Uitvaartverzorger Dela verwerft geplaagd Yarden 10 NIEUWS Peter Noordanus jaagt de overheid aan bij de aanpak van ondermijnende drugscriminaliteit. Hij denkt dat de moord op advocaat Derk Wiersum een gamechanger is: „Rotterdam-Zuid is het voorbeeld van hoe het wél moet.'' Met de overnameplannen kunnen de klanten van Yarden opgelucht ademhalen. De verzekeraar wor stelt al langere tijd met zijn financi ële gezondheid door all-inuitvaar- ten. Zo'n 390.000 klanten hebben zich in het verleden verzekerd voor een vaste uitvaart (zeg maar van cake tot kist) maar de prijzen van de uitvaarten zijn in die tussentijd zo hard gestegen, dat Yarden er geld op moest toeleggen. De financiële buffers kwamen mede als gevolg van de aanhou dend lage rente op zo'n laag niveau uit, dat De Nederlandsche Bank de uitvaartverzekeraar deze zomer dwong tot aanpassing van zijn po lisvoorwaarden. De rekening van eventuele kostenstijgingen voor de kist of andere uitgaven werd bij de klant neergelegd en daarmee was Yarden voor nu 'gered'. Een oplossing voor de lange ter mijn is er nu ook, met dank aan uit- vaartverzekeraar Dela die gisteren aankondigde zijn concurrent te willen inlijven. Voor de 1 miljoen Yarden-verzekerden verandert voorlopig niets, belooft de uitvaart verzorger. ,,Hun polis loopt gewoon door en leden of hun nabestaanden kunnen blijven rekenen op de ge bruikelijke dienstverlening." Verder wil Dela een deel van de 390.000 pakkethouders met een all-inuitvaart financieel tegemoet komen. De door de toezichthouder opgelegde maatregel wordt niet te ruggedraaid, maar 'bij overlijden in de komende tien jaar hoeven nabe staanden voor wat betreft de pak ketdekking niets na te betalen'. ,,Door een forse kapitaalinjectie en extra reserveringen ontstaat boven dien veel meer ruimte voor toe komstige inflatiebescherming voor alle Yarden-leden", aldus directeur Edzo Doeve in een reactie. 'Net sociaal plan' Goed nieuws dus voor de Yarden verzekerden, maar voor de negen honderd Yarden-medewerkers is de toekomst ongewis. Vooral bij het verzekeringsbedrijf staan banen op het spel, maar onduidelijk is om hoeveel mensen het gaat. ,,De me dewerkers kunnen rekenen op een net sociaal plan, opgesteld in nauw overleg met de ondernemingsra den", aldus de directeur. getuige Nabil B. in het proces tegen topcrimineel Ridouan Taghi. „De moord op de advocaat is - hoe gruwelijk ook - een echte gamechan ger. Het besef op het Binnenhof is ineens enorm. In het regeerakkoord konden ze zich er nog met die be perkte 100 miljoen euro uit het On dermijningsfonds vanaf maken. Een zakcentje. Nu stellen de partijen zich de vraag: wat moeten we beter doen? Het zijn spannende weken. Het kabinet moet in actie komen op nationaal en internationaal niveau." Als burgemeester van Til burg dacht Peter Noorda nus (70) dat hij wel zo'n beetje alles wist over het reilen en zeilen in de drugsindustrie. Maar toen hij vorig jaar in Den Haag werd aangesteld als voorzitter van het Strategisch Beraad Ondermijning (SBO), vielen de schellen hem toch van de ogen. „Ik wist vanuit Brabant alles over pillen en cannabis, maar de enorme om vang van de cokehandel was een eyeopener voor me." De aanjager, hij is ver antwoordelijk voor een steviger strijd in de regio tegen drugscriminali teit, wist toen niet dat het allemaal nog veel er ger kon. In september werd advocaat Derk Wiersum op straat in Amsterdam geliqui deerd, voor de ogen van zijn vrouw. De 44-jarige vader van twee kinderen was raadsman van kroon- dinsdag 29 oktober 2019 Dela, de grootste uitvaartverze- keraar- en verzorger van Neder land, neemt het geplaagde uit- vaartbedrijf Yarden over. Goed nieuws voor de in totaal 1,4 mil joen verzekerden. Voor de ne genhonderd medewerkers is de toekomst echter ongewis. Natasja de Groot Almere 'Repressie alléén Door de moord op Wiersum lijkt de drugsmaffia zijn laatste restje on schuld verloren, als dat er nog was. Wat betekent het drama voor het gevecht van de overheid tegen de drugsmaffia? Minister Grapperhaus heeft meteen een landelijke in terventieteam aangekon digd dat op grote drugscri minelen en hun geld gaat jagen. Dat laatste moet u als muziek in de oren klinken. Hessel de Ree Peter Noordanus: „Kost gaat voor de baat uit.' Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10