Bedreiger Wilders: 'Ik stopte de cartoons' 7 iPhone 5 wordt onbruikbaar zonder update De Sint is al bijna weer in het land. Maar wat moeten we in een tijd van Netflix en Spotify op ons verlanglijstje zetten? „Nostalgie speelt juist dit jaar een belangrijke rol in onze cadeaukeuze.'' Die zak van Sinterklaas, wat zit daar nog in te genwoordig? Met boe ken, cd's en dvd's hoeft de Sint niet meer aan te komen. En spelletjes? Met borden, dobbelstenen, nepgeld en speel kaarten? Echt verleden tijd nu hele volksstammen aan beeldschermen gekluisterd zitten. Zou je zeggen. Niets van waar, weet Carolien van Brakel, speelgoedexpert van bol.com. „Nostalgie speelt dit jaar een belangrijke rol in de cadeau keuze. Ons assortiment telt tien duizenden fysieke spellen en deze vliegen de winkel uit." Klassiekers als Catan, Stratego en Risk zijn zeer populair, maar ook nieuwe bordspellen als Azul en Ticket to Ride doen het erg goed, evenals ouderwets puzzelen. ,,Niet alleen ouderen, maar ook kinderen gaan graag samen om de tafel om dui zend puzzelstukjes in elkaar te leggen'', zegt Van Brakel. Bol.com heeft 21 miljoen artikelen in de winkel liggen en ziet trends snel terug in de data. Ook klassiek speelgoed is vol gens Van Brakel terug van wegge weest. ,,Barbie, Baby Born en Syl- vanian Families staan deze feest dagen hoog op de verlanglijstjes van kinderen. Merken als Playmo- bil en Lego doen het onveranderd goed. Maar ook de zogeheten ver rassingscadeaus scoren hoog. Vooral bij schoencadeautjes vin den kinderen het leuk om niet precies te weten wat ze krijgen. Bijvoorbeeld de minifiguren van L.O.L. Surprise.'' Naast een hang naar nostalgie en gezelligheid, hebben we volgens bol.com ook oog voor onze Neder landse helden, zoals Max Verstap pen. ,,Er is sprake van een ware Max Mania in speelgoedland. Van racebanen en Hot Wheels tot op afstand bestuurbare auto's. Kinde ren kruipen graag in de huid van hun held en bouwen hun eigen 'Zandvoort.'" Cd's kopen we bijna niet meer, maar langspeelplaten des te meer Ook bij Intertoys merken ze dat gamen zonder scherm dit jaar aan populariteit heeft gewonnen. Maar ook interactief speelgoed dat aan de smartphone wordt gekoppeld en zo tot leven komt, is in op komst. „Vergeet ook Frozen niet. We merken aan de duizenden ver langlijstjes die wij namens Sinter klaas beheren, dat het tweede deel van de Disney-klassieker zorgt voor een grote vraag naar Elsa en Anna-speelgoed.'' De trends voor volwassenen be staan, naast de bekende kookboe- Tt^jg. 10 l Z. 4- CJhx&VHJUAAXr 5". h. 10. tÉuujMtJjUAi. Top 10 Kinderen ken, cadeaubonnen en parfums, uit smartwatches, Google Chro- mecasts, airfryers en elpees. ,,Cd's kopen we bijna niet meer, maar langspeelplaten des te meer. Ook dat heeft weer met de retrotrend te maken", zegt Marjolein Verkerk van bol.com. ,,Maar we zien ook dat onze klanten steeds meer voor duurzaam kiezen. Mooi voorbeeld is de sodastream waarmee je water bruisend kan maken. Dat scheelt een hoop plastic flessen.'' Ruilmarkt Dat duurzaamheid een steeds gro tere rol speelt bij het uitzoeken van sinterklaascadeaus, merken ze maar al te goed bij Recycle Sint, een initiatief van de Amsterdamse Elif Algu. Haar concept: een klein schalige ruilmarkt voor gebruikt speelgoed. Als moeder van twee kinderen merkte Algu dat ook haar kasten uitpuilden met speelgoed en dat het helemaal niet nodig is om elk jaar zoveel nieuwe spullen te kopen. Onder de vlag van Recycle Sint werden vorig jaar 101 ruilmarkten gehouden in alle delen van het land. Er zijn 35.000 stukken speel goed geruild met een markt waarde van meer dan 1 miljoen euro. ,,Allemaal ten gunste van het klimaat, wat ons betreft een stuk beter dan alleen maar kopen, ko pen, kopen'', zegt Carlijn Neelis sen van Recycle Sint. ,,We werken met een waarde- puntensysteem. Een puzzel is bij voorbeeld één punt waard en een fiets twintig punten. Je kunt deze spullen ruilen tegen evenveel waardepunten.'' Neelissen verwacht dat er in november meer dan honderd ruil beurzen worden gehouden. ,,Elke dag komen er meer plaatsen bij. Ook in het buitenland.'' SCHIPHOL Pakistaan Junaid I. is ervan overtuigd dat het zijn ver dienste is dat PVV-leider Geert Wilders een cartoonwedstrijd over de profeet Mohammed heeft afgeblazen. Het zou hem in Pakistan ook een 'positief imago' hebben opgeleverd. ,,Door mijn toedoen is de cartoon wedstrijd gestopt", zei de 27-jarige I. gisteren in de extra beveiligde rechtbank bij Schiphol. Het Neder landse Openbaar Ministerie ver volgt de Pakistaan voor het willen plegen van een terroristische aan slag op Wilders. Junaid werd vorig jaar augustus opgepakt in Den Haag, een dag na dat hij op het Centraal Station daar een filmpj e had opgenomen waarin hij zei Geert Wilders 'naar de hel te willen sturen'. ,,Ik ben op vijf mi nuten van het parlement, ik zal deze missie niet annuleren", zei hij ook in de video, die hij deelde op Facebook. Veiligheid Wilders wilde in het parlement een tentoonstelling houden van spot prenten over de profeet Moham med. De winnaar zou 10.000 euro krijgen. Twee dagen na de aanhou ding van I. gelastte Wilders de wed strijd af. ,,Om het risico van islami tisch geweld te vermijden, heb ik besloten de cartoonwedstrijd niet door te laten gaan. Veiligheid van mensen gaat voor alles", meldde hij toen. Behalve Wilders werd ook de Nederlandse ambassade in Paki stan bedreigd. In de rechtbank hield I. gisteren vol alleen naar Nederland te zijn ge komen om te demonstreren. ,,Het was nooit mijn bedoeling om ie mand van het leven te beroven. Ik heb niks tegen Wilders en ook niks tegen de Nederlandse maatschap pij." Justitie gelooft dat verhaal niet, onder meer omdat I. zijn bagage weggooide, mogelijk een teken dat hij dacht te gaan sterven. Vandaag komt het Openbaar Mi nisterie met de strafeis tegen de Pa kistaan. Geert Wilders heeft aange kondigd vandaag in de rechtbank aanwezig te zijn. CUPERTINO Bezitters van een iPhone 5 opgelet: het toe stel is na 3 november on bruikbaar, tenzij je een up date installeert. Gebruikers die dat weigeren, kunnen niet meer het internet op. Het ou dere toestel uit 2012 verliest op 3 november alle onder steuning voor onder andere de App Store, Maps en andere online Apple-diensten. Web sites bezoeken is ook onmo gelijk. Met het installeren van de update zijn alle problemen opgelost. dinsdag 29 oktober 2019 Dit jaar zitten er ouderwets veel bordspelletjes in de zak van Sinterklaas. foto anp xtra Fifa 20 van de Sint? Leuk, maar liever Risk of Barbie Sanne Schelfaut Utrecht —Marjolein Verkerk, bol.com (aA^iun, 3. SetoMTZitizïcX lo. CMUouuJhl*, 7. 0-OOA, wthXLdAlM&As Bron: bol.com J_ Bordspellen Ma" Verstappen speelgoed 2 Barbie °f Baby Bom (of ander klassiek speel<)oed) Jf Lego Hidden Side (of ander interactief speelgoed) y Speelgoed van Fro7en 6 Forfnite WERF J P°kénnon speelgoed 8 Houten speelgoed LO.L Surprise miniFquren (pastelkleur) J 10 Wintendo Switch Bron: bol.com, Intertoys

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7