PAARS KOFFERTJE p MOSCOW NIGHTS "Wat een doorzetter. Ze is cum laude geslaagd in 2008' )*a 2. Commerciële bijlage 29 oktober 2019 Misschien hadden we erbij willen zijn. Even bekijken hoe in juni 2005 de frêle, jonge Olga Zinovieva, geboren in het Siberische Novosibirsk, door de douane gaat, het haar onbekende Nederland in. Ze was er! Rotary Beroemde Russische composities vol passie en hartstocht Musici za 16 nov zo 17 nov za 23 nov zo 24 nov Ontvang exclusieve lezerskorting met cadeaucode ADBK19 Bestel tickets op pzc.nl/moscow Ga naar pzc.nl/beleefklassiek Haar eerste stap buiten Rusland. Niemand die op haar let, de vrouw die veel later roem zal vergaren als klassiek sopraan met groot charisma. Daar is ze op Schiphol. Ze draagt een paars koffertje, 100 euro op zak. In Moskou heeft ze het eerste deel van het conservatorium gedaan, te vergelijken met een bachelor. Haar ambitie is de master te doen aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Dat kan in het Engels. „Ik had een sombere uitstraling", vertelt Olga later. „Dat is in Rusland heel normaal, kijk maar naar de mensen op straat. Het viel me meteen op dat in Nederland iedereen zo vriendelijk was en lachte. Ik was gespannen voor het toelatingsexamen, maar voelde me meteen thuis." Hoe mooi is het om achteraf te zien dat het toeval het zo wilde. Olga heeft in Novosibirsk een vriendin die ook Olga heet, die een Olga in Californië kent die getrouwd is met de zoon van Rola en Edward Hulsbergen, één van hun drie kinderen. De twee krijgen van hun zoon de vraag of ze een jonge Russische zangeres een tijdje onderdak kunnen geven. „Een gok, voor iedereen" zegt Rola, anno 2019 gepensioneerd docente Engels. „Er was voorbehoud. Maar vooruit, als ze op een bepaalde dag om 19 uur bij ons huis even buiten Gouda klaar zou staan... Best een eis. Maar ze was er! Onvoorstelbaar, geen Nederlands, slecht Engels, ze vond de weg. Ze had een sterke wil." De communicatie is lastig. Rola wil weten wat voor iemand Olga is en vraagt of ze iets wil zingen. „Ze zong. Zó mooi, ongelofelijk. Tranen in m'n ogen." Olga wordt toegelaten in Den Haag, Edward helpt haar met de vele formaliteiten. En dan: de financiering. Rola en Edward zijn 'goededoelentypes'. „We besloten te investeren in deze jonge vrouw, die ook nog eens heel sociaal bleek en enorm gedreven. Ze oefende op onze zolderkamer. Ik zing ook weieens, op een ander niveau natuurlijk. In de buurt hoorden ze het gezang. Goh, wat is Rola vooruitgegaan, dachten ze." Olga is tamelijk verlegen, maar weet heel goed wat ze wil en is sociaal vaardig. Haar Engels gaat vooruit dankzij Rola, die haar ook Nederlandse les geeft. In haar tweede jaar gaat ze bij vrienden in Den Haag wonen en van de Rotaryclub van Rola en Edward krijgt ze een stipendium. Rola: „Wat een doorzetter. Ze is cum laude geslaagd in 2008. We hebben nog steeds veel contact met haar." 'Mijn Nederlandse ouders' noemt Olga Rola en Edward nog steeds. „Ons vierde kind", zegt Rola. Vol passie en hartstocht vertolkt de in Novosibirsk (Siberië) geboren sopraan Olga Zinovieva de mooiste aria's die door haar beroemde landgenoten werden gecomponeerd. Naast de bekende Vocalise van Rachmaninoff kunt u genieten van Rossignol van Alabiev, waarbij de sopraanstem klinkt als een echte nachtegaal. Bijzonder en teder is Maria's Wiegenlied uit Tsjaikovski's opera Mazeppa. Spectaculair en bijna nooit live te horen vanwege de buitengewoon hoge moeilijkheidsgraad, is het Concerto for Coloratura Soprano van Glière. The Bach Orchestra of the Netherlands is voor deze concerten uitgebreid met een volledige blazerssectie en vertolkt werken als Souvenir de Florence van Tsjaikovski en de Romance uit de film The Gadfly van Sjostakovitsj. Vioolvirtuoos Igor Ruhadze soleert in Tsjaikovski's spectaculaire Méditation uit Souvenir d'un lieu cher, Op. 42. Een indrukwekkend programma met een aantal composities dat u bekend in de oren zal klinken en sommige die u wellicht voor het eerst in uw leven hoort! Olga Zinovieva, sopraan Igor Ruhadze, viool The Bach Orchestra of the Netherlands Pieter Jan Leusink, dirigent Concertdata Stevenskerk Janskerk Laurenskerk Concertgebouw* Nijmegen Utrecht Rotterdam Amsterdam 19.30 15.00 19.30 14.15 Prijzen exclusief 6,95 servicekosten per complete bestelling. **Het Concertgebouw Rang 1 5,- toeslag, inclusief consumpties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50