Lopen in voetspoor van bevrijders 'Klachten over dichte supermarkt op zondag' 12 ZEELAND v afc Al 'f Mtó-Jï 5v - -ï dinsdag 29 oktober 2019 LUSTRUM IN DE GOEDERENLOODS Veel gebeurde er niet op het gebied van techno in Zeeland. Tot Janick Megroot en Eric Clement vijf jaar geleden de handen ineen sloegen. Nu gaan ze als een speer. Onder de naam FIJN Events houden Janick en Eric technofeesten door heel Zeeland en zelfs daarbuiten. Het begon allemaal in het kleine, in middels niet meer bestaande ca feetje Time Out aan de Magdalena- straat in Goes. Janick - toen al ac tief als dj - vond dat het tijd was voor een technofeestje en vroeg de cafébaas of hij dat daar mocht hou den. ,,Het werd een succes'', blikt de inwoner van Heinkenszand te rug. ,,Ik denk dat er twintig men sen waren, maar veel meer pasten er ook niet in. Het was hartstikke leuk.'' Eén van die bezoekers was Eric Clement uit Goes, die eveneens ac tief was als dj. Hij had er ook wel oren naar om het technogenre wat meer op de kaart te gaan zetten. Het tweetal besloot de handen in een te slaan. Het feest werd ver plaatst naar grand café Jersey aan de Grote Markt. ,,Daar konden we veel meer doen met licht en ge luid'', legt Eric uit. In 2014 hielden de twee mannen in Jersey wat ze zelf noemen 'het eerste echt goede technofeest van Goes'. Na een paar succesvolle edities werden de fees ten verplaatst naar discotheek El Toro. ,,In Jersey zaten soms nog mensen te eten als wij al moesten gaan opbouwen, met al het lawaai dat daarbij komt kijken'', legt Eric uit. ,,Dat schuurde een beetje.'' Het 'techno-imperium' van het Bevelandse tweetal groeide daarna «h 'iWtHTWTiMKTrtrr wiMii ih 'i 111 Janick Megroot (l) en Eric Clement bij de Goederenloods, waar het 5-jarig bestaan van FIJN wordt gevierd. foto johan van der heijden snel. FIJN Events houdt nu jaarlijks meerdere feesten in Goes (De Goe derenloods) en Vlissingen (Panta Rhei) en daar kwam Bergen op Zoom onlangs bij. ,,Daar hebben we een bestaand technofeest in poppodium Gebouw-T kunnen overnemen'', zegt Janick. In Studio A58 in Middelburg werd ook een keer een feest gehou den, maar daar mogen dergelijke evenementen vanwege het geluid niet meer plaatsvinden. ,,Echt zonde, want het was een prima lo catie'', vindt Janick. Amsterdam Dance Event Hij en Eric hebben ook al een paar keer een eigen area ingericht op City of Dance in Middelburg. On langs debuteerden ze op het Am sterdam Dance Event. Bijna altijd laten ze een bus rijden, want FIJN heeft inmiddels veel trouwe fans. Het tweetal werkt bij voorkeur sa men met lokale dj's. ,,We kunnen wel allerlei grote namen boeken, maar mijn ervaring is dat de ge middelde Zeeuw daar echt niet harder van gaat lopen'', zegt Eric. In de toekomst willen de twee technoliefhebbers nog verder uit breiden. Misschien richting Roo sendaal, maar het kan ook zomaar Zeeuws-Vlaanderen worden. Een andere grote droom is het houden van een outdoorfestival. ,,Dat is na tuurlijk een risico vanwege het weer, maar het zou fantastisch zijn'', vindt Janick. Maar eerst rich ten hij en z'n kompaan zich op het feest ter ere van het 5-jarig bestaan van FIJN, op zaterdag 14 december in de Goederenloods in Goes. ,,Dat wordt nog veel groter en mooier dan normaal'', belooft Janick. Kaarten voor het jubileumfeest zijn te koop op fijnevents.nl Zoons, kleindochters en neven van de Britse 47 Royal Marine Commando's die in 1944 van het Westkapelse strand naar het gat in de Nolledijk marcheerden, lopen zaterdag in het voetspoor van de bevrijders. Wie wil kan aanhaken op de 17 kilometer lange tocht, die 'Rushing to Flushing' heet. De 47 RM Commando Associa tion houdt de tocht voor de derde keer. Er lopen voornamelijk fami lieleden van de commando's mee, weet Ivo van Beekhuizen van mu seum Het Polderhuis in Westka- pelle. Dat is de uitvalsbasis voor de tocht die langs verschillende res tanten van de Duitse bezetting voert. ,,Mensen willen toch graag zien waar hun vaders, ooms en opa's geweest zijn en over verteld hebben. Soms komen er dan ver halen boven die wij ook nog niet kenden", zegt Van Beekhuizen. Aan de tocht is een geldinzame ling gekoppeld voor 47Charity, waarmee de Association de herin nering aan die special forces bri gade levendig wil houden. Zo'n herinnering wordt zaterdag ont huld in het bijzijn van de Britse deelnemers aan de tocht. Royal Marines Band In Dishoek bij de duinovergang Kaapduinseweg wordt om 11.00 uur het nieuwe monument voor de 47 RM Commando's onthuld en treedt de Royal Marines Band van de Britse marine op. Na de lunch in Dishoek bezoekt het gezelschap om 13.00 uur de Whisky 11-bunker. Daarna gaat de tocht verder naar de herdenkings plaats bij de Oranjemolen in Vlis- singen, Uncle Beach, voor een korte herdenkingsceremonie om 16.00 uur. Vrolijke Tippelaars Van Beekhuizen hoopt dat er meer mensen willen meelopen met de circa dertien Britse gasten die hij verwacht. Enige concurrentie heeft de Association wel: wandel vereniging De Vrolijke Tippelaars verzamelt zaterdagmorgen ook in Het Polderhuis, voor de tweede van haar Memorialtochten die ook het optrekken van de 41 RM Com mando's richting Domburg nalo pen met afstanden van 5 tot 35 ki lometer. MIDDELBURG Zorg ervoor dat tijdens de verbouwing van de AH in Middelburg toch een an dere supermarkt in de stad op zondag open kan zijn. Die op roep doet de LPM aan B en W. Zondag konden Middelburgers voor het eerst geen boodschap pen doen in een supermarkt in hun stad. De LPM zegt daarover 'heel veel klachten' te hebben ge kregen. Voor sommigen is dat lastig, maar er zijn ook mensen die 's nachts werken in ploegen diensten, zegt fractievoorzitter Piet Kraan. ,,Nu moeten al deze mensen enkele weken op zondag per auto naar andere steden om boodschappen te kunnen doen." Middelburg staat alleen winkels in het centrum en op de Mor- tiere toe op zondag open te zijn, supermarkten in de wijken niet. De LPM zegt de zondagsrust te respecteren. ,,Maar het kan niet zo zijn dat die zo domineert dat een groot aantal inwoners gedu peerd wordt." De LPM roept B en W daarom op in de collegeverga dering van vandaag te zorgen dat een andere supermarkt toch open mag. Wat Kraan betreft zou dat de AH aan de Fazantenhof kunnen zijn. Die had de ge meente om toestemming ge vraagd, maar kreeg die niet. VL Vijf jaar technofeesten in Zeeland Rob Paardekam Goes Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63