De hand van trainer Arne Slot Nieuwe koers, waarin ook wordt afgerekend 20 Dick Advocaat aanstellen was één, maar Feyenoord stuurde meteen drie assistenten, voormalig internationals, zonder pardon weg. Het idee: de tijd van pappen en nathouden moet voorbij zijn. Kort Schuurs onderuit in dubbel Demi Schuurs (foto) heeft haar tweede groepswedstrijd op de WTA Finals verloren. De Limburgse dubbelspecialiste was samen met de Duitse Anna-Lena Grönefeld de mindere van de Fran^aise Kristina Mlade- novic en Timea Babos uit Hongarije: 7-5, 6-2. In hun eerste groepsduel hadden Schuurs en Grönefeld nog het als eerste geplaatste duo Sabalenka/Mertens verrast. Honda traint mee bij Vitesse Keisuke Honda (33, foto) traint vanaf van daag mee bij Vitesse. De Japanner zit na zijn afscheid afgelopen zomer bij het Australi sche Melbourne Victory zonder club. De 98- voudig international wil zo snel mogelijk weer voetballen, omdat hij volgend jaar als dispensatiespeler aan de Spelen van Tokio wil deelnemen. Van der Poel verdedigt titel Mathieu van der Poel verdedigt op 10 no vember in het Italiaanse Silvelle zijn Euro pese titel veldrijden. De wedstrijd prijkt op zijn programma voor de komende maand, dat gisteren door zijn ploeg Corendon-Cir- cus werd vrijgegeven. Bekend was al dat Van der Poel zondag in de Superprestige-cross van Ruddervoorde zijn rentree maakt in het veld. Een week later volgt het EK. De afgelo pen twee jaar veroverde de regerend wereld kampioen de Europese titel: in 2017 in het Tsjechische Tabor, vorig jaar in Rosmalen. Flitsen Quote van de dag 'Ik ga niet terug naar PSV. Zoveel is zeker. Ik haat Mark van Bommel niet, maar hij ligt me gewoon niet. En ik hem niet.' Blessure Formule 1 Voetbal Toen Feyenoord het seizoen 2017/2018 afsloot met zeventien punten achterstand en een teleur stellende vierde plek, deed de club leiding één ingreep. Assistent-trainer Jan Wouters kreeg eind april van technisch di recteur Martin van Geel te horen dat hij niet meer terug mocht keren in de Kuip. Twee weken later hield diezelfde Van Geel glimlachend een glas champagne omhoog. Naast hem zat Jean-Paul van Gastel met voor zich een nieuw contract tot 2020 als assistent trainer. Van Geel noemde de ex-international 'een oer-Feyenoorder' en 'een uitste kende veldtrainer'. Het was de veel zeggende reactie van de clubleiding op een slecht seizoen, een beetje opgefleurd met de bekerwinst. De roep bij de achterban om een grote schoonmaak werd genegeerd. Een seizoen later, met Denny Landzaat op de plek van Wouters, finishte Feyenoord op 21 punten achter stand van de kampioen. Clubicoon Willem van Hanegem noemde het varen van die koers vaak 'elkaar al lemaal maar gelijk geven en vooral denken dat het allemaal zo slecht niet is'. Toegegeven, de beleidsbe palers Sjaak Troost (interim tech nisch directeur) en Toon van Bode- gom (president-commissaris) ston den maandag ook niet klaar met een ontslagbrief voor Jaap Stam na de 4-0 tegen Ajax. Als het aan het beleidsbepalende duo lag, was de trainer verder gegaan. Toen Stam eenmaal zelf had opgezegd, ging het in de Kuip opeens snel en rück sichtslos. Op een voor Feyenoord atypische, zakelijke manier werd er hard ingegrepen. Jean-Paul van Gastel had veel te weinig zijn in vloed laten gelden naast Stam. Roy Makaay en Denny Landzaat waren eveneens niet onmisbaar. En een nieuwe start met Dick Advocaat aan het roer verdient dan meer nieuwe gezichten, was het oordeel. En zo werd het rijtje vertrekkers sinds 14 mei 2017, de dag van de laatste landstitel, langer. Sinds die tijd verdwenen onder meer alge meen directeur Eric Gudde, presi dent-commissaris Gerard Hoet- mer, technisch directeur Martin van Geel, hoofdtrainer Giovanni van Bronckhorst en ook Jan de Jong, de opvolger van Gudde. Eeuwige onrust Als het aan een deel van de fana tieke aanhang ligt, is de leegloop nog niet voldoende. 'Tijd voor grote schoonmaak! Koevermans, rot op' stond er gisteren op een spandoek voor de Kuip. Maar Koevermans staat op het punt om tot algemeen directeur te worden benoemd, waar hij nu nog op interim-basis die functie doet. De eeuwige onrust op Zuid, de woede bij de aanhang en opeens de houding van geen mededogen bij de huidige beleidsbepalers zou nieuwe kandidaten voor topfunc ties kunnen afschrikken. Al was het volgens insiders niet die tendens die Robert Eenhoorn er van weer hield om naar de Kuip te komen. Die miste vooral het perspectief. Feyenoord heeft de nieuwe directie bijna op orde. Met Koevermans als algemeen directeur. Frank Arnesen moet de technisch directeur wor den en de rentree van een financi- Een interview in De Voetbaltrainer was er mede de reden van dat Arne Slot bij AZ is gaan werken. In het vakblad verhaalt hij, dan nog in dienst bij Cambuur, over de aanval lende speelwijze van de ploeg. Hij legt minutieus uit hoe dat moet: diepgang zonder bal. Inclusief pijl tjes en stippellijnen. Een voorbeeld van het Spaanse Villarreal wordt er bij gehaald. Typisch Slot, die kijkt overal naar nieuwe aanvalsvormen, ook naar die van Jürgen Klopp bij Liverpool of Pep Guardiola bij Man chester City. De directie van AZ is direct en thousiast door het interview. Slot overtuigt hen vervolgens in een ge sprek. En het heeft goed uitgepakt, die keuze voor AZ in 2017. Hij is er twee seizoenen assistent van hoofdtrainer John van den Brom. Dit seizoen staat hij in Alkmaar voor het eerst met succes op eigen benen. Het hoofdtoernooi van de Europa League is al gehaald, terwijl de voor AZ eerder onoverkomelijke hindernissen als de Kuip en het Philips Stadion nu wél werden be dwongen. Bij Feyenoord wint AZ met 0-3, in Eindhoven zelfs met 0 4. Ondertussen floreren de talenten - Stengs, Boadu, Koopmeiners, Wijndal, De Wit - als nooit tevoren. De transformatie van assistent naar hoofdtrainer verloopt ogenschijn lijk rimpelloos. Slot krijgt het voor elkaar zonder een bijzondere spelerscarrière in de achterzak. Als middenvelder van NAC, Sparta en FC Zwolle was hij goed, maar nooit een uitblinker. De cursus Coach Betaald Voetbal haalde hij na zijn spelersloopbaan wel met twee vingers in de neus als voormalig atheneum-leerling. De weg naar het hoofdtrainerschap van AZ ging via Zwolle en Cam- buur. In Friesland was het heerlijk sparren met evenknie Keizer en di- donderdag 31 oktober 2019 TENNIS UT VOETBAL VELDRIJDEN De voetbalsters van FC Twente zijn uitge schakeld in de Champions League. Na de uitnederlaag bij Europese grootmacht VfL Wolfsburg (0-6), verloor Twente gisteren op eigen veld opnieuw: 0-2. Bianca Andreescu heeft door een knie blessure opgegeven bij de WTA Finals. Na Naomi Osaka is ze de twee uitvaller. In de Spaanse competitie bleef Valencia- Sevilla zonder winnaar: 1-1. Oud-PSV'er Luuk de Jong zat op de bank bij Sevilla. -PSV'er Derrick Luckassen, dit seizoen uitgeleend aan Anderlecht Emmen-verde- diger Nick Bak ker is succes vol geopereerd aan zijn knie. Bakker scheurde eind september tegen ADO voor de derde keer in zijn loopbaan een kruisband. Het is onzeker of hij dit seizoen nog speelt. Max Verstap pen (22, foto) rijdt zondag in Amerika zijn 100ste race in de Formule 1. Verstappen debuteerde in 2015. Hij won tot nu toe zeven GP's. De eerste was in Spanje in 2016. 14 Het Mexicaanse Veracruz heeft na 14 maanden weer eens ge wonnen. Oud- Feyenoorder Kazim-Ri- chards maakte tegen Puebla het enige doel punt: 1-0. Feyenoord is Mikos Gouka Rotterdam J Na het opstappen van Jaap Stam (midden) greep Feyenoord rücksichtslos in. Ook voor Denny Landzaat (links) en Jean- Paul van Gastel is geen plek meer in de technische staf. FOTO PIM RAS AZ swingde de afgelopen weken naar de tweede plaats op de eredivisieranglijst. Met een on ervaren trainer van 41 die naar voetbalwedstrijden kijkt als een röntgenfoto. Henk Lankester Rotterdam O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20