EVEN 'IN' JEZELF ZIJN STABAT MATER GLORIA "Ik ontdekte wat die muziek met je kan doen in zovn historische kerk. Een traan laten, relaxed zijn" Ontvang exclusieve lezerskorting met cadeaucode ADBK19 Bestel tickets op pzc.nl/vivaldi Ontvang exclusieve lezerskorting met cadeaucode ADBK19 Bestel tickets op pzc.nl/barok PERGOLESI VIVALDI Italiaanse barok Neem plaats rondom de musici Ga naar pzc.nl/beleefklassiek 5. Commerciële bijlage 29 oktober 2019 Je leven omgooien, een gelukkiger mens worden, dat doe je natuurlijk zelf. Maar steun is welkom. Langzaam ontdekte Anita Taks de waarde van klassieke muziek. „Die heeft me nog beter leren luisteren. In het moment zelf te blijven." Even niet denken aan wat onlangs allemaal fout ging, of aan wat er nog moet gebeuren, morgen, overmorgen: wie een burn-out heeft, zoals Anita Taks (56) een paar jaar geleden, kan dat goed gebruiken. Partner Rein, drukbezet ondernemer, wist wel hoe hij dat aan moest pakken: elke dag zat hij een uur in bad met klassieke klanken op de achtergrond. „Ja, een uur. Elke dag. En nog altijd, haha. Ik was meer van pop en rock. Bruce Springsteen. Doordat ik dagelijks die klanken hoorde, is er langzaam iets wakker geworden. En daar heb ik veel aan gehad toen ik uit mijn vaste baan stapte." De twee, die in Dongen wonen (vlak bij Tilburg), besloten ook eens live te gaan luisteren. De eerste ervaring was een kerstconcert met Jan Vayne, daarna volgde Bach met sopraan Olga Zinovieva. Taks: „Ik ontdekte wat die muziek met je kan doen in zo'n historische kerk. Een traan laten, relaxed zijn." Ze bouwde intussen een bestaan op als mode-influencer op Instagram (anita_taks36), met nu al 13.000 volgers. „Ik wil 50-plusvrouwen inspireren met mijn fashion- en lifestylefoto's. Altijd een stoere look, trendy gecombineerd met vintage, mooie locaties. Rein en ik gingen naar het Festival Klassieke Muziek in het historische centrum van Elburg, afgelopen juni. Zes dagen in twee weken. We liepen van uitvoering naar uitvoering, meestal van Bach, vaak met dirigent Pieter Jan Leusink en Olga, en maakten dagelijks fashionfoto's op de Veluwe die dan op Instagram verschenen. Nederland is zo mooi. Alles hing met alles samen, ik schreef online ook over Olga en Elburg." Klassieke muziek is voor Anita inmiddels meer dan 'mooi'. „Het is in je emotie zitten. Wisselen van drukte naar even in jezelf zijn, net als Rein doet. Alleen, mijn momenten zijn korter, haha." In Pergolesi's wonderschone Stabat Mater wordt het intense verdriet van moeder Maria vol emotie vertolkt door sopraan Olga Zinovieva en countertenor Sytse Buwalda. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands brengt onder leiding van Pieter Jan Leusink ook het wereldberoemde Gloria van Vivaldi. Beleef deze meesterwerken uit de Italiaanse barok in de mooiste kerken en Het Concertgebouw in Amsterdam. Concertdata vr 24 jan za 25 jan zo 26 jan Marekerk Janskerk Concertgebouw* Leiden 19.30 Utrecht 15.00 Amsterdam 14.15 *Prijzen exclusief 6,95 servicekosten per complete bestelling. **Het Concertgebouw Rang 1 5,- toeslag, inclusief consumpties. U gaat luisteren naar een integrale uitvoering van Vivaldi's Vierjaargetijden waarbij violist Igor Ruhadze zal soleren. Het prachtige Stabat Mater dat de Italiaanse barokcomponist Boccherini componeerde voor sopraan en strijkkwintet is Olga Zinovieva op het lijf geschreven. Tijdens deze concerten zult u een grote interactie ervaren met alle musici. Er is slechts een gelimiteerd aantal tickets beschikbaar. Concertdata za 9 mei Janskerk Utrecht 15.00 zo 10 mei Grote Kerk Den Haag 15.00 vr 15 mei Jh. Bosch Artcenter Den Bosch 19.30 za 16 mei Marekerk Leiden 15.00 zo 17 mei Grote Kerk Alkmaar 15.00 vr 22 mei Martinikerk Groningen 19:30 za 23 mei Laurenskerk Rotterdam 15.00 zo 24 mei Stevenskerk Nijmegen 15.00 *Prijzen exclusief 6,95 servicekosten per complete bestelling. **Het Concertgebouw Rang 1 5,- toeslag, inclusief consumpties. IB Cadeaucode ADBK19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53