zijn leven, neemt Ajax bij de hand 'Er was geen ruimte om Jaap over te halen' 23 op, naam van Dick Advocaat zingt direct weer rond als opvolger Dest kiest voor Team USA diende Stanley Brard teruggehaald om rust te creëren. Coördinator medische staf René Dannenburg verdween eveneens, Feyenoord loste ook zijn vertrek intern op. Het is in Rotterdam zoals voormalig trainer Fred Rutten geregeld zei 'te vaak pleisters plakken'. Dat zal nu niet anders zijn. Dick Advocaat is immers dé kandidaat om Stam op te volgen. De 72-jarige Hagenaar verkocht Feyenoord eer der nog een resoluut 'nee'. Hij deinsde begin van dit jaar terug toen er in Rotterdam een heel ne gatieve teneur over zijn op handen zijnde aantreden ontstond. Als Feyenoord nog iets wil dit seizoen, is dit wel het moment voor een koerswijziging. De club zit nog in het nationale bekertoernooi, zonder overigens één wedstrijd in actie te zijn gekomen. Overwinte ring in de Europa League is nog al tijd mogelijk, zeker als de ploeg thuis Young Boys en Rangers weet te kloppen. En in de competitie moet een sprong naar plek 4 of 5 nog altijd tot de mogelijkheden be horen. Advocaat pakte eerder interim- klussen aan bijFC Utrecht en Sparta en in de Kuip denken ze dat hij met zijn aanstekelijke enthousi asme iets los kan maken in Rotter dam. Het negatieve sentiment rond hem is inmiddels grotendeels ver dwenen na de erbarmelijke start van Feyenoord dit seizoen. Het is ook zo'n beetje het enige negatieve sentiment dat is omgedraaid de laatste maanden. TROOST rij. Tijdens het verblijf van Blind in Engeland ontstond er echter een prijzendroogte in de hoofdstad. En dat hield weer op toen Blind begin vorig seizoen opnieuw het Ajax- shirt aantrok. Ondergrens ,,Het voelt goed om belangrijk te zijn voor het team en die waarde ring te krijgen'', zegt Blind. ,,Ik pro beer elke wedstrijd vanuit de on dergrens van een 6,5 te spelen. Dat is echt mijn insteek. Zorgen dat ik mijn basisniveau haal, door mijn taken uit te voeren, en dan kan je vanuit daar doorstoten naar een ho ger cijfer. En tegelijkertijd het team helpen. Rust uitstralen is daarbij belangrijk, helemaal voor een cen- trale verdediger. Ook op de mo menten dat het even niet loopt.'' Die momenten zijn schaars. Na afgelopen weekend zit Ajax in een zetel. Het gat met zowel PSV als AZ en Vitesse is na elf speeldagen al op gelopen tot zes punten. Bovendien heeft de club een veel beter doel saldo. ,,Met Siem de Jong had ik het er zondag na afloop van de Klassie ker over: dit is de eerste keer dat wij een gat hebben voor de winterstop in ons voordeel'', zet Blind de hui dige verschillen in historisch per spectief. ,,Dit zijn ook wij niet ge wend. Ik ben dan ook de eerste om te zeggen dat we er nog lang niet zijn. In het verleden heb ik zelf in ploegen gespeeld die tien punten wisten goed te maken, zelfs een keer dertien punten, en in die sei zoenen had PSV ook een sterke se lectie als koploper.'' Van jager tot prooi. Het is in dit jaargetijde even wennen in Am sterdam, maar Blind waakt direct voor gemakzucht. Het moeizame duel met hekkensluiter RKC zit bij hem nog te vers in het geheugen. ,,Wij worden kampioen tegen de middenmoot of mindere ploegen'', legt Blind uit. ,,In de toppers weten we dat we er staan, maar juist in die andere duels moeten we alert zijn. Als wij op ons best spelen, kunnen we ook wel een keertje een misstap begaan, maar dan is die kans ge woon heel klein. Dat bedoel ik ook met dat we zelf onze grootste te genstander kunnen zijn.'' GEEN ORANJE dinsdag 29 oktober 2019 A Jaap Stam staart voor zich uit in de Johan Cruijff Arena. De af straffing bij Ajax was voor hem de laatste druppel. FOTO BSR AGENCY ROTTERDAM Het ver trek van Jaap Stam als trainer van Feyenoord kwam voor technisch directeur Sjaak Troost ondanks de slechte re sultaten toch als een verrassing. „Jaap had niet meer het idee dat hij de boel vlot kon trekken'', zegt Troost, die op een ander vlak duidelijkheid be looft. „Over een paar weken presenteren we een nieuwe directie.'' Vlak voor de verloren wedstrijd tegen Young Boys sprak Troost nog uitgebreid met Stam. ,,Hij uitte toen al wel zijn zorgen. Kan ik Feyen- oord nog beter laten voetballen? Hij toonde zich toen kwetsbaar. Het was achteraf een eerste signaal.'' Twee wedstrijden ver der is het huwelijk tus sen Stam en Feyenoord toch echt over. Na kans loze nederlagen tegen Young Boys en Ajax. Troost: ,,Hij meldde me dat hij het niet meer zag zitten. Dat was een vrij kort gesprek. Jaap was duidelijk. Er was geen ruimte om hem over te halen. Zo is Jaap. Het was voor hem een op telsom van de laatste weken. En de nederlaag tegen Ajax was ook niet niks, hè. Maar als het aan ons had gelegen was hij nu nog de trainer van Feyenoord ge weest.'' En nu? ,,We gaan zorg vuldig op zoek naar een opvolger. Voorlopig staat de huidige staf met Jean-Paul van Gas tel en Denny Landzaat voor de groep.'' Over de toekomst van assistent Said Bakkati, een ver trouweling van Stam, is nog geen duidelijkheid. Daley Blind heerst in de de fensie van Ajax. FOTO BSR AGENCY AMSTERDAM Sergino Dest heeft definitief de keuze ge maakt voor de Verenigde Staten. De 18-jarige verdedi ger van Ajax voerde onlangs een uitvoerig gesprek met Ro nald Koeman, maar ziet voor zichzelf geen toekomst bij het Nederlands elftal. Dest, die een Amerikaanse vader en een Nederlandse moeder heeft, kwam uit voor de verte genwoordigende jeugdelftal- len van de VS. Onlangs speelde hij ook twee oefenin terlands met Team USA. GATORADE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23