Groentedeeg Een gedegen muzikale opvoeding (zonder K3) Lekker makkelijk m Hopelijk helpt deze trend in de strijd tegen verspilling, omdat je ook snijafval en restpartijen kunt gebruiken Zolang ze onder mijn dak wonen, mag ik bepaalde muziek vetoën PIZZAs?4 9 Albert Heijn groente broodjes, paprika No Fairytales tortilla, paprika Dr Oetker Yes It's Pizza, bloemkoolbodem Magione Oh So Fungi pizza, bietenbodem Albert Heijn Specialiteiten, brood met biet Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Nynke heeft op Spotify een goede hitlijst gevonden voor de muzikale opvoeding van haar kinderen. Aan het einde van elk jaar geeft Spotify je een leuk lijstje over je luistergedrag van dat jaar. Welk lied draaide je het meest? Wie zijn je favoriete artiesten? Een lijst die bij normale Spotify-gebruikers moet leiden tot een heerlijk jaar overzicht. Ach ja, dat ene lied van Robyn waar je op Down The Rab bit Hole zo bij hebt staan janken en dansen. En oh ja, die nieuwe van The Tallest Man on Earth die je drie weken non-stop hebt ge draaid. Wat was het een prachtig muziekjaar. Wat heb je genoten. De gevoelens bij het eindejaars- lijstje zijn een beetje anders als je Spotify ook gebruikt om je kinde ren zoet te houden. Mijn nummer één van 2018? Boer wat zeg je van mijn kippen van Thijs Borsten, een muzikant die niet iedereen kent, maar die inmiddels van de op brengsten van onze Spotify-luis- tersessies een huisje op een Wad deneiland kan kopen. Thijs Borsten dus. Andere knal lers van 2018: Mn opa van Hetty Blok en Leugenaar van Klein Orkest. Die keuzes geven meteen de spagaat aan waar wij thuis in verkeren. Ik wil mijn kinderen graag een gedegen muzikale opvoeding geven. En ik wil ze echt niet opdringen dat ze op 3-jarige leeftijd al fan moeten worden van The Roots. Maar ook ik trek ergens de grens. Geen makkelijk gepro duceerde Studio 100-deuntjes. Niks waar moeders knettergek van wordt. Dus dwing ik ze met zachte hand richting Harry Bannink en Klein Orkest. Dat klinkt gemeen, maar hoor eens: zolang ze onder mijn dak wonen, mag ik bepaalde muziek vetoën, helemaal nu ze nog te klein zijn voor een koptelefoon. De fantastische zangeres Janne Schra heeft een dochter van 2 jaar en liep tegen dezelfde hindernis sen aan. Ze wilde wel een lijst met leuke liedjes die ze kon draaien tijdens het koekjes bakken met haar dochter, maar niet met van die kindermuziek die je oorbloe dingen bezorgt. En dus vind je in haar spotifylijst getiteld Young (at heart) Boudewijn de Groot, en Faberyayo, Wim Sonneveld en Fleetwood Mac. Ik ben haar eeuwig dankbaar, want de kinderen lijken de door haar geselecteerde liedjes echt te accepteren. Al missen ze nog één favoriet in de lijst: Altijd van Jan Smit, Gert Verhulst (toch die ver maledijde Studio 100) en James Cooke. Het lied waar ze elke avond nog even op willen hossen, en dat mijn zorgvuldig opgepoetste Spo- tify-algoritme helemaal om zeep helpt. Met die brede muzikale opvoeding zit het dus wel snor. -Nynke de Jong ^lÊTEAT tortilm, V cauLifL we. base GO ZATERDAG 26 OKTOBER 2019 j#N" te met biet FOTO'S JEAN-PIERRE JANS €1,50 voor 150 gram (2 stuks) De geur verraadt direct paprika (35%), aan de smaak merk je dat minder. Wie maalt er om met zo'n fijne deeg structuur? Heerlijk luchtig, wat vettig en tussen de oren toch gezond. We proefden ook het broertje: het spinaziebroodje. Daarvan is het deeg te com pact en er komt een doorge kookte groentewalm vanaf. €2,66 voor 150 gram (5 stuks) Volgens de verpakking is dit een paprika-chili tortilla. Het panel proeft eerder wortel (4%) dan paprika (41%). De pepervlokken zijn een goede vondst en laten de groente- smaak beter uit de verf komen. Ook deze tortilla heeft een broertje, met bietendeeg. Die ontbeert steun en smaakt erg neutraal. €3,59 voor 345 gram De korst is dun en knapperig, zoals een gewone pizza. Maar wie niet te veel topping in de mond neemt, haalt er wel degelijk een echo van bloem kool (18%) uit. De variant met spinaziedeeg blijft achter; enkel de groene kleur trekt de aandacht. €5,65 voor 349 gram Hulde voor het smakelijke beleg; gulle stukjes geiten kaas, rode ui en paddenstoe len. Het zorgt er wel voor dat de biet (17%) in het deeg niet meer te ontwaren valt. Maar kwalijker: het dikke, zompige deeg - ook dankzij de combi natie met de kaassaus - ligt als een baksteen op de maag. €1,99 voor 405 gram Je ziet en ruikt dat er bieten- puree (45%) in het deeg zit, maar voor de smaak (en ge zondheid) voegt het niets toe. In het wortelbrood is de groente zelfs helemaal niet te ruiken, noch te proeven. Leuk gebbetje voor wat kleur in de broodtrommel. Meer niet. m Nynke de Jong (34), Hanneke Hendrix (39) en Alex van der Hulst (42) hebben kinderen in de leeftijd van 1 tot 8 jaar. Ze hebben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijknamige boek. 45% GROENTEN &een bron van V EZ ELS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81