Lagerhuis verwerpt vervroegde verkiezingen, vandaag herkansing StlP stipreizen.nl korting NIEUWS 13 8 dagen lang 'Spooktaculaire' deals tot Geldig t/m 05-11-19 VERENIGD KONINKRIJK UIT DE EU V reizen nl j jjpp WINACTIE! Kans op Fl-reis voor 2 personen In het Verenigd Koninkrijk kan een premier niet zomaar verkiezingen uitschrijven, daarvoor heeft hij een tweederdemeerderheid nodig in het Lagerhuis. Dat werd in 2011 vastgelegd in de Fixed Term Parlia ment Act. Johnson had 434 stem men nodig en dat haalde hij gister avond bij lange na niet: 299 parle mentariërs stemden voor, 70 stem den tegen. Grootste oppositiepartij Labour onthield zich van stemming en dus was de benodigde meerderheid onmogelijk. De Britse regering trok weer aan het kortste eind bij een cruciale stemming. Toch geeft Johnson zijn verkiezingswens niet op, zei hij gisteravond direct in zijn statement in het parlement: ,,De re gering zal een korte wet indienen voor verkiezingen op 12 december, zodat we de brexit kunnen regelen. Het Lagerhuis gijzelt dit land, deze verlamming kan niet voortduren.'' Voor een verkiezingswet is geen tweederdemeerderheid nodig, maar een normale meerderheid van één. Zo hoopt Johnson de ver kiezingen vandaag toch door het Lagerhuis te krijgen. Het nadeel voor de regering is dat er op zo'n wet weer amendementen kunnen worden ingediend, waardoor oppo sitiepartijen de wet naar believen kunnen wijzigen. Labour zei gisteren niet in te stemmen met verkiezingen omdat een no deal-brexit nog steeds niet van tafel is. De partij wil dat een vertrek zonder afspraken ook op de nieuwe brexitdeadline van 31 ja nuari geen optie is. Ook zei leider Jeremy Corbyn dat hij de premier niet vertrouwt en dat een verkie zingsdatum in de wet moet worden opgenomen. 12 december zou hij te laat vinden, omdat veel studenten - die graag op Labour stemmen - dan al met kerstvakantie zijn. Pas als deze obstakels uit de weg zijn geruimd, zal hij zich achter een nieuwe stembusgang scharen. Maar de slechte positie in de pei lingen speelt ook mee in zijn terug houdendheid: ondanks de al drie jaar durende brexitcrisis staat de Conservatieve Partij mijlenver voor: zo'n 37 procent van de kiezers zegt voor hen te stemmen, terwijl Labour rond 22 procent cirkelt. Ook zonder Labour kan Johnson vandaag aan de gewenste meerder heid komen. Als de SNP en de Libe ral Democrats hem steunen, dan is een overwinning dichtbij. Maar die hebben hun eigen belangen. Zij willen een stembusgang op 9 de cember, een paar dagen eerder dan Johnson voorstelt. Door de verkie zingen iets naar voren te halen, heeft Johnson geen tijd meer om de brexitwetgeving snel door het par lement te loodsen en vervolgens als brexitheld de verkiezingen in te gaan. De SNP-leider in Westminster, Ian Blackford, eist keiharde garan ties van Johnson dat hij de brexit- wetgeving niet in het parlement te rugbrengt voor de verkiezingen. Het parlement moet uiterlijk 25 werkdagen voor de verkiezingsda tum worden ontbonden. De tus senliggende vijf weken worden ge bruikt om campagne te voeren. Uitstel De EU besloot gisterochtend niet te wachten op wat het diep verdeelde Britse parlement zou besluiten over verkiezingen en maakte alvast be kend de brexit uit te stellen tot 31 ja nuari. Als het Lagerhuis de ko mende tijd toch nog instemt met de brexitwetgeving, dan kunnen de Britten ook eerder uit de EU. Het uitstel betekent dat de brexit op 31 oktober definitief niet door gaat. Een grote nederlaag voor Johnson, die altijd bij hoog en laag beloofde dat de Britten op die dag afscheid zouden nemen van de EU. PP' A Cruise Italië naar Nederland 088 - 70 70 600 Rondreis Klassiek Sri Lanka Java Bali Cruise China, Japan Zuid-Korea Cruise van Rotterdam naar Sydney dinsdag 29 oktober 2019 GO Voor de derde keer in de twee maanden dat Boris Johnson premier is, probeerde hij gister avond verkiezingen af te dwin gen. Voor de derde keer mis lukte dat: de oppositie wil wel verkiezingen, maar niet onder zijn voorwaarden. Suse van Kleef Londen Boris Johnson probeert in een ultieme poging met een nieuwe wet vandaag toch verkiezingen af te dwingen. foto epa ■Eóoo korting korting zie stipreizen.nl/cmnsrb zie stipreizen.nl/crvrab zie stipreizen.nl/crhinb zie stipreizen.nl/crcjmb Costa Fortuna 11 dagen Vottf ov^s ook op Groepsrondreis 15 dagen Ifi zie sHpreizen.nl/idjbeb Groepsrondreis k. 16 dagen k Westerdam A 16 dagen MS Columbus 52 dagen Doe mee met deze waanzinnige winactie. Je maakt kans op een 6-daagse compleet verzorgde Fl-reis voor 2 personen naar Abu Dhabi. Scan de QR code of ga naar www.stipreizen.nl/winactie-fl f^To) Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hul/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. *Bekijk al Ie voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voorde korting van €600,- p.p. ziestipreizen.nl/crmcwb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13