Naar Stavenisse over N286 kan even niet IN DE REGIO 6 Nieuw bedrijventerrein Goes Thools dictee op oude stek BANJAARDSTRAND DUINOVERGANG MIJN DORP, MIJN STAD De belangstelling voor een stek op het nieuwe terrein is volgens wet houder Derk Alssema groot. Zo'n vijftien bedrijven staan al op een nog altijd langer wordende lijst. Dat ze niet morgen al kunnen beginnen met bouwen, is voor deze ondernemin gen geen probleem stelt de wethouder. „Een bedrijf dat zich ergens wil vestigen, De belangstelling voor een stek op het nieuwe terrein is groot -Derk Alssema, wethouder heeft de grond doorgaans niet de volgende dag nodig'', legt hij uit. ,,Het moet eerst allerlei zaken rege len, denk bijvoorbeeld aan het zoe ken van een architect om het pand te ontwerpen." Het nieuwe bedrijventerrein komt aan de westkant van de Del taweg, pakweg tussen het hotel van Van der Valk en snelweg A58. De aanleg ervan is nodig omdat op De Poel momenteel de laatste kavels worden bebouwd. Het vooront werp-bestemmingsplan voor het nieuwe terrein heeft onlangs ter in zage gelegen. Volgens Alssema is een aantal zienswijzen binnenge komen, maar heeft geen van de in dieners bezwaren tegen de aanleg van het terrein op zich. ,,Het ging bijvoorbeeld om een zienswijze van de provincie, die aandacht vroeg voor de groene inrichting van het terrein. De gemeente Borsele vroeg aandacht voor de veilig heid van de fietsers." Fietstunneltje Veel inwoners van de gemeente Borsele fietsen langs het toe komstige terrein als ze naar Goes gaan, on der wie veel middel bare scholieren. Om hun veiligheid te waarborgen is al een fietstunneltje voorzien op het punt waar het (vracht)verkeer straks het bedrijventerrein oprijdt. Dat is aan de westkant van Hotel Goes. Nadat ook het ontwerp-bestem- mingsplan, met wat kleine wijzi gingen, nog ter inzage heeft gele gen, hoopt Alssema dat de gemeen teraad in maart definitief een klap geeft op de aanleg van het nieuwe terrein. Daarna neemt de gemeente nog wat tijd om onder meer de grond bouwrijp te maken en wegen aan te leggen. Eind volgend jaar moeten de eerste ondernemers hun stuk grond in handen krijgen. pi'-wv:-uy %- H -"If - SINT-MAARTENSDIJK Auto verkeer dat normaal over de N286 tussen Sint-Maartensdijk en Sta- venisse rijdt, moet de komende twee weken omrijden. Vanwege de aanleg van een fietspad en werk aan een waterloop is de weg afgesloten tussen de Oudelands- eweg en de Hoge Kadeweg. Het fietspad, dat ter hoogte komt van de Keizersweg, komt verder van de hoofdrijbaan te lig gen. Ook wordt het pad breder gemaakt waardoor fietsers elkaar straks makkelijk vanuit twee richtingen kunnen passeren. Fietsers worden tijdens de werk- zaamheden - gescheiden van het autoverkeer - omgeleid via de hoofdrijbaan. Een eindje verderop, bij de Eer ste Dijk, worden twee duikers vervangen door één nieuwe dui ker. Voor het vervangen moet de weg opengebroken worden. Daarom is dat deel van de Provin- cialeweg tijdens de werkzaamhe den volledig afgesloten voor ver keer. Fietsers worden aan de westzijde van de Provincialeweg omgeleid. Doorgaand autover keer van en naar Stavenisse wordt via Sint-Annaland omge leid. Expositie in 't Kunstuus Viering 75 jaar bevrijding Carillon-estafette dinsdag 29 oktober 2019 BE 'Uitgifte kavels eind 2020' Ondernemers die zich willen vestigen op het nieuwe Bedrij venterrein Deltaweg in Goes moeten nog een jaar geduld hebben. De gemeente denkt eind 2020 de eerste kavels te kunnen uitgeven. Rob Paardekam Goes v: k' KAMPERLAND Zand in plaats van ondoor dringbaar struikgewas. Een brede trap die uit nodigt om naar boven te klimmen. De duin overgang vanaf de parkeerplaats achter het Banjaardstrand ondergaat een complete ge daanteverwisseling. Door de parkeerplaats en de overgangen aan te pakken wordt het een stuk beter zichtbaar dat achter al die duin doorn de Noordzee ligt. De opknapbeurt maakt deel uit van van een groot project om het Banjaardgebied veiliger, toegankelijker en uitnodigender te maken. Rond de jaarwisse ling moet alles klaar zijn. Op de langere termijn wordt voor het hele Banjaardgebied en de Veerse Dam nog een groter toekomstplan ge maakt waarin onder meer de verschillende functies van de stranden worden vastgelegd. FOTO MARCELLE DAVIDSE OUD-VOSSEMEER In dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer is vrijdag avond de tiende editie van het Thools dictee. Daar mee keert het taalevene- ment terug naar de plaats waar het de eerste vijf jaar werd gehouden. Het dictee wordt voorgele zen door Bas Quist van brasserie Huys van Roos evelt. Het thema blijft tot vrijdagavond geheim. Het taalevenement begint om 19.30 uur. Aanmelden kan via thoolsdictee.nl. HEINKENSZAND Vijf amateurkunstenaars exposeren hun acryl- schilderijen tot en met 16 november in galerie 't Kunstuus. Bezoekers zijn op woensdag, don derdag en vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur, op vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op za terdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur welkom. GOES Vandaag om 14.32 uur is het exact 75 jaar gele den dat de Canadezen de Grote Markt van Goes bereikten. Hier mee was de bevrijding van de stad een feit. De gemeente Goes be steedt op verschillende manieren aandacht aan deze bijzondere dag. Zo is er voor de hele dag een programma samen gesteld dat terug te vin den is via goes.nl. THOLEN Om te herdenken dat Nederland 75 jaar gele den werd bevrijd, houdt de Koninklijke Neder landse Klokkenspel Ver- Beiaardier Gerard de Waardt. foto marcelle davidse eniging woensdag een carillon-estafette. Beiaardier Gerard de Waardt bespeelt van 11.00 tot 12.00 uur het carillon van de stadhuis toren in Tholen. Van 13.00 tot 14.00 uur be speelt hij het carillon in de kerktoren in Sint Maartensdijk. Het be treft een muzikale terug blik op de meidagen van 1945. GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Diverse locaties, vanaf 10.00 uur: Herdenking 75 jaar bevrijding Goes; Wijkcentrum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; 't Beesd, 13.30 uur: PoëzieRe- vue door jongeren van het Ostrea Ly ceum; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Acti viteiten voor senio- ren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND Bibliotheek, 14.15 15.45 uur: Babybieb, lezen met je baby op schoot KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; De Vroone, 19.30 uur: Bijbellezing KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Activiteitenmiddag voor senioren RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal senioren WAARDE Dorpshuis MeerWaarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59