Verstappen krijgt standje over gele vlag Staking in Spanje is Krul hoopt op Oranje 25 Limburgse club voorkomt op het laatste moment puntenstraf Federer moet zich afmelden Onder anderen Sari van Veen- endaal (Atlético Madrid) en Me rel van Dongen (Real Betis) ko men vanaf 16 november niet meer in competitieverband in actie. Bij een bijeenkomst tussen vertegenwoordigers van de speelsters en van de clubs kwam het gisteren niet tot een akkoord. De eis van een minimum bruto salaris van 20.000 euro per jaar was al naar beneden bijgesteld tot 16.000 euro, maar ook daar mee gingen de clubs niet ak koord. Bij Norwich City, zijn huidige club, onderscheidde hij zich zondag tegen Manchester Uni ted (1-3 verlies) door twee penal ty's te stoppen. Hij kreeg daarop een appje van Patrick Lodewijks, de keeperstrainer van Oranje, zo vertelde Krul bij Ziggo's Peptalk. ,,Ze houden me in de gaten. Er is vaker contact. Ze zijn blij dat ik weer op het hoogste niveau speel. Ik moet dit gewoon blijven doen en belangrijk zijn voor mijn club. Dan komt het Neder lands elftal hopelijk ook weer.'' Roda JC komt zeer waarschijnlijk toch in handen van tapasgigant Roland Hogenelst en ICT- ondernemer Stijn Koster. De twee willen samen met drie lokale zakenlieden alsnog de Limburgse voetbalclub overnemen. Roland Hogenelst en Stijn Koster hebben gisteravond de KNVB de benodigde garantstelling van ruim 900.000 euro gestuurd. Voormalig Roda-eigenaar Frits Schrouff was om tijd te kopen ook bereid om met die garantstelling over de brug te komen, maar dat bleek uiteindelijk niet nodig. Gisteren was de laatste dag waarop Roda de bankgarantie mocht aanleveren. Anders dreigde de licentiecommissie de club op nieuw te straffen met drie punten in mindering. Eerder kreeg Roda al eens zo'n straf vanwege het be stuurlijke gerommel rond ex- overnamekandidaat Mauricio Gar cia de la Vega. Tegen die sanctie volgt in november nog een be roepszitting. Hogenelst, Koster en de drie lo kale ondernemers zijn mondeling akkoord over de overnamedeal. Wel moet alles nog officieel op papier worden gezet. De vijf nemen sa men het aandelenpakket (79,98 procent) van oud-eigenaar Schrouff over. De overige aandelen blijven in handen van de Zwitserse Rus Aleksei Korotaev (20 procent) en de stichting die het zogenoemde 'gou- Verstappen gaf toe dat hij wist dat Valtteri Bottas (Mercedes) was ge crasht en de gele waarschuwings vlaggen had genegeerd om vol gas zijn ronde af te maken. Het leidde tot een onderzoek van de stewards, die besloten Verstappen een grid- straf van drie posities te geven. De coureur van Red Bull raakte daar door zijn poleposition kwijt. De Limburger zei verder dat hij geen gevaar zag in zijn actie. ,,Ik weet wel wat ik doe, anders zou ik geen For mule 1-wagen besturen. In de kwa lificatie ga je ervoor.'' ,,Ik heb gehoord wat Max zei en zal hem erop aanspreken'', aldus Masi. Hij zal dat doen tijdens de bij eenkomst die de wedstrijdleider voor ieder raceweekeinde heeft met de coureurs. ,,De gele vlag staat op de agenda en ik zal het er een op een met Max over hebben, maar ook alle andere coureurs nog eens wij zen op de veiligheidsregels.'' De gele vlaggen gaan uit zodra den aandeel' beheert (0,02 procent). Hogenelst en Koster nemen alle bei een groter deel van de aandelen, de lokale ondernemers gaan voor een kleiner percentage. In het plan is ook een rol voor de supporters van Roda weggelegd, die ook een deel van de aandelen zouden kun nen overnemen. De hoop van het gezelschap is dat zich later nog meer ondernemers uit de regio melden die mee willen doen. Door de deal met het lokale gezelschap lijkt een volledige overname door de Belgische mediaondernemer Wouter Vandenhaute van de baan. De Vlaamse zakenman was naast het gezelschap ondernemers ook in beeld om in te stappen bij Roda. Dat Hogenelst en Koster nu - samen met een aantal anderen - alsnog in willen stappen bij Roda is verrassend. Afgelopen weekeinde liep Hogenelst, bekend als eigenaar een coureur van de baan vliegt. Ze dienen als waarschuwing voor de andere rijders, die meteen hun snelheid moeten verminderen. Va der Jos Verstappen zei gisteren in het Ziggo-programma Peptalk dat zijn zoon beter niets had kunnen zeggen. ,,Het was weer een goede les voor hem. Hij moet af en toe tijd kopen en zijn mond houden. Eer lijk zijn werkt niet altijd positief in topsport'', aldus de oud-Formule 1- coureur. e Roland Hogenelst en Stijn Koster staan nu garant voor 900.000euro van een restaurantketen La Cuba- nita, nog weg van de onderhande lingstafel. Hij gaf toen als reden dat de financiële en organisatorische chaos bij Roda in zijn ogen te groot was. Nu zich nog een aantal anderen hebben aangesloten, durft de Zuid Hollandse zakenman het klaarblij kelijk toch aan om in te stappen in de club. Hogenelst wil in Roda JC stappen om een nieuw horecacon- cept voor voetbalclubs uit te gaan rollen. In het plan zal hij dan ook de horeca in het Parkstad Limburg Stadion voor zijn rekening gaan ne men. tecgr dinsdag 29 oktober 2019 Ondernemers uit regio redden Roda GO MADRID Een laatste onder handelingsronde heeft niet kunnen voorkomen dat de voetbalsters in de hoogste klasse van het vrouwenvoetbal in Spanje voor onbepaalde tijd in staking gaan. Vorige week werd al aangekondigd dat de competitie zou worden platge legd als niet aan een aantal eisen zou worden voldaan. PARIJS Roger Federer heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Parijs, dat gisteren is be gonnen. De 38-jarige Zwit ser, zondag voor de tiende maal winnaar van het ATP- toernooi van Basel, wil zijn lichaam sparen. ,,Ik ben enorm teleurge steld dat ik me moet terug trekken uit de Rolex Paris Masters'', zei Federer. ,,Ik moet mezelf sparen, omdat ik zo lang mogelijk op de tour wil spelen.'' Federer- komt dit seizoen alleen nog in actie bij de ATP Finals in Londen. ROTTERDAM Tim Krul hoopt nog steeds terug te keren on der de lat bij het Nederlands elftal. Zijn opmerkelijkste wa penfeit in Oranje dateert van 2014, toen hij door bondscoach Louis van Gaal werd ingezet als vervanger van Jasper Cillessen voor de strafschoppenserie tegen Costa Rica in de kwartfinale van het WK. Jimmy Leenders Kerkrade AUSTIN Formule 1-wedstrijdlei- der Michael Masi zal nog voor de eerstkomende Grote Prijs van de Verenigde Staten Max Verstap pen wijzen op het grote belang van de gele waarschuwingsvlag gen voor de veiligheid van de coureurs. De Australiër doet dat naar aanleiding van de opmerkin gen van de Nederlander na de kwa lificatierace voor de Grote Prijs van Mexico. Spelers van Roda JC vieren een overwinning in de Keuken Kampioen Divisie, eerder dit seizoen. foto marcel van hoorn Pieter Nieuwenhuis en Stijn Koster bij Roda JC, afgelopen vrijdag. Naast Koster zit Roland Hogenelst. foto bas quaedvlieg Max Verstappen reed in Mexico vol door terwijl er met gele waarschuwingsvlaggen werd gezwaaid. Hij wordt er nu op aangesproken. foto getty llvaii iinm. li: Willi illl11 jiB-iiilaii llianiMinSSIIRlM MBriiiaSiü!! IIIFAHlWIfiülllfl lumiwj.V.-ivi liiliuiinmill

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25