vjf met 7 Daley Blind, in de vorm van Jaap Stam ziet geen perspectief meer en stapt 22 Jaap Stam gooide gisteren de handdoek in de ring en verlaat Feyenoord. De club moet weer pleisters plakken om verder te komen. Dick Advocaat is als trainer de beoogde opvolger op interim-basis. Kort Medvedev Van Schip naar BEAT Jan-Willem van Schip (foto) heeft in BEAT Cycling Club een nieuwe ploeg gevonden. De 25-jarige weg- en baanwielrenner was op zoek naar een nieuwe ploeg omdat Room- pot-Charles uit het peloton verdwijnt. Bij BEAT fietsen onder anderen Theo Bos, Roy van den Berg en Matthijs Büchli. Bazoer maakt excuses Riechedly Bazoer heeft tegenover zijn club en de fans spijt betuigd voor het incident op de training van Vitesse met Jay-Roy Grot en trainer Leonid Sloetski. De 23-jarige mid denvelder zegt aan zichzelf te gaan werken. De Arnhemse club heeft de excuses aan vaard en Bazoer trainde gisteren weer mee. PSV kandidaat voor finale De finale van de UEFA Women's Champi ons League wordt in 2023 mogelijk in het stadion van PSV gespeeld. De KNVB heeft zich samen met de gemeente Eindhoven en het Philips Stadion kandidaat gesteld. De UEFA neemt in maart 2020 een besluit. Schuurs wint eerste partij Demi Schuurs (links) en haar Duitse part ner Anna-Lena Grönefeld (rechts) hebben hun eerste dubbelpartij op de WTA Finals in China gewonnen. Het als achtste ge plaatste koppel rekende af met de Belgische Elise Mertens en de Wit-Russische Arina Sabalenka, die als eerste zijn geplaatst: 7-5 1-6 10-7. Flitsen Woods Astros Jaap Stam sprak gisteren urenlang met zijn zaakwaarnemer Henk van Ginkel. Maar eigenlijk had de 47-ja- rige trainer van Feyenoord zondag in de Johan Cruijff Arena al beslo ten om te vertrekken bij Feyenoord. Daar in Amsterdam voelde Stam aan dat hij Feyenoord niet meer de weg naar boven zou gaan wijzen. Van Ginkel probeerde hem nog om te praten, maar Stam was resoluut. ,,Dit is beter voor de club, beter voor de spelers en beter voor mezelf', reageerde hij gisteravond kort. ,,Ik heb er goed en lang over nage dacht.'' Stam had het na de 4-0 nederlaag in Amsterdam al gezegd. Hij ging zichzelf de vraag stellen of hij nog perspectief zag bij de huidige num mer 12 van de eredivisie. Na elf competitiewedstrijden en drie pot jes in de groepsfase van de Europa League. Nadat hij die veelzeggende woorden had uitgesproken volgde er nog een confrontatie met hon derden woedende fans bij het trai ningscomplex. Die kregen op hun vragen overigens geen antwoorden van de voormalige topverdediger van onder meer Manchester Uni ted, Lazio Roma AC Milan en PSV. De wetenschap dat hij karaktero logisch niet makkelijk omgaat met vloekende en tierende mensen recht tegenover zich, deed hem be sluiten zwijgend naar binnen te wandelen. Een vertrek van Stam werd vanuit de clubleiding vóór de wanvertoning zondag in Amster dam nooit geïnitieerd. Sterker nog, die paar beleidsbepalers die nog in de Kuip rondwandelen roemden de afgelopen week juist nog de samen- Dit is beter voor de club, beter voor de spelers en beter voor mezelf. Ik heb er goed overnagedacht werking tussen Stam en zijn kwak kelende spelers. En die laatsten struikelden zondag in Amsterdam voor de camera's ook bijna over el kaar om de trainer vrij te pleiten van de ontstane chaos. Maar Stam trok dus zelf de stek ker eruit. Hij wilde ook niet onder handelen over een ontslagvergoe ding, een uitzonderlijke opstelling voor een trainer. Een interim-op lossing ligt nu voor de hand. Dat past wel in de Kuip, waar het de lei ding maar niet lukt om met struc turele varianten op de proppen te komen. Algemeen directeur Jan de Jong vertrok en een opvolger bleek niet voorhanden. Omdat de KNVB aan drong op een oplossing werd com mercieel directeur Mark Koever mans naar voren geschoven. De droomkandidaat, Robert Een hoorn, wilde niet naar Feyenoord en ook Jacco Swart, die de Eredivi sie CV verruilde voor de functie van managing director van de Euro pean Leagues in Zwitserland, kwam niet naar de Kuip. Draagvlak Technisch directeur Martin van Geel had geen enkel draagvlak meer bij de club, maar iemand die het stokje kon overnemen werd niet gevonden. Commissaris Sjaak Troost neemt de honneurs waar en als alles volgens plan verloopt is de Deen Frank Arnesen straks de man die op technisch gebied de lijnen uitzet. Op de achtergrond verdwenen er meer pionnen. Hoofd opleidingen Richard Grootscholten bijvoor beeld, als opvolger werd oudge- De meeste minuten van allemaal, de hoogste cijfers van allemaal. Zo wel kwalitatief als kwantitatief kan het dit seizoen niet op voor Daley Blind. En ook buiten de lijnen lacht alle geluk hem toe, met onlangs de geboorte van zoon Lowen. Het zijn tijden die de centrale verdediger koestert, maar die hem allerminst in de war brengen. Daarvoor is hij te nuchter, heeft hij in het voetbal al te veel meegemaakt. Met zijn sterke spel werd Blind uitgeroepen tot man van de wed strijd tijdens de Klassieker. De ver dediger heerste aan de bal, was voortdurend een rustpunt in de op bouw en zocht de oplossingen Rust uitstralen is belangrijk als verdediger. Ook als het even niet loopt vooruit. Ook verdedigend kwam hij niet in de problemen. ,,Zijn inter cepties, zijn keuzes aan de bal, daar geniet ik echt van'', zegt Joël Velt- man, zijn ploeggenoot in het cen trum van de verdediging. ,,Daley dribbelt zo makkelijk in, vindt al tijd de voetballende oplossing. Om hem naast je achterin te hebben is zo prettig, hij straalt veel rust uit. Dat heeft zeker invloed op mijn spel.'' Blind neemt Ajax bij de hand, ei genlijk zoals hij dat sinds zijn te rugkeer in de hoofdstad doet. De belangrijkste statistiek liegt er dan ook niet om. Toen de Amsterdam mer in 2014 vertrok naar Manches ter United, was de club haast on aantastbaar met vier landstitels op Quote van de dag 'Aan enkele racers geef je soms wat meer ruimte.' dinsdag 29 oktober 2019 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL TENNIS Paul Pogba keert pas in december terug bij Manchester United, zo meldt de club. De Fransman is sinds september uitgeschakeld door een enkelblessure. Spelers en staf van Southampton hebben na de 0-9 nederlaag tegen Leicester City hun salaris van die dag overgemaakt naar hetliefdadigheidsfonds van de club. I Richard Kraji- cek heeft de Rus Daniil Medvedev, de nummer 4 van de wereld, vastgelegd voor het ko mende ABN AMRO-toer- nooi in Rotter dam. Medve- dev was vorige maand finalist op de US Open. Golfer Tiger Woods heeft bij het Zozo Championship in Japan zijn 82ste zege op de PGA Tour behaald. Hij evenaarde zo het record van Sam Snead, gevestigd in 1965. 1 Houston Astros heeft nog één zege nodig in de World Series tegen Was hington Natio nals. De Texaanse honkballers wonnen duel vijf met 7-1. Feyenoord is FC Interim aan de Maas Mikos Gouka Rotterdam - Jaap Stam (47) o a 0) Daley Blind is aan de beste peri ode in zijn carrière bezig. De 29-jarige verdediger neemt Ajax wekelijks bij de hand en ligt vol op koers voor de zesde landsti tel met de Amsterdammers. ,,Dit zijn wij ook niet gewend.'' Freek Jansen Amsterdam - Daley Blind —Lewis Hamilton doelt na de GP van Mexico op Max Verstappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22