Penalty's, Essers en rode kaarten tegen Nieuw-Lekkerland A 5^ 6 ZEELAND 13 Elf keer rood in elf seizoenen Belgi sche hoofdstad schrikte hem niet af, integendeel zelfs. ,,Ik wil in Brussel juist mijn Frans en Chinees verbeteren en dat lukt aardig. Mijn nichtje spreekt geen Nederlands, dus dan moet je wel'', vertelt Chen, die in zijn eerste jaar van het conservatorium zit. ,,Dat ik hier zit, kan eigenlijk hele maal niet.'' Dat laatste behoeft natuurlijk uit leg. Zoals bij vele jongetjes trok de bal hem in eerste instantie meer dan een muziekinstrument. De tengere Chen begon dan ook met een in de F-pupillen van Aarden burg met voetballen, aangezien zijn ouders in die plaats een restaurant hadden. Pas op zijn veertiende kwam hij in aanraking met de pi ano. ,,Muziek zit ook totaal niet in de familie. Het kwam eigenlijk door een klasgenootje uit de brugklas, Job Clement. Hij begon te spelen en ik dacht meteen: dat wil ik ook kun nen. Ik begon te oefenen - veel te moeilijke stukken - en leerde snel. Vaak zat ik acht uur op een dag te spelen. Ik had toch genoeg tijd op het vwo, school was nooit een pro bleem. Ik wilde goede cijfers halen, maar niet te veel onnodige tijd in school stoppen. Kijk, al mijn klas genoten in Gent zijn van jongs af aan begonnen met spelen, dus daarom heb ik soms nog steeds het gevoel dat ik er niet tussen pas.'' ook moeite mee hoor, het is zó'n an dere wereld. Maar tijdens de piano lessen bloei ik dan weer helemaal op.'' Daardoor kan Chen zich niet voorstellen ooit spijt te krijgen van zijn studiekeuze, al was Genees kunde eerst ook een optie. Om voor hem 'lullige redenen' werd hij uit geloot. Maar wat als hij wel één van de gelukkigen was geweest? ,,Dan had ik het willen combineren. Deeltijd het conservatorium vol gen, zoiets. Dat kan helemaal niet, hoorde ik dan. Maar met zulke Ik wil in Brussel mijn Frans en Chinees verbeteren en dat lukt aardig woorden heb ik niets." Zijn sobere doordeweekse be staan (,,Het studentenleven hoeft van mij niet zo'') staat dan weer he lemaal haaks op zijn volgepropte weekend. Op vrijdag wordt er afge reisd naar Oostburg, waar zijn Chi nese ouders de uitbater zijn van het Koreaanse restaurant Goo Li Zeng. Wie denkt dat Chen direct na thuiskomst vaart kan maken naar Sportpark Velterspark heeft het mis. Aan de zijde van pa versterkt hij namelijk de keukenbrigade. En dat niet alleen op vrijdag, maar ook op zaterdag en zondag. ,,Op vrijdag train ik tussendoor en na afloop ga ik weer de keuken in. Dan kook ik voor mijn ouders, want zij wer ken zó hard. Als ik ze het mak kelijker kan maken, waarom niet?" Ook op zondag na de wed strijd spoedt hij zich rich ting de Koreaanse keu ken. En dus rijst de vraag: mocht het in de muziekscene niet luk ken, is de horeca dan de optie? „Zeker, maar het is nou niet iets wat ik ambieer." Taakbewust Zo vaak als hij tijdens het gesprek zijn lach spieren aanspant, zo resoluut is zijn blik binnen de krijtlijnen. „Ik laat dan ook echt een ander gezicht van mezelf zien. Ik speel niet vies, maar ik wil wel gewoon winnen." Het is ook de reden dat Oostburg-trainer David Al- mekinders zijn muzikant graag opoffert om de beste of snelste man van de tegenstander te bedwingen. „Taakbewust, maar nooit een groot talent geweest", zo vat de verdediger - die wel uit kwam voor de West Zeeuws- Vlaamse jeugdselectie - zijn speel stijl kort samen. ,,Dit spelletje is echt mijn uitlaatklep en ik hoop het nog een tijdje te kunnen blijven doen.'' Want er kleven natuurlijk wel de nodige risico's aan zijn hobby. „In derdaad, ik heb al eens m'n pols ge broken. Toen moest ik wekenlang stukken spelen die bedoeld zijn voor één hand.'' Mede daardoor probeert Chen, bezig aan zijn derde seizoen bij Oostburg, ook een wat andere speelstijl aan te nemen. Met broer en ploeggenoot Davy heeft hij er het er vaak over. ,,Ik stap vaak heel snel in en dat neemt natuurlijk risico's met zich mee. Maar ik speel zeker niet met angst.'' eluk Vervolgens verschuift het gesprek toch weer naar het onderwerp pi ano. „Ik wil dus altijd winnen, zoals ik ook concertpianist hoop te wor den. Het zal er waarschijnlijk niet in zitten, maar het zijn niet altijd de besten die het schoppen tot con certpianist. Net als bij voetbal speelt ook geluk een belangrijke factor. En doorzettingsvermogen. Het conservatorium is gewoon top sport en ook als ik vrij ben, speel ik de hele dag door.'' Concertpianist, componist: wat het ook het wordt, Chen hoopt met zijn muziek later de wereld rond te kunnen reizen. Maar toch. De roem, het geld; het zal allemaal wel. ,,Met dat instrument kun je iets over brengen wat met woorden niet kan. Dat blijft voor mij het mooiste van piano.'' Andere wereld Chen begint - niet voor het eerst - te lachen. Want: zijn voetbalvrien den zouden hem soms eens bezig moeten zien. ,,Ze zouden echt den ken van: wat doet Mike hier, waar gaat dit over? Soms heb ik daar zelf ZEGE ZONDER STIP Kloetinge en Nieuw-Lekkerland speelden in het slot van de com petitie om de tweede degradatie plaats te ontlopen. AZVV was al praktisch gedegradeerd. Kloe tinge greep op eigen veld de laat ste strohalm door met 1-0 te win nen van Nieuw-Lekkerland. Niek van den Houten kopte al vroeg in de wedstrijd een voorzet van John Kole binnen. Voor rust had het al afgelopen kunnen zijn, als Kloetinge zijn twee toege kende strafschoppen had benut. Maar ja, die werden gemist. De eerste door Kole, de tweede door de jeugdige spits Emiel Dorst. Met kunst- en vliegwerk hield Kloetinge na rust stand. ,,Maar'', zei trainer Cees Meulenberg, ,,hoe de overwinning tot stand komt, is in deze fase van de com petitie niet belangrijk meer. Er moest gewoon gewonnen wor den.'' Uiteindelijk mocht het niet baten. Kloetinge degradeerde toch. Aan de andere kant van de ranglijst werd Hoek overigens kampioen en promoveerde voor het eerst in zijn bestaan naar het hoogste amateurniveau. HOEKSCHOP OF GELIJKMAKER De winst leek in de pocket. Kloe- tinge leidde na 85 minuten met 2-0 door doelpunten van Etienne Mallie en Marinus Baas. Toen zorgde Göksel Cakir met een ju weel van een vrije trap voor 2-1. Maar nog niks aan de hand. Ster ker nog, Mervin Niemantsver- driet kwam plots één op één met de keeper, maar deze behoedde Nieuw-Lekkerland met zijn vin gertoppen voor de 3-1. Corner! Toch? Scheidsrechter Pijpers be sloot echter anders: doeltrap. Kloetinge stond ongecoördi neerd en 20 tellen later schoot Gert-Jan Stout de 2-2 binnen... Het leidde tot wilde taferelen, waarbij Niemantsverdriet rood kreeg (niet zo bijzonder tegen Nieuw-Lekkerland, zie kader). Kloetinge verloor de tweede wedstrijd in de nacompetitie van Roda Boys, waarmee trainer Die- derik Hiensch zijn afscheid met promotie misliep. Een week later ging ook de bekerfinale tegen LRC nog verloren. LEKKER ESSERS Voor de tweede keer in zijn lange loopbaan kreeg Jaap Esser rood tegen Nieuw-Lekkerland. Nu kostte het Kloetinge de kop, want het leverde een strafschop op die voor Nieuw-Lekkerlands 2-1-zege zorgde. Zijn eerste rode kaart was nóg interessanter. Pas bij zijn derde gele kaart moest hij het veld ruimen. In april 2009 werd zijn tweede gele kaart im mers door de scheidsrechter aan ploeggenoot Wouter de Craene toebedeeld. Pas bij nummer drie kreeg hij dus rood. ,,Stom'', zei Esser na afloop schuldbewust. De Essers beleven altijd wel wat tegen Nieuw-Lekkerland. Jaap pakte dus al twee keer rood. In oktober 2011 scoorden Jaap en Daan allebei in dezelfde wed strijd tegen Nieuw-Lekkerland, een zeldzaamheid. Bovendien viel Daan uit met een flinke snee in zijn wenkbrauw. Daan heeft er al drie in liggen tegen deze te genstander. In maart 2017 maakte hij vlak voor tijd de winnende 2-1. Daar zal hij vandaag voor te kenen. 08/09: Jaap Esser, Diede- rik Hiensch (trainer) en Mervin Niemantsverdriet (allen Kloetinge). 09/10: Jelle Baan (Nieuw- Lekkerland), Corné Schil- peroort (Kloetinge), Ray mond Slagboom (Nieuw- Lekkerland). 12/13: Sjoerd Slob (Nieuw- Lekkerland). 15/16: Francis Kabwe Ma- nengela (Kloetinge), Andy van Vugt en Gert-Jan Stout (Nieuw-Lekkerland). 17/18: Jaap Esser (Kloe tinge). zaterdag 26 oktober 2019 Mike Chen in het shirt van SV Oostburg. FOTOCAMILE Cr^UIZI CTD A IZXIZ - Mike Chen Kloetinge en Nieuw-Lekker- land spelen vandaag een re gelrechte topper op het Wesselopark. De ongesla gen nummer twee Kloetinge (13 uit 5) versus de vlekkeloze nummer één Nieuw-Lekkerland (15 uit 5). Deze ploegen troffen elkaar de laatste jaren meer dan regelmatig (22 keer). En vaak waren het wedstrijden die bleven hangen. Drie onderlinge wedstrijden met een verhaal. Rudy Boogert Kloetinge 11 maart 1989, competitie, tweede klasse. Kloetinge- Nieuw-Lekkerland 1-0 (1-0). Niek van den Houten 1-0. 9 mei 2009, nacompetitie voor promotie naar de hoofdklasse. Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 2-2 (1-0). Etienne Mallie 1-0, Marinus Baas 2-0, Göksel Cakir 2-1, Gert-Jan Stout 2-2. 19 mei 2018, competitie, eerste klasse. Nieuw-Lekkerland-Kloe- tinge 2-1 (0-0). Okan Arslan 1-0, Roy Mulder 1-1, Niek Brekelmans 2-1 (strafschop). F Winst Nieuw-Lekkerland I Winst Kloetinge Gelijkspel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41