W 4 Tweetal bij moskee beschoten vJk h Door de strikte stikstofregels en grondnormen is het crisis in de bouw. Jelle Coen Bijlsma moet vast personeel ontslaan bij zijn Friese weg- en waterbouwbedrijf. ,,Het is paniek als zelfs wij - ondernemers - gaan protesteren.'' Door een schietpartij bij een moskee in het Zuid-Franse Bayonne zijn gistermiddag twee mannen van 74 en 78 jaar ernstig gewond geraakt. De politie heeft de ver meende schutter, een man van 84, niet veel later aange houden, berichtten Franse media. De vermoedelijke da der werd niet ver van zijn huis in Saint-Martin-de-Seignanx opgepakt. Ooggetuigen had den het kenteken van de auto waarin de dader wegreed, doorgegeven aan de politie. Hierop werd de man geïdentificeerd en vervolgens aangehouden. In zijn auto vonden agenten van de arres tatie-eenheid een gasfles en een vuurwapen. De man was geen bekende van justitie. Hij heeft een bekentenis afgelegd. Hij zou vier schoten hebben afgevuurd op het gebedshuis. Op de plaats delict hebben agenten gasflessen en een jer rycan aangetroffen, ook zou een auto in brand zijn gesto ken. Doel daarvan zou zijn om brand te stichten in de mos kee. Volgens de krant Le Pari- sien gaat het om een oud-poli ticus van het rechts-populis- tische Front National. We krijgen vaker signalen dat in tekortsectoren valse mbo- diploma's circuleren Ziekenhuispersoneel bereid om te staken Medewerkers van ruim de helft van de ziekenhuizen in Nederland zeggen mee te doen aan de landelijke staking op 20 november. Dat maakten de zorgbonden gisteren be kend. Het gaat om 55 zieken huizen die hun deuren slui ten voor niet-spoedeisende zaken. De bonden kondigden de eerste landelijke staking vorige maand aan. Ze deden dat vanwege het uitblijven van een betere cao voor 200.000 medewerkers. Houdtfiscus zich aan wet? Minimumprijs zonnestroom 'Ander militair onderwijs' Hij somt de projecten moeiteloos op. De aanleg van een recy- clingterrein en een zonnepark, het uit baggeren van waterwegen in Friesland, de aanleg van nieuwe natuuroevers in Flevoland, dijk- versterkingsprojecten in Gronin gen: de lijst met gesneefde klussen voor de Friese ondernemer Jelle Coen Bijlsma, algemeen directeur van het gelijknamige bedrijf, is lang. Te lang, zo wordt nu pijnlijk duidelijk: ,,Ik had zo'n honderd vijftig medewerkers, vijftig van hen flexibel, via nulurencontrac- ten en zzp'ers. Hen heb ik de afge lopen maanden al moeten teleur- stellen. En nog dit jaar moet ik voor ongeveer tien vaste mensen bij het UWV ontslag aanvragen. Vanaf december zullen zij geen werk meer hebben. En het zijn stuk voor stuk goede medewer kers, maar ik kan het niet helpen: er is geen werk voor ze." Grote boosdoeners voor Bijlsma - en al die andere bouwbedrijven in het land - zijn de strenge regels rond BAYONNE Ton Heerts, voorzitter MBO Raad BONDEN CDA Een onafhankelijke commissie moet onderzoek doen naar de manier waarop de Belas tingdienst burgers en kleine bedrijven behandelt. Dat vindt regeringspar tij CDA. Het gaat specifiek over de vraag hoe 'mensen met schulden of vermoedens van belastingfraude' worden behan deld. De vraag is of de fiscus zich aan de wet houdt. PANELEN Mogelijk komt er een minimumprijs voor stroom die particulieren met zonnepanelen op hun dak terugleve ren aan het net. Dan blijft het vol gens minister Wie bes aantrekkelijk erin te investeren. SCHANDALEN Schandalen op mi litaire academies zijn het gevolg van structurele proble men in het onder wijs. Ze kunnen niet opgelost wor den met strikter toezicht. Dat stelt Marenne Mei Jan sen van de Rad boud Universiteit. Volgens haar zou het militaire onder wijs zo aangepast moeten worden, dat er ruimte komt voor persoonlijke ontwikkeling. VIERLING B Drie meiden en een knul. Anna, Panna, Anita en Richard Nagy kwamen ter wereld in een kliniek in de Hongaarse stad Debrecan. Het viertal, verwekt via kunstmatige inseminatie, wordt liefdevol verzorgd door verplegend personeel. foto epa 'De boel staat stil, er moeten mensen uit' Niels Klaassen Giekerk dinsdag 29 oktober 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4