Al springend griezelen in Vlissingen IN DE REGIO Veel kamerverhuur via Airbnb 6 BANJAARDSTRAND GEDAANTEVERWISSELING MIJN DORP, MIJN STAD Dat blijkt uit tellingen van het Ken niscentrum Kusttoerisme op basis van de toeristenbelasting en onder zoeksbureau AirDNA. Het gemeen tebestuur gebruikt die cijfers bij het schrijven van de nieuwe visie op toerisme, die er volgend voorjaar moet zijn. Op Zeeuwse schaal stel len de toeristische overnachtingen in Vlissingen nog weinig voor: slechts twee procent van het totale aantal. Een deel van de groei in over nachtingen komt voor rekening van nieuwe hotels en de omvorming van Camping De Nolle tot vakan tiepark Largo Noordzee met 31 va kantiehuizen. Maar van sterkere in vloed lijkt de fikse groei van ver huur via Airbnb in Vlissingen. Telde die site in 2013 nog drie wo ningen, in 2018 zijn er 182 woningen en kamers. Het aanbod via andere verhuursites is nog onbekend, ook omdat er vaak geen toeristenbelas ting wordt afgedragen. Vlissingen biedt toeristen in totaal ruim 4670 slaapplaatsen in 1400 accommoda ties. De meeste bedden staan in ka mers (920 in 410 kamers) en appar tementen (900 in 220 stuks). Het schaarst zijn de 460 bedden in 100 strandslaaphuisjes. De twaalf meetpunten van on derzoeksbureau CityTraffic die sinds ruim een jaar in de stad de passanten tellen, komen samen op 1,2 miljoen bezoekers per jaar. Die komen vooral in het hoogseizoen en rond Pasen. Per maand loopt het uiteen van 200.000 mensen in au gustus 2018 - de maand van Rescue Vlissingen - tot 50.000 mensen in januari 2019. Buitenlandse bezoekers, getra ceerd via de signalen van hun mo biele telefoons, houden zich tradi tiegetrouw het meest op in de bin nenstad en aan de boulevards. Op vallend is ook hun nadrukkelijke aanwezigheid bij de supermarkten, AH XL voorop, en bij de Gamma bouwmarkt. De conclusie is dat veel buitenlandse bezoekers in Vlissingen boodschappen doen, maar buiten Vlissingen overnach ten. Bestedingen De gasten van hotels en b&b's zijn de grote besteders: gemiddeld 80 euro per dag. Huurders van vakan tiewoningen geven dagelijks net geen veertig euro uit. Jachthaven passanten zijn goed voor 33 euro per dag. Het zuinigst zijn de vaste gas ten in hun tweede woningen met 18 euro per dag. In totaal zijn die 375.400 overnachtingen goed voor ruim 17,7 miljoen euro aan beste dingen. Daarvan komt bijna 10 mil joen uit de hotels en 4,5 miljoen uit de particuliere verhuur. Worden de jaarlasten die vaste gasten aan lig plaatsen en vakantiehuizen hebben meegeteld, dan brengen de toeris ten jaarlijks 19 miljoen euro in het Vlissingse laatje. Het zal eng zijn in de trampoline hal van Street Jump Vlissingen tij dens Halloween. Maar bang voor hun laatste sprong hoeven tram polinespringers komend week einde niet echt te zijn, sussen eige naren Pim Bruins en Jasper van den Elsen. Van vrijdag 1 tot en met zondag 3 november staat het Vlissingse trampolinepark in het teken van Halloween. De exploitanten heb ben Hartman Entertainment (vo rig jaar organisator van The Melt down) ingeschakeld om een enge show op poten te zetten. Onder de titel Fright Nights wordt trampo- linespringers de eerste drie dagen van november de stuipen op het lijf gejaagd door diverse enge monsters. Spook en chirurg Onder de engerds 'vertrouwde' ge zichten als een zombie en een spook. Maar ook een chirurg en een non kunnen angstaanjagend uit de hoek komen, beloven Van den Elsen en Bruins. Behalve pro fessionele spoken zijn ook vrijwil ligers en personeelsleden in speci ale 'scary' outfits gestoken tijdens de Halloweendagen. De monsters komen niet alleen - via de skyrider (een attractie met een kabelrail) - uit de lucht vallen, maar staan ook achter de bar. Rookgordijnen, bij- passende muziek en aangepaste verlichting dragen bij aan de sfeer. Maar de monsters kunnen zich ook van een aaibare kant laten zien als leeftijd of angst van de bezoe kers dat vereist, bezweert Bruins. ,,De meeste bezoekers komen uit de bovenbouw van de basisschool. Mochten er kinderen tussen zitten die het te spannend vinden, dan zullen de monsters geen enge stemmetjes en ijselijk gegil laten horen." De openingstijden zijn op vrij dag en zaterdag een uur verlengd tot negen uur 's avonds. Springers kunnen vrijdag van 14.30 tot 21.00 uur griezelen, zaterdag van 11.00 tot 21.00 uur en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Workshop tarot Bijbelquiz Herdenking De herdenking in Westkapelle vorig jaar. Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal VLISSINGEN ZB, overdag: Expositie Cocky van Zanten; Gymzaal Theo Thijs- sen, 16.00 uur: Kleu- tergym; Wijkcentrum Bolwerk: 19.00 uur: Israëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans; Scheldehof, 19.30 21.30 uur: Lezing José van Rijsbergen 'Eigen regie over de laatste levensfase' WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen. <0,0ëh dinsdag 29 oktober 2019 Toerisme groeit in Vlissingen WA Toeristen sliepen vorig jaar 375.400 nachten in Vlissingen. Dat is twintig procent meer dan het jaar daar voor. Ruim 70.000 van die overnachtingen waren in de 182 woningen en kamers die verhuurd werden via de website Airbnb. Claudia Sondervan Vlissingen René Hoonhorst Vlissingen MIDDELBURG De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt morgen een workshop tarot in het Pakhuis 22. In deze workshop maken deel nemers kennis met de wereld van tarot. Aanmelden kan via de website volksuniversi- teitzeeland.nl. MIDDELBURG De jaarlijkse Bijbelquiz van het Nederlands Bij belgenootschap wordt vanavond gehouden in de Ontmoetingskerk. Er zijn twee manieren om mee te doen: individueel of in een team van vijf personen. Individuele deelnemers hoeven zich niet aan te melden. Ook gasten zijn van harte welkom. De quiz begint om 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. WESTKAPELLE Bij de Liberty Bridge bij het Polderhuis worden vrijdag slachtoffers van de Tweede Wereldoor log herdacht. De her denking staat in het teken van de militaire slachtoffers die op 1 no vember 1944 zijn geval len bij de bevrijding van FOTO RUBEN OREEL Westkapelle. De cere monie begint om 11.00 uur. Aansluitend vertrekt de groep naar het mo nument achter de vuur toren waar om 12.00 uur burgerslachtoffers wor- den herdacht die bij de bevrijding en de aanloop daarnaartoe zijn geval len. Kinderen van basis scholen de Lichtboei en de Lichtstraal leggen rozen. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor 50+; Kantine FC Dauwen- daele, 19.30-23.00 uur: Klaverjasclub 't Verzakertje'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'Ama zing Grace'; Ontmoe tingskerk, 20.00 uur: Bijbelquiz NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 20.,30 uur: Michael Weston King Lou Dalgleish brengen 'My Darling Clementine' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Dynamic KAMPERLAND Zand in plaats van ondoor dringbaar struikgewas. Een brede trap die uit nodigt om naar boven te klimmen. De duin overgang vanaf de parkeerplaats achter het Banjaardstrand ondergaat een complete ge daanteverwisseling. Door de parkeerplaats en de overgangen aan te pakken wordt het een stuk beter zichtbaar dat achter al die duin doorn de Noordzee ligt. De opknapbeurt maakt deel uit van van een groot project om het Banjaardgebied veiliger, toegankelijker en uitnodigender te maken. Rond de jaarwisse ling moet alles klaar zijn. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38