Comments likes Joop van der Laan 'Een win-winsituatie voor Breskens en de boot' Zijn vertrouwde stem als sportverslaggever klinkt weer op de radio. Joop van der Laan is - voorzichtig weer terug, na een loodzware periode waarin hij opnieuw het gevecht moest aangaan met een kwaadaardige tumor. ,,Het was een heel heftige zomer." Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? Op de vraag hoe het met hem gaat, laat hij een stilte vallen. Begin deze week moest Joop van der Laan zich opnieuw melden bij het Erasmus MC in Rotterdam. ,,Ik had een heel slechte dag. Het was de eerste controle na de behandeling. De nacht ervoor kon ik niet slapen, wat me nooit gebeurt. Ik zag op tegen de confrontatie met dezelfde arts die mij in mei vertelde dat ik 3 chemo's en 33 be stralingen voor de boeg had." ,,Hij zei dat het volkomen normaal is, gezien wat ik achter de rug heb. Daarmee werd voor mij bevestigd dat het allemaal heel pittig is ge weest. Het was een vreemde ervaring: de con trole was goed, maar toch kon ik niet onver deeld blij zijn, omdat er altijd nog een 'maar' aan zit. Je zou zeggen: mooi, je bent ervan af. Maar dat dacht ik vorige keer ook. Nu moet ik echt opnieuw vertrouwen opbouwen." Volgende maand wordt hij 65. Zijn energie leek grenzeloos. Sinds begin jaren negentig geniet Van der Laan vooral bekendheid als freelance sportverslaggever bij Omroep Zeeland, naast zijn dagelijkse werk bij de gemeente Schou- wen-Duiveland en talloze andere taken en functies in de sportwereld en in zijn woon plaats Oosterland. ,,Alles kon, voor mijn gevoel. Maar achteraf gezien was het best veel. Maar als ik iets graag deed, pakte ik het aan." ,,Dat was altijd een jongensdroom. Ik ben op gegroeid in Brabant, in Dinteloord. Daar orga niseerde ik al met vriendjes middagen met een bandrecorder, walkietalkies en babyfoons. Dan zaten we in allerlei kamers en imiteerden we Langs de Lijn. In 1991 kon ik aan de slag bij Om roep Zeeland. In die tijd begon de opmars van de handballers van Delta Sport. De omroep zei: ga jij ze maar volgen, niet wetende dat het een kampioensjaar-van-heb-ik-jou-daar zou wor den. Dat heb ik, nadat ik me had laten vertellen hoe het spelletje in elkaar zat, van dichtbij meegemaakt. Dat was geweldig." ,,Ik begon er nooit zelf over. Soms hadden ze me op de radio gehoord en zeiden ze: ik wist niet dat jij zo tekeer kan gaan. Ik ben van nature iemand die alles geeft, maar het zou raar zijn als ik bij een vergadering op dezelfde manier zou praten als op de radio. Dan schakel ik naar een andere modus. Het is mijn passie en het verveelt nooit. Soms zit je bij een voetbalwed strijd waar geen moer aan is, maar dan nog overheerst het gevoel: ik ben erbij en doe wat ik graag doe." ,,Het was bij mijn amandelen. Dat hebben ze bestraald. Daarna dacht ik: zo, dat hebben we gehad. Ik ben snel weer gaan werken. Toch kijk je ineens anders tegen dingen aan. Ik had nog nooit over pensioen nagedacht, maar mijn ziekteperiode is doorslaggevend geweest om eerder te stoppen bij de gemeente. Dat is nu precies een jaar geleden. Ik wilde, om een cli ché te gebruiken, alleen nog leuke dingen gaan doen." ,,Lein was een van de mensen die mij in 2017 een hart onder de riem staken, omdat hij van uit zijn ervaring wist wat ik meemaakte. Ik heb ook de hele opbouw naar de Kustmarathon van 2018 gevolgd, in de wetenschap dat hij niet meer te genezen was. Toen zijn vrouw Lenie vroeg of ik zijn uitvaart wilde leiden, hoefde ik niet na te denken. Het was een intense gebeur- ZATERDAG 26 OKTOBER 2019 GO De ondernemingsraad van de Westerschelde Ferry vindt dat de veerboot vanuit Vlissingen in de toekomst midden in Breskens moet aanleggen - in de handelshaven. Dat zorgt voor gemengde reacties op onze Facebookpagina. Tjeerd Stoker is voorstander. ,,En laat, met speciale gelegenheden (visserijfeesten, festivals), de boten tot later in de avond/nacht varen. Dat is een win-win situatie voor vlissingen, breskens en de boot." Meerdere reageerders vrezen voor parkeerproblemen. Onder hen Rick Reubens. ,,Zie je al die auto's met hun fietsendrager al in Bressies staan? Slecht plan." Stel eerst eens andere prioriteiten, vinden anderen. ,,Geef de werkenden en studenten eerst maar eens voorrang in het hoogseizoen zodat ik niet nog eens een examen moet missen omdat de boot vol zit met toeristen. Belachelijk", meent Nat Nat. U,. De Partij voor Zeeland vindt dat mensen die lang moeten wachten voor de Westerscheldetunnel, zoals na ongelukken, gecompenseerd moeten worden voor die vertraging. De tunneldirectie is dat niet van plan. Augustijn Bruinooge snapt dat wel. ,,Word je ook gecompenseerd in de file dan? Nee! Belachelijk, dit idee." De ietwat cynische Anneke Vanr vindt het plan van de Partij voor Zeeland om een andere reden een slecht idee. ,,Als ze iedere keer moeten compenseren bij stremming dan gaan ze failliet." Hermen Mulder heeft op onze Facebookpagina een andere suggestie: „Compensatie verhalen op de veroorzaker van de stremming." Gemopper op het openbaar vervoer in Zeeland is op sociale media niet uitzonderlijk. Zo gaf @MacPye afgelopen week de NS een veeg uit de pan: 'Hey @NS_online, een Sprinter op het INTERCITY traject Vlissingen-Amsterdam CS? Toen het bij Middelburg aankwam was er al enkel staanplaats, bij Arnemuiden kon er eigenlijk niemand meer bij. Er zijn redenen waarom er Intercitystellen rijden, zeker tijdens de spits. Maar geen info, niks, alleen sardientjes. Zeeland is weer de bijvangst in het openbaar vervoer.' 'Ik was zo opgelucht dat ik nog kon praten' ROLF BOSBOOM En hoe reageerde hij? Energie leek grenzeloos Hoe ben je sportverslaggever geworden? Hoe keken je collega's bij de gemeente aan tegen je omroepwerk? Begin 2017 werd je getroffen door kanker. Heeft dat je veranderd? In januari van dit jaar heb je de uitvaart van Kustmarathon-organisator Lein Lievense geleid. Was dat niet heel zwaar?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54