten tot er iemand een arm om je schouders slaat en je optrekt. nieuwe programma De Sleutel en die maakt het de moeder Teresa in mij heel moeilijk. Hij leeft al ja ren op straat, met hond en bok en doucht nooit. Hij wast zelfs zijn handen niet. Alleen al denken aan zijn lichaamsgeur bezorgt me braakneigingen en toch viel ik in de eerste aflevering als een blok voor hem. Hij is welbespraakt, innemend, duide lijk intelligent. Tot hij bedankte voor het huis dat Beau kwam aanbieden. Dat vond ik al onbegrijpelijk en een tikkeltje ondankbaar. Maar goed, dat soort kandi daten moet er natuurlijk ook zijn. Het blijft wel tv, het moet niet te makkelijk en zoetsappig worden. Bovendien vind ik het wel stoer van de makers dat ze het zichzelf elke reeks een stapje moeilijker ma ken. In Het Rotterdam Project met drugsverslaafde Patrick, nu in De Sleutel met alcoholist Sunil en dus ook Rigo, die allebei met complexe psychologische problemen worstelen, zoals een leek kan zien. An ders ontloop je niet, zoals Rigo, al negen jaar je dochter en woon je niet op straat. Met bok. wél besloten het huis te accepteren, maar gedraagt hij zich als een tegendraadse puber. Hij laat zijn bok lekker op bed springen en in huis keutels rondsproeien, terwijl hij nota bene een tuin met schuurtje heeft. Douchen en handen wassen doet hij nog steeds niet. In plaats daarvan breidt hij zijn veestapel uit met een paard, leerde de vooruitblik op volgende week. Ik moest meteen aan die ene af levering van Buren denken waarin Frans Bromet de legendarische vraag stelt: 'Wat dacht u, toen u dat paard naar binnen zag gaan?' dat hij hetzelfde dacht als ik: kansloze missie, steek je tijd en geld alsjeblieft in iemand die het wél op waarde schat, zoals Sjaak. Maar gelukkig voor Rigo kent de moeder Teresa in Beau geen grenzen. Nog niet. Quote van de dag King of Pop rijkste dode Rieu treedt vaker op en talkshow met veel tie relantijnen, wisselende kritieken en lage kijkcij fers. De start van Café Hen driks Genee dit voorjaar was nogal stroef. ,,We hebben zeker ook mooie interviews gehad", stelt Wilfred Genee, ,,maar het was juni, elke week 30 gra den en ook nog eens het WK voetbal voor vrou wen. In zo'n komkommerperiode was het lastig de kijker te bereiken en konden we niet laten zien wat we waard waren." De nieuwe reeks, vier maanden la ter, komt in een tijd waarin er wél nieuws is. Genee: ,,Als we nu niet sla gen, hebben we dat echt aan onszelf te wijten." De kritiek op de eerste se rie uitzendingen: de talkshow zat te vol met gasten, zangers, rubrieken als 'de jukebox' en 'de kijkersvraag', een prominente rol voor de barmannen Niels en Rick en Willibrord Frequin als afsluiter. :e: ,,Ik denk dat de tierelantijnen misschien wat storend waren, door dat het tempo te hoog lag. Daardoor had je als kijker het gevoel dat we haast hadden." Johan, hou nou eens twee uitzendingen je mond over onze talkshow gasten, maar dat betekent niet dat je er al bent. Ik moet me hierin ontwikkelen." ks ,,Nog meer de actualiteit volgen en spar ren over interviewtechnieken. Ik had bijvoorbeeld niet veel ervaring met politici. Zij zijn toch anders getraind dan de meeste mensen. Daar moet je goed mee overweg kunnen." ks ,,Met Jeroen Pauw, die een bedrijfje heeft dat daarin gespecialiseerd is. Dan keken we interviews terug en namen we ze door. Op die manier probeer ik dan technieken bij te leren." genee ,,We hebben allebei geen jour nalistieke opleiding, maar mijn voor deel is dat ik tijdens mijn studie lang bij een lokale omroep heb gewerkt en al elf jaar BNR radio doe. Het kan dat het afgelopen jaar zo nieuw voor je was dat je de materie minder goed kende. Interviewen kun je goed, zoals met Erik ten Hag vorige week. Je luis terde goed, vroeg lekker door." ks ,,Als ik terugkijk naar de vorige reeks, weet ik heel goed wan neer ik klem zat. Voor het interview met Thierry Baudet had ik alles gele zen, maar hij wist precies hoe hij mij uit m'n evenwicht kon halen. Belang rijk is om die situaties te herkennen." :e: ,,De jukebox is eruit, van Willibrord heb ben we afscheid genomen, net als van de barman nen en we zitten met minder gasten aan tafel. Zo dat er meer rust is. Tegelijk moet je je realiseren dat we wel in een café zitten, hè. We maken geen Pauw, geen Jinek. Dit is het uurtje op de zondag avond. Even uitbuiken van het weekend, terugkij ken en vooruit." a ,,In een cafésetting, volkser. Je kunt nog net even het laatste nieuws bespreken. Niet te in gewikkeld, lekker luchtig." a ,,Ik kom uit de sport, uit het voetbal. Nu kwam ik uit mijn comfortzone, want dit is een an der type talkshow. Natuurlijk bereid ik me zorg vuldig voor, lees ik me in en verdiep ik me in de :e: „Grappig dat je dat zegt. Paul de Leeuw komt omdat hij de chemie zo goed vindt. Carlo Boszhard idem dito. En Dick Advocaat zei vorige week nog: 'Die chemie van jullie, die is top'. Maar het is natuurlijk wel zo dat als je elkaar moet leren kennen, je aan het zoeken bent. Met Jan Joost van Gangelen heeft dat ook even geduurd, toch?' ks „Anderhalfjaar. Een duopresentatie, dat kost gewoon tijd." :e: ,,Wat een gast als Art Rooijakkers verve lend deed: hij zei ja en nee, maar vertikte om ant woord te geven. Raakte ik geïrriteerd. Dacht ik: hallo, je bent hier te gast omdat je binnenkort je eigen talkshow hebt, ga je zó doen. Werd ik iets feller. Dat gaat Hélène ook doen, hoor, let op." Haar blik is verlegen, zelfs een tikje angstig, maar wanneer Aretha Franklin aan haar vleu gel de eerste akkoorden aan slaat van Wholy Holy, verdwijnt alle terughoudendheid. Onder een gigantische muurschilde ring van de Verlosser sluit ze haar ogen en zinkt ze weg in de door Marvin Gaye geschreven tekst. Tegen de tijd dat ze arri veert bij What a Friend We Have in Jesus staan het zweet op haar voorhoofd en de tranen in haar ogen. De muziek die haar tot zingen bracht, in de kerk waarin haar vader het woord Gods verkondigde, emotio neert haar nog steeds. Franklin is 29 en heeft al zeventien albums op haar cv als ze in januari 1972 twee avonden achtereen zingt in een kerk in LA. Optredens in volle aanbidding van de Al lerhoogste die zullen lei den tot het best verkochte live gospelalbum aller tijden. Pla tenmaatschappij Warner had toentertijd al hoge verwachtin gen, maar door technische pro blemen bleven de filmrollen in de studiokluis liggen. Pas deze eeuw slaagde men er in om van Amazing Grace een coherente film te maken. Alleen: Franklin was pertinent tegen de open baarmaking ervan. Twee keer ging ze naar de rechter, die het con tract uit 1972 rechts geldig verklaarde. De Amerikaanse pre mière in november 2018 maakte ze niet mee, ze overleed in augustus. Wat haar zo tegenstond aan de op names is lastig te begrijpen. Franklin zingt op de toppen van haar kunnen en lijkt bij kans bevangen door de Heilige Geest. -Stefan Raatgever Gewoon voor mijn huis, terwijl ik lag te slapen Riao Maar toen was daar Rigo uit Tilburg in het Inmiddels heeft hij - we zitten in aflevering 3 - Een blik in de lege ogen van het dier leerde me donderdag 31 oktober 2019 GO MUZIEK De erven van Michael Jack son konden het afgelopen jaar bijna 54 miljoen euro bijschrij ven. De King of Pop was daar mee de best verdienende overleden ar tiest, zo blijkt uit onderzoek van het zakenblad Forbes. MUZIEK Omdat de tickets voor zijn eerste Vrijthof concerten ko mende zomer na slechts één uur uitverkocht waren, kondigde André Rieu gisteren drie nieuwe data aan. De violist geeft extra con certen op 10, 11 en 12 juli. 3 ■u Dennis Jansen /.IV-ii 111 44 Was dat niet te veel? —Wilfred Genee, presentator Wat doe je nu anders? Met wie heb je daarover gepraat? Wat hebben jullie daaraan gedaan? Hélène, jij gaf na de eerste reeks toe dat je nog veel moet leren. Hoe gaan jullie ervoor zorgen dat de chemie tussen jullie nu wel ontstaat? Hendriks ,,Vond je dat die er niet was?" Is half elf op zondagavond niet te laat? genee: ,,Tien uur vind ik zelf iets beter, maar Concertfilm: Amazing Grace - Aretha Franklin —DJ Nicky Romero is verbijsterd over het leegroven van zijn auto, vertelt hij aan RTL Boulevard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24