Toeristentax voor tijdelijke werknemers Nieuwbouw operatiekamers ZorgSaam loopt op schema IN DE REGIO 6 Voorstel in raad Terneuzen Verzetsheld De Witte krijgt erkenning MIJN DORP, MIJN STAD „Laatst hoorde ik dat er alleen al in Sluiskil veertig woningen worden verhuurd aan tijdelijke werkne mers", zegt Meij. ,,Of dat aantal klopt, weet ik niet, maar laten het er iets minder zijn, dan gaat het in heel Terneuzen om een behoorlijk aantal huizen." Meij komt in de gemeenteraad van 7 november met een voorstel om het gemakkelijker te maken toeristenbelasting te heffen voor de verhuur van kamers of woningen aan tijdelijke werknemers. ,,Alle ex tra inkomsten zijn welkom gezien de financiële positie van de ge meente", aldus de VVD'er. Op zijn beurt wil CDA-fractie- voorzitter Jos van Ginneken dat er beter gecontroleerd wordt op de verhuur van kamers, appartemen ten en woningen via internetsites als Airbnb. Hij vindt het oneerlijk tegenover hotel- en campingeige naren dat Airbnb-verhuurders veelal geen toeristenbelasting zou den afdragen. Klein bier Toeristenbelasting is in Terneuzen (nog) 'klein bier'. De opbrengst wordt in 2020 geschat op 191.000 euro. Dat is een schijntje in vergelij king met Sluis dat volgend jaar ruim 4,6 miljoen euro aan toeristentax verwacht binnen te halen. Het tarief is in Terneuzen ook veel lager dan in Sluis, 80 eurocent per persoon per nacht. Sluis heft volgend jaar 1,20 euro voor minicampings tot 2 euro voor hotels en strandslaaphuisjes. Hulst zit op 65 eurocent en haalt daarmee een ton per jaar op. Afgelopen mei gaven de drie Zeeuws-Vlaamse burgemeesters en ZorgSaam-bestuurders offici eel het startsein voor de werk zaamheden. In de tussentijd is er al veel gebeurd, vertelt Zorg- Saam-woordvoerder René Maas. ,,Over twee weken wordt het hoogste punt van de ruwbouw bereikt." De werkzaamheden worden in twee fasen uitge voerd. De eerste omvat de bouw van vier nieuwe operatiekamers. Die komen in een complex dat te gen het bestaande pand aange bouwd wordt. De operatiekamers worden groter dan de huidige ok's en moderner: er komt nieuwe apparatuur in. Als de nieuwbouw klaar is, naar ver wachting in juni, wordt het oude gedeelte aangepakt. ,,Dat wordt opnieuw ingericht." Zo worden de huidige operatie kamers omgebouwd tot verkoe- verruimte, de uitslaapkamer voor na een narcose. De centrale sterili satieafdeling, die bij de operatieka- mers hoort, wordt ook moderner. Op die afdeling worden operatie instrumenten van de twee Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen schoongemaakt en gesteriliseerd. Nu gebeurt dat nog in Oostburg en Terneuzen. Eind 2021 moet de tweede fase klaar zijn. Doordat er in fasen wordt gewerkt, gaan operaties in de tussentijd gewoon door. Pa tiënten merken niets van de wer ken, zegt Maas. De bouw van de operatiekamers maakt deel uit van een groter project, waarbij het zie kenhuis in Terneuzen een algehele opknapbeurt krijgt en ZorgSaam- locatie De Stelle in Oostburg wordt gerenoveerd. TERNEUZEN De Terneuzense oorlogsheld Dirk de Witte (1881 1955) wordt op maandag 11 novem ber geëerd met een herinnerings bord aan de Schuttershofweg in Terneuzen. Dit gebeurt op de plek waar hij vanaf 1914 regelmatig de Duitse viceconsul oppikte en naar het hoofdkwartier in Gent bracht. In de tijd dat De Witte chauffeur werd, was Nederland neutraal en de grens met België afgesloten. De gevreesde dodendraad vormde van Doel tot Sluis een onneembare bar rière. De viceconsul had echter vrije toegang tot België en daarmee ook De Witte. Hij kreeg zelfs een Duits uniform. Hij begon te werken als spion voor de Belgen en voorzag hen van informatie over grensversterkingen en troepenverplaatsingen. Na drie jaar dreigde hij ontmaskerd te wor den en vluchtte terug naar Zeeuws- Vlaanderen. Nu, bijna honderd jaar later, krijgt hij erkenning voor zijn werk. De onthulling van het herin neringsbord vindt op 11 november om 14.00 plaats in het bijzijn van zijn 83-jarige kleinzoon. Expositie over bevrijding Informatie over de Nieuwe Sluis Expositie Jeroen Ras dinsdag 29 oktober 2019 Terneuzen gaat zo goed als zeker ook toeristenbelasting heffen op de huisvesting van tij delijke werknemers. Het idee voor een toeristentax voor tijde lijke werknemers komt van VVD- raadslid George Meij. De belas ting kan naar zijn idee aardig wat geld opleveren. Harmen van der Werf Terneuzen De bouw van vier nieuwe ope ratiekamers bij ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen loopt volgens planning. De nieuw bouw is naar verwachting klaar in juni 2020. Sophie Stockman Terneuzen RETRANCHEMENT In d'Ouwe Kerke vindt vanaf vandaag de ten toonstelling '75 jaar be vrijding Retranchement' plaats. De expositie geeft een beeld van de mobilisatie, bezetting, bevrijding en wederop bouw van het dorp. De expositie is tot en met 3 november dage lijks te zien. Aanstaande donderdag vormt de tentoonstelling vanaf 15.00 uur het decor voor de uitreiking van het Jaarboek van de Heem kundige Kring met onder andere een interview van Lo van Driel met André Bauwens en Geert Stroo. TERNEUZEN Het projectteam Nieuwe Sluis houdt vanavond een informatieavond over de stand van zaken rond de bouw van de Nieuwe Sluis in Terneu zen. De bijeenkomst vindt plaats in informa tiecentrum Portaal van Vlaanderen aan de Be- neluxlaan 101 van 18.00 tot 21.00 uur. Om 18.30 en 19.30 uur worden al gemene presentaties gegeven. Bouwwerkzaamheden aan de Nieuwe Sluis in Terneuzen. foto pzc TERNEUZEN Jeroen Ras exposeert tot en met 30 november foto's van insecten in de bibliotheek van Terneu- zen. De expositie vindt plaats in het kader van de bibliotheekcampagne 'Nederland Leest' met als thema natuur en duurzaamheid. AARDENBURG Kaai- plein, 08.00 uur: Weekmarkt; Archeo logisch museum, 10.00 uur: Expositie; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open; De Halle, 10.00 uur: Wandelen; BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur: Expositie; Keerdam, 10.00 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; CLINGE Malpertuus, 16.30 uur: Senioren koor; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 14.30 uur: Ladies kermis schieting; HULST De Lieve, 10.00 uur: Volksdan sen; 12.00 uur: Lunchbijeenkomst; 13.30 uur: Prijskaar ten, bridge; 18.30 uur: Taaltraining; Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie; 't Kruispunt, 13.30 uur: Repair café; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.30 uur: Taalcafé; RETRANCHEMENT d'Ouwe Kerke, 13.00 uur: Expositie 75 jaar bevrijding; SINT-JANSTEEN De Warande, 20.30 uur: Gregoriaans koor; TERNEUZEN Vlie gende Vaart, 15.30 uur: Bewegen met veerkracht; Portaal van Vlaanderen, 18.00-21.00 uur: In loopavond Nieuwe Sluis; Rivierenhuis, 14.00 uur: Longpunt ziekenhuis Zorg- Saam; SLUISKIL Het Meu- lengat, 13.30 uur: Kaarten; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum 10.00 uur: Vogelwaarde op stap; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Open. Een beeld van de nieuwbouw bij ZorgSaam. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61